МАРТ все още далече, маминка усеща своето човече

  • 12 234
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 510
....  Киселини и запек нямам, но за сметка на това  Embarassed пръцкам като за световно  Embarassed . Ама това да ми е проблема Wink
Joy newsm62 и на мен ми се случва, и болки имам и стягане в корема, и напрежение там долу. за 1 месец обаче съм пила две хапчета но шпа ей така за успокоение....не искам да пия хапчета и това си е, не че не мога - НЕ ИСКАМ  smile3513

# 226
  • София
  • Мнения: 726
Здравейте момичета,

от много работа и учене за изпит нямам време да се включа въобще. Нищо - ще стана малко по-активна като ми мине изпита през декември  Laughing.

Днес бях на консултация и моята лекарка ми се накара - оказа се че за последните 3 седмици според нея съм качила 2,5 кг (според мен са 2), което било много. Ограничи ми сладкото и хляба  Cry.

Добре де, от началото на бремеността съм качила 5 кг - толкова ли са много (все пак съм 21 седмица  newsm78).

Как се отнасят вашите лекари към качването на килограмите. Аз с Додо качих 12 кг, и гледам че сега се движа по абсолютно същата схема - най-много качвам в 5-7 месец.

За кърменето - наистина се надявам този път да кърмя повече от 6 месеца, но мисля пак да сме на режим.

За статистиката - болки нямам абсолютно никакви, нито контракции. Само постоянен глад  Laughing (то и затуй с право ми се карат де  Embarassed).

Поздрави

# 227
  • Мнения: 1 004
Мише, аз съм качила досега 10, вчера се мерих и се ужасих. Обаче всъщност не ми дреми, забременях много под килата ми. Както преди така и сега ще кача около 20 кг, ама те не ми се отразяват по никакъв начин, нито имам отоци, нито кръвно, като родих предните ги свалих за 1 седмица. Така че не слушам никого и не се ограничавам изобщо.  Naughty Първият път ми подметнаха и на мен - без хляб, без сладко - да,да... Whistling

# 228
  • Мнения: 416
Смятам да кърмя, но ще видим този път какво ще стане.

Кърмих 3 месеца, и се наложи да спра след втория вид изпит антибиотик и трети мастит за тези три месеца, като последния път вдигнах 40 градуса температура и викахме бърза помощ, та чак ме наплашиха, че ще ме режат, ако не се оправя.

По принцип не смятам да кърмя повече от 6 месеца. Няма да спазвам твърд режим. Със сигурност ще храня детето си през нощта, ако то иска - а те всички искат, и няма да го залъгвам и мъча с вода. 
Със сигурност няма и безразборно да му давам да суче, защото се усилват коликите и лакомите бебета преяждат. Истината е някъде по средата.

Ах, момичета, ако знаете каква борба ви чака с педиатърки и баби за водата със захар, стомахчето да почива през нощта и сокчета на 40 дена... hahaha

# 229
Момичета, благодаря за окуражителните думи Hug
Вече съм много по-спокойна - от вчера болките почти изчезнаха. Сега като се замисля, може тези болежки да са от преумора /въпреки че си седя вкъщи,  съм много енергична и  1dishes wash  food002 newsm75 newsm71/ или от разтягане на матката,защото болките не наподобяват менструалните. Не знам защо,но след като пия магнерот така ми се приспива и доста се отпускам. Явно ми трябва почивка и повече     sleepuu /че много емоции се насъбраха напоследък/,но ще продължа да пия магнерота до консултацията ми /на 15.11/.

Колкото до изследванията и прегледите - мен доктора ме гледа на видеозон всеки път като отида. Втори път ми правиха изследвания на кръвта /този път ми взеха кръв от пръста/ и урината. Една познатами каза, че от 6 месец май всеки път ще ми взимат изследвания за Хепатит и Спин. Вие знаете ли нещо по въпроса? И при женените ли е така /че моята позната не беше омъжена/? Доколкото бях чела изследвания за Хепатит и Спин се взимат само в началото на бременността. Thinking

Колкото до кърменето - дай боже да имам кърма, мисля да кърмя според желанието на бебето. Мен майка ми ме е кърмила по книга на 3 часа, а аз не съм сукала добре и по много и вечно съм си била гладна -от което пък майка ми е имала проблеми с гърдите. Така че бебето ще си покаже. smile3504

Забравих да допълня - газове колко искате Joy -  от втория месец на бременността Shocked Печените чушки/които толков обожавам/ са ми враг ooooh!

Аз искам накрая да попитам количките на Чиполино или Бертони са по качествени? Кои предпочитате вие? Какво ще кажете за колички с 4 въртящи се колела - стабилни ли са?

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 17:28 от Sade

# 230
  • Мнения: 416
Бертони със сигурност! Чиполино на никой не ги препоръчвам. На тази цена по-добре Mag England. За 4 въртящи се, не се сещам, на повечето се въртят само предните. И ги препоръчвам, отколкото такива, които стоят застопорени, но всеки си има предпочитания.

Това за изследване за СПИН е някаква измислица. То по принцип трябва да минат няколко месеца от заразязаването, за да отчетат резултати.  И все пак СПИН-ът не ни дебне зад всеки ъгъл, нали  Laughing

# 231
  • Мнения: 1 701
Момичета, ето малко снимки за разглеждане. Simple Smile
Не са никак малко де! Wink
Ама ме мързеше да режа гадните и качвах всичко наред. Така че гледайте без цензура! Simple Smile
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22765&AlbumId=73717

# 232
  • Мнения: 337
Здравейте,виждам че пак сме на тема контракции:)точно днес бях на училище на 9месеца с тема "видове контракции"
     Контракции на бременността-характеризират се със стягане на матката на камък,обикновенно без болка,причини могат да са - силен ритник от бебето, ходене по малка или голяма нужда,умора,стрес,температурни разлики.Този тип контракции са напълно безопасни.Ако са в комбинация с болка да се обърнем към наблюдаващия ни док.
Ако искате утре мога да ви разкажа и за другите видове контракции,но имаме време за тях Simple Smile
приятна вечер на всички:)

# 233
  • Мнения: 1 701
Здравейте,виждам че пак сме на тема контракцииSimple Smileточно днес бях на училище на 9месеца с тема "видове контракции"
     Контракции на бременността-характеризират се със стягане на матката на камък,обикновенно без болка,причини могат да са - силен ритник от бебето, ходене по малка или голяма нужда,умора,стрес,температурни разлики.Този тип контракции са напълно безопасни.Ако са в комбинация с болка да се обърнем към наблюдаващия ни док.
Ако искате утре мога да ви разкажа и за другите видове контракции,но имаме време за тях Simple Smile
приятна вечер на всичкиSimple Smile

Браво момиче! Аз лично, а предполагам и другите, имах нужда да прочета нещо такова! Simple Smile Едно е докито да вика "спокойно", друго си е да го видиш така обяснено! Мерси! Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 8 306
Момичета, ето малко снимки за разглеждане. Simple Smile
Не са никак малко де! Wink
Ама ме мързеше да режа гадните и качвах всичко наред. Така че гледайте без цензура! Simple Smile
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22765&AlbumId=73717

много хубави снимки. моя букет бе подобен.


# 235
  • Мнения: 1 004
Смятам да кърмя, но ще видим този път какво ще стане.

Кърмих 3 месеца, и се наложи да спра след втория вид изпит антибиотик и трети мастит за тези три месеца, като последния път вдигнах 40 градуса температура и викахме бърза помощ, та чак ме наплашиха, че ще ме режат, ако не се оправя.

По принцип не смятам да кърмя повече от 6 месеца. Няма да спазвам твърд режим. Със сигурност ще храня детето си през нощта, ако то иска - а те всички искат, и няма да го залъгвам и мъча с вода. 
Със сигурност няма и безразборно да му давам да суче, защото се усилват коликите и лакомите бебета преяждат. Истината е някъде по средата.

