Изневяра. И живота след това.

  • 11 959
  • 296
  •   1
Отговори
# 180
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
По въпроса за бащинството има един мнохо хубав разказ на Мопасан.
Таткото на Симон.
Ще ви оставя да си го потърсите, тези, които биха се заинтересували.

Само дето изобщо не е релевантен в днешно време. Още по-малко в случая. Децата на автора си имат (засега, поне до ДНК теста и съдебно решение)баща на хартия и никой няма да ги подиграва.

# 181
  • Мнения: 6 703
Няма нужда да търсим, чели сме малко световна класика.

Някои и в оригинал и даже сме писали домашни и са ни изпитвали.
Ама там става въпрос за друго.....

# 182
  • Мнения: 6 587
Най-забавно ми е, когато се почне със "Сега е друго, ние сме модерни, умни и добри, а преди да се родим такива принцеси, хората са били първобитни".
Лъжете се, заблуждавате се дълбоко, съзнателно и целенасочено, уважаеми...
Човешкото у човека не се е променило от поне 10 000 години насам. Както се казва - интелекта на земята е постоянно количество. Но населението се увеличава...
И за нищо друго не става въпрос, а за едно и също. Родители са тези, които са отгледали едно дете. А тия, дето драпат със зъби и нокти да си увековечат собствената семка, ами и те са едни и същи от зората на времето, та до сега. И винаги са се самоизтъквали, просто нямаха тая трибуна, интернет. Повече усилия им струваше да се превъзнасят. Сега всеки дращи по стената. На фейсбука.

# 183
  • София
  • Мнения: 12 655
Хората не са се променили, но мнозинството се е променило... По-трудно е да те подиграват за нещо, което важи за всеки втори. А и социалната рамка се промения. Това, което едно време е било срамно, сега е едва ли не норма. Разводите примерно.

# 184
  • Мнения: 6 703
Съвсем не разбрах какво искаш да кажеш и за какво се бориш......🙄

# 185
  • Мнения: 18 300
Хубаво е човек да реши съзнателно да отгледа дете, което не е негово - осиновяване, дете на партньора от предишен брак. Съзнателно.

Не въведен в заблуда, че то е негово, а всъщност детето да е на жената, дето го мами, и нейния любовник. 🙄

# 186
  • Мнения: 8 937
За мен лично е необяснимо, че продължавате с темата за бащинството.
Не стига, че на човека му е гадно и го боли, а ако чете, всеки втори пост коментира, дали детето му е биологично негово. Дори във форума би следвало да има граници.

# 187
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
И за нищо друго не става въпрос, а за едно и също. Родители са тези, които са отгледали едно дете. А тия, дето драпат със зъби и нокти да си увековечат собствената семка, ами и те са едни и същи от зората на времето, та до сега. И винаги са се самоизтъквали, просто нямаха тая трибуна, интернет. Повече усилия им струваше да се превъзнасят. Сега всеки дращи по стената. На фейсбука.

Удебеленото не е вярно. Единият ми дядо ме е гледал много, много повече от баща ми, но БАЩА си ми остава баща ми, този, дето си увековечи семката. Дядо ми ми е любимият мъж  но ми е дядо, а не родител, съжалявам. (Почти) същото може да се каже за едната ми баба и майка ми. Половината ми съученици бяха отгледани от баба и дядо до поне 7г. Така са гледани 25-37% от децата в България в момента.

Не случайно изоставените от бебета преобръщат света за да намерят истинските си майки и/или бащи. Иди във фейсбук и форумите на фирмите за генетични тестове и виж колко такива поста има!

А тези, дето са ни отгледали...... просто са ни отгледали 🤩.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 21:57 от Nevena Virolan

# 188
  • Мнения: 18 300
Авторът може да иска заключване на темата когато прецени. Може би децата му страшно много приличат на него и няма съмнения. Wink
Пък и аз разбрах от тая тема, че каквото и да е, въобще не би трябвало да е проблем за него.

# 189
  • Мнения: 6 145
Наблягам на връзката, която създаваш с детето като родител. Гледаш го от бебе, сваляш му температурата като е болно, успокояваш го като се удари, учиш го на това и онова, притесняваш се за него, то те търси и плаче докато не те види... Като по-голямо идват други неща, но пак тази връзка продължава да се изгражда и задълбочава. И в един момент се оказваш в ситуацията на автора- и кво ся, дай да направим тест (тва, че е кръшнала в момента, не означава че го е правила от самото начало), да кажем излезе отрицателен. И кво- захвърляш всичко, разбиваш целия свят на това дете ( и майка му да му каже, кво от тва, по-леко ли ще го понесе?), разбиваш му психиката, и кво постигаш в крайна сметка? Има осиновители, които обичат осиновените си деца много повече от други, дето са си родили собствени.
Знам също двама втори бащи, които съвсем искрено обичат доведените си синове, единия вече като по-голямо момчето му, работеше заедно с него и много се гордееше, че му е предал професията си и е добър в нея. Това говорим за някакви бачкатори, съвсем обикновнеи хора.
За тва никви тестове, ако ти пука за децата ти. В крайна сметка да си баща не е 10 минути кеф и после цял живот да носиш титлата. Нещо съвсем различно е, едва ли има нужда да го обяснявам точно тук.

# 190
  • Мнения: 7 276
Има пълно право да знае децата негови ли са. Не мисля, че е неморално или нетактично да се засяга темата бащинство.

# 191
  • Мнения: 8 937
Авторът има право, но идеята не беше негова. За мен лично е нетактично.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
А всъщност колко от коментиращите споделят от опит? Тоест са изневерявали или са им изневерявали?

# 193
  • Мнения: 18 300
Само съм казвала профилактично: "Ако ми изневериш, веднага всичко приключва."
От насрещната страна съм чувала "Ако искаш да бъдеш с някого, кажи ми. Приключваме веднага и ще можеш да бъдеш с него. Само недей да ме лъжеш."
Т. е. казвали сме си ясно тези неща в началото и сме ги имали предвид през цялото време.

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Само съм казвала профилактично: "Ако ми изневериш, веднага всичко приключва."
От насрещната страна съм чувала "Ако искаш да бъдеш с някого, кажи ми. Приключваме веднага и ще можеш да бъдеш с него. Само недей да ме лъжеш."
Т. е. казвали сме си ясно тези неща в началото и сме ги имали предвид през цялото време.

Е аз като му кажа на моя "твоята ужасна жена може да е нечия прекрасна любовница" и почва да скляпа на парцали. Въпроса е дали е имало сблъсък с реалността.

Общи условия

Активация на акаунт