Закупуване апартамент на зелено

  • 1 511
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да разбера и науча малко повече информация за апартаментите на зелено. Искам да закупя апартамент на зелено от град Варна. Интересува ме кои агенции за недвижми имоти в тази сфера са най-коректни и точни? Имам за опция две агенции Нов дом 1 и Home2u, коректни ли са? Също ме притеснява един проблем, дали има вероятност нещо да се случи със строителната фирма да фалира примерно или нещо друго. Всяка информация би ми била полезна!

# 1
  • Мнения: 40 870
Ми виж си пак въпроса - питаш за надеждни агенции, а всъщност рискът е в строителя/инвеститора.  Сама си си дала отговора.

# 2
  • Мнения: 770
Здравейте! Искам да разбера и науча малко повече информация за апартаментите на зелено. Искам да закупя апартамент на зелено от град Варна. Интересува ме кои агенции за недвижми имоти в тази сфера са най-коректни и точни? Имам за опция две агенции Нов дом 1 и Home2u, коректни ли са? Също ме притеснява един проблем, дали има вероятност нещо да се случи със строителната фирма да фалира примерно или нещо друго. Всяка информация би ми била полезна!
Едно на ум винаги трябва да имате.
Нищо не се знае .
Току фалира и във такъв случай ще трябва да изпиете една студена вода

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 350
Аз не бих разчитала на подобна оферта. По-добре да платя малко повече, но да знам, че плащам за апартамент, а не за идеята за такъв. Всичко се случва.

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Ако е на акт 15 примерно,рискът е много малък.
На чертеж обаче не бих купила точно сега.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 08:10 от -veni-

# 5
  • Мнения: 12 755
Преспокойно строителят може да фалира, или да си продаде фирмата за един лев на някой безимотен и после - като да гониш вятъра в полето.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 159
Сега е много рисков момент заради цените на материали, аз не бих купувала точно в момента. 2015-2018 беше нашия строеж, като взехме на зелено заради избора на разпределения И ГАРАЖИ. Много добре проучихме строителя, земята, продавача, и най-важното следихме строежа лично и често (изпълнението и какво слагат като материали). Това разбира се ако допускат собственици на строежа, при нас нямаше проблем и ни спести много проблеми впоследствие. Другото разбира се, е минимално самоучастие. Повече от 30-40% преди акт 16 аз не бих била сигурна да дам.
И си платете за добър адвокат, в пъти по-важно е от брокера.

# 7
  • Мнения: 77
Тези агенции по-скоро не. Въпросът е на кои строители/инвеститори във Варна можем да се доверим.

# 8
  • Мнения: 7 261
Моля тези, които са купили на зелено да споделят дали са дали част от парите на ръка. Казаха ми, че било обикновена практика. Става въпрос за доста голяма сума и преди акт 14.

# 9
  • Мнения: 40 870
Обичайна е, случва се редовно, но далеч не е само така. Аз нищо не съм дала на ръка - всичко ми е 100% с фактура по банков път.

# 10
  • Мнения: 7 261
Аз опитах от няколко инвеститора да купя, но винаги изискването е такова. Сега съм харесала отново апартамент, искам да го имам, но ми е притеснено.

# 11
  • Мнения: 10 993
Не ви съветвам да плащате каквото и да е на ръка, а отделно и по закона за ограничаване на плащанията в брой, плащане което е над 10 000 лв или под тази сума, но част от насрещна престация над 10 000 лв, трябва да бъде преведено по банков път.

Общи условия

Активация на акаунт