Ах, момичета, ако знаете каква борба ви чака с педиатърки и баби за водата със захар, стомахчето да почива през нощта и сокчета на 40 дена... hahaha
Фема,     202uu
Права си за коликите, аз също гледах да не й давам много често, например на 30 мин защото това засилва коликите. А то всъщност плаче и ти се чудиш гладно ли е какво е. Ама се научаваш де.
За гърдите искрено ти съчувствам. Ти си била по-зле от мен, аз спасявах положението още в началото. Знам колко е гадно  Sad

За водата със захар - и мен ме караха, ама не съм слагала. А соковете си ги почнах от 40тия ден. Карах по ранното захранване. Сега не съм решила още.

Я ми разкажи как си спря кърмата? Защото аз дори и в 6тия месец имах толкова много, че не си помилях за спиране. И с голям труд ми спря, добре че забременях...
Ако искаш и ти се занимава може на лични  Grinning


Шаде, колички с 4 въртящи се гуми има на Пиер Карден.  Peace
Да ти кажа изглежда ми яко удобно - защото се застопоряват ако искаш и така си ги контролираш.

# 236
  • Мнения: 907
Ех, Уиш, отново ще кажа, че сте страхотни Simple Smile Освен теб кумата ви също е много шармантна Simple Smile

Колкото до кърменето, опит нямам Wink Не съм чела много, но мисля поне малко да попрочета. Надявам се на късмет и на усет Simple Smile И на добри професионални съвети се надявам, ама не знамот кого Simple Smile

# 237
  • Мнения: 96
Здравейте, мацки и мушмурочета!
И аз май имах много работа и не съм влизала отдавна...  Sad
Но във вторник бях на консултация и мога да се включа по някои въпроси.

За килограмите - оказа се, че от първото теглене през август съм качила
4 килограма. Не знам дали са много, но има време да ги увелича, нали?
Във всеки случай доктора още от самото начало ми каза да не се тъпча, защото храня
само себе си, да не прекалявам със сладкишите и тестените изделия, но не ми е
забранявал нещо изцяло.

За изследванията - кръв от пръста и урина - казаха ми кръвна картина и албумин. Тест за СПИН не знам да се прави - това не е
ли малко скъпичко? И не мисля, че се прави разделение на омъжени и неомъжени жени,
за да се назначат изследвания Confused

За пола - ще отида допълнително на ехограф, когато и татито може, за да
присъства на момента на истината Mr. Green уф

# 238
  • Мнения: 96
Уиш, разгледах ти и аз снимките - много са хубави! newsm10
А букета ти е направо мечта!!! newsm51
Браво!

А за кърменето - не знам! Аз винаги съм си мислила, че ще кърмя, стига да има кърма,
защото така е най-добре за бебето. Никога не съм мислила за усложненията, които
може да се получат от това.... Ще трябва да попитам и за това, но има време Simple Smile

# 239
  • Мнения: 1 420
Wish-че, страхотни са снимките ви! Наистина сватбата ви е била голяма приказка!Пожелавам ти от тук нататък тази приказка изобщо да не свършва.  smile3525
Днес бяхме на ехограф и ни казаха със сигурност момиченце smile3522. Много, много сме щастливи с таткото, понеже и двамата мечтаехме за принцеска.  newsm44 Мини, ако можеш да ми сложиш розово щъркелче, ще съм ти благодарна.Избрахме името с таткото - спряхме се на Карина.Иначе бебка е добре,лекарката огледа подробно органите и всичко е наред. Аз от началото на бременността тук съм ходила точно 2 пъти на ехограф,а след днешния преглед, тъй като бебчето е добре, лекарката каза,че повече няма да ходя - такава им е здравната система тук. Относно изследванията, правили са ми кръвни, които освен традиционните за бременните включват сифилис и Спин.Мисля, че още 2 пъти ще ми вземат кръв, но не съм сигурна точно за какво. От тук нататък ще ходя само за да ме мерят,теглят и да слушат тоновете на бебка. За кърменето - аз съм решила да кърмя колкото мога повече, стига да имам материал  Wink В тази връзка, си купих преди 2 дни помпата на Авент за 3 паунда-близо 9лв(направо направих удар) от един сайт за и-нет търговия. www.ebay.co.uk е адреса ако някой се интересува. По принцип е английски,но много неща доставят до Бг, като си поемаш пощенските разходи.

Общи условия

Активация на акаунт