Пубертетът при момчетата - тема 10

  • 41 443
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 445
Това за 10ти клас е мит Confused
По-зле става, никаква чуваемост и самочувствие до небесата.
Скоро ми обясни, че нямало да ходи на практиката от 1.07 до 15.07, защото било по-добре да си губи времето лежейки
За учене - НЕ говоря Imp

# 706
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 845
Снимка на кочината и изтипосване в онлайн пространството, като не забравяте да ги тагнете.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 446
Снимка на кочината и изтипосване в онлайн пространството, като не забравяте да ги тагнете.
Това е добро

# 708
  • Мнения: 15 707
Абсурд! Никога не бих постъпила по този начин за една разхвърляна стая. Не мисля, че публичното унижение би било добре за момче, особено след една определена възраст, когато могат така да се ядосат, че да излязат и да не се приберат. Сестра ми навремето направи така след една разправия с майка ми - още помня как цяла нощ обикаляхме да я търсим къде ли не. Нашите се бяха побъркали от ужас - беше точно по време на мутренските години. Не бих рискувала да преживея същото - не си заслужава.

# 709
  • Мнения: 4 613
Напълно съм съгласна с Лейди! Така обикалях в продължение на 4 часа да го търся из квартала и парка, че не отговаряше телефона, а се оказа, че се е повредил апарата и не прави връзка. Разминавали сме се в продължение на тези часове - той кара колело, а аз обезумяла обикалям да го търся. Накрая негов съученик се смили над мен и го откри чрез други деца, та да се видим и да се разбере какво става Confused

# 710
  • Мнения: 29 707
Също не бих унижила детето публично. Все едно той да ми снима купчината пране, което чака да бъде изгладено и прибрано (например).
ПС: И да добавя, че, ако на мен грам няма да ми пука, че някой ми е видял неприбраното пране, понеже съм голям и психически оформен човек, който не го вълнува чуждото мнение, то на детето това може да повлияе много негативно.

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 17:12 от Soul Free

# 711
  • Мнения: 6 496
Публично унижение над тийн е много лоша идея. Съгласна съм.

# 712
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 333
И при нас е трудна работа с оправянето на стаята и личната хигиена. Като по-малък беше пружина, а сега …. Вчера, половин ден се занимавах с него да си измие зъбите “не искам, мързи ме” 😳😬😬 изкара ме извън нерви, ама е по-висок и по-тежък от мен, не мога един задвратник да му изиграя 🤷🏼♀ не че бих го направила …
и накрая не успяхме да се разберем. Изнудих баща му да го принуди вечерта за тия пусти зъби…

# 713
  • Мнения: 2 049
Знам от моя съпруг , че проблема с личната хигиена много бързо се коригира когато тръгнат на срещи с гаджета. Аз с моя син нямам проблем с това, но за съжаление ми се налага постоянна да напомням за неговите дом.задължения- хвърлянето на боклука и сгъване на дрехите след сушилня.Почти няма ангажименти извън неговите лични такива и пак се мрънка . А и постоянното висене на компютъра,  няма никакви други интереси  , което мен ме влудява-дано да се израства тая мания !!

# 714
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Изобщо не се коригира с гаджетата 😄. Е, може би по-нататък, когато почнат да се прегръщат и целуват и стават по-интимни, да, но моят сега си има “гадже” и пак с триста зора го карам за душ. Знае, че има нова чиста риза за училище всяка сутрин, пръсне дезодорант и е готов 😤

Иначе за стаята е същото: оправи си леглото, прибери си дрехите, изхвърли си боклуците on repeat. Сложих му кошче в стаята и то прелива, но поне няма опаковки под, зад и във леглото.

Иначе има някакви нервни изблици, ама брутални, почва да пуфти, да вика да го оставя, и то за пълни глупости (че не може да си вкара връзките на бутонките), оставям го и после сам идва да се извинява, че нещо му станало и не може да мисли в такива моменти. Предполагам е от хормоните. Обяснявам, че трябва да диша, да се опитва да се контролира, не може за такива дреболии да истерясва така. После му казвам, че искам да сме приятели, и да живеем в мир и спокойствие, а не да се караме. Мисля, че разбира.

С парите още не се оправя, ММ му зареди карта, той ги опатка за 5 дена - сокчета, бонбонки, сладкории, плюс почерпил приятелите си в Макдоналдс. Сега няма.

Напоследък и на плейстейшъна не седи толкова, амбицирал се е да тренира всяка свободна минута (извън нормалните му тренировки) и аз ходя да ми правя компания, да поддържам ентусиазма. Като цяло е в добра фаза 😇

# 715
  • Мнения: 1 093
Моят тийн няма проблем с къпането, даже често се къпе по 2 пъти на ден. Има проблем с обличането на едни и същи дрехи няколко дни подред. Anguished Редовно му обяснявам, че не може от 20 тениски в гардероба, да ходи само с една и съща.
На моменти е много сговорчив, разказва за училище, много говорят с баща си за спорт и хранене. На моменти обаче е просто непоносим, нервен, сприхав.

Стаята му е сравнително подредена. От 1 месец работи  по 3 часа в четвъртък (раздава вестници в квартала). Вече получи и първата си заплата и е много щастлив.

# 716
  • burgas
  • Мнения: 487
Това за 10ти клас е мит Confused
По-зле става, никаква чуваемост и самочувствие до небесата.
Скоро ми обясни, че нямало да ходи на практиката от 1.07 до 15.07, защото било по-добре да си губи времето лежейки
За учене - НЕ говоря Imp

Колко ми е познато това,:grinning:,ама аз не спирам да се надявам на рязка промяна.

# 717
  • Мнения: 15 707
Оооо, да коригира се и още как. И при нас мъката с хигиената беше голяма, а сега на всяко излизане навън изглежда все едно ще го снимат за корица на списание. То е къпане, лъскане на зъбите до блясък /спокойно може да рекламира паста за зъби/, пърфюм до задушаване, прическа, очила, часовник и какво ли още не. От момче, което не можех да накарам да си измие зъбите се превърна в абсолютен кифльо и то точно след като започна да се среща с момичета.

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 16 324
И аз съм изхвърляла неща през терасата - най-вече играчки,преди години. Заканила съм им се на моите,че и дрехите и всичко,което е по земята и не на мястото си,ще хвърчат през терасата!
Обаче,хич не им пука! Над нещата са!
Вбесяват ме!

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 40 842
Момичета, ще трябва нова машинка за бръснене...тая как ви се струва?
https://www.emag.bg/multifunkcionalen-trimer-za-lice-6-in-1-phil … earch-Action=view

П.п...всъщност май това не става...тример е.

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 12:47 от mystic woman

Общи условия

Активация на акаунт