Кога се ходи на рентген за луксацията?

  • 2 836
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
В 5-я месец ходихме на ехограф Peace

# 16
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Добре на ехограф,ами като имаме направление за рентген  newsm78

# 17
  • Мнения: 966
Ние бяхме преди два дни на ортопед и той ни даде направление за ренген и каза,че облъчването било минимално и изобщо да не се притесняваме за бебето.Просто за бебето е по добре да се види на ренген за да се види дали всичко е ок.
   При нас всичко е наред!
 Ти решаваш ама не се притеснявай толкова от ренгена,а си заведи спокойно бебето

# 18
  • Мнения: 423
Каката я заведохме на преглед, когато беше на 3 месеца, а ортопеда каза, че сме закъснели. Трябвало на 1 месец, защото колкото по-рано се открие ако евентуално има проблем, толкова по лесно се преодолява той.
Гледа я първо на ехограф, после и на ренген (за всеки случай  Confused).
А бебо мисля да го заведа сега на 1 месец, ако разбира се педиатърката ми даде направление  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 500
Малката я гледаха, когато беше на 38 дни - във ВМА на ехограф  при ортопеда д-р Драганов мисля, че беше  Thinking

# 20
  • Мнения: 38
ходи се на ехограф не на ренген както са писали и другите майки!
Иди веднага запиши час възможно най скоро хубажо е детето да се жиди осхте 1жия месец ние дайе нямахме месец когато бяхме за 1ви пут и осхте дже контроли след тожа и трета по мое желание да разпитам несхта които ме вълнуваха.
Така се прави тук в Чехия а и в БГ бях при д-р Драганов ако искаш направление от педито е безплатно той е във военна болница а мога да ти дам и тел

# 21
Вчера ходихме на ортопед а сме вече на 5 месеца. Слава богу няма проблем. Но ортопеда д-р Алексиев, много приятен млад човек / дай-боже повече такива лекари / каза, че когато става въпрос за седалищно предлежание /какъвто е нашият случай/ се ходи още първия месец. Така, че искайте си направление навреме. Явно трябва сами да поемаме инициатива след като педиатрите си правят пас. Поздрави

# 22
  • Мнения: 3 405
ходи се на ехограф не на ренген както са писали и другите майки!

Като стане бебо на 1 месец Grinning

# 23
  • Мнения: 2 381
На 5,5 месеца беше, когато гледаха бебека на ехограф.
По-добре по-рано отидете.

# 24
  • Мнения: 3 092
Ходихме на ехограф още в края на 1-вия месец.
Тогава педиатърката ни даде направление да отидем .
И аз знам че е хубаво да е по-рано

# 25
  • Мнения: 959
1 и 4 месец,но не на рентген а на ехограф

# 26
  • София
  • Мнения: 563
Аз знам, че се ходи до 3-тия месец-така ако има проблем най-лесно се коригира. Ние ходихме когато беба беше на 2 1/2 месеца-чак тогава успях да извоювам направление от педи и то добре, че една мама ми каза, иначе нямаше и да знам.  #Cussing out
Не съм сигурна, но мислех, че трябва да се отиде пак като проходи, но педи каза, че само ако е имало проблеми 1-вия път се ходи 2-ри.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 492
Ние ходихме на ехограф на 2 месеца, а по-късно /май беше в петия/ и на рентген. Спомням си, че доктора каза - колкото по-рано, толкова по-добре. Само не мога да разбера защо сати дали направление за рентген, а не за ехограф първо, пък ако има някакво съмнение тогава  newsm78 Не мисля обаче, че една снимка облъчва кой знае колко. И дано всичко е наред  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 959
ей от тук си изтеглете или отворете програмата за детско здравеопазване,в която са написани всички прегледи и изследванияhttp://www.nhif.bg/downloads/06-Prilojenie-2006-12-01-2006.zip

# 29
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По принцип се правят 2 профилактични прегледа в края на 1-я и 4-я месец и двата с ехограф Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт