Препарати за съдомиялна - 12

  • 47 554
  • 729
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 8 563
Аз досега не ги измивах, но може би ще започна да изплаквам преди да ги сложа вътре. Макар че от биоразградим обезмаслител какво пък толкова да й стане на миялната? Ама не пречи, за всеки случай, да изплакна Simple Smile

Гланцът ми е също биоразградим и досега никой не е казал да усеща някакъв вкус от него. Балончета по чашите не забелязвам, може би трябва да се загледам по-внимателно; но пък ако е толкова малко остатъчния препарат, че трябва да полагам старание, едва ли нещо ще ни стане от него.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 526
А гланцът задължителен ли е въобще? И мен ме дразни това, че понякога съм усещала горчив вкус от приборите или балончетата в чашите.

Гланцът предотвратява образуването на капки върху съдовете, което прави изсушаването им много по-лесно, затова употребата му е препоръчителна. Ако ползвате таблетки Х в 1, които съдържат такъв препарат, тогава не е нужно да добавяте и течен. Само при много твърда вода се препоръчва въпреки таблетките да се добавя и течен препарат.

Остатъците от препарат не са нормално явление и, ако някой има такива, е добре да потърси причината, а не да спира ползването на гланца.

Машината би трябвало да дозира гланца така, че да няма никакви остатъци от него по съдовете. В съвременните съдомиялни има възможност да се настройва дозировката на препарата според търдостта на водата. Затова, ако имате остатъци от гланц, първото нещо, което можете да направите, е да промените тази настройка. Ако по съдовете остава препарат дори когато настройката е на минимална степен, тогава вероятно има някакъв проблем с машината, така че може да се обърнете към сервиз или техник.

# 452
  • Мнения: 12
Благодаря за споделеното! Но след като спра гланца и нямам такива проблеми - съдовете са ми чисти и сухи, не е ли по- логично да е от самия гланц, а не от самата съдомиялна? Последния път беше на възможно най-минималната степен и пак остана по чашите. Питам,защото съм със съдомиялна от много скоро,вие имате повече опит. Какъв може да е проблема със съдомиялната след като само въпросния гланц не се изплаква?

# 453
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Няма проблем със съдомиялната 🌞. И с гланц няма проблем. Той е формулиран да се свързва с алкалните остатъци от гел и прах и да ги неутрализира, така че водата да се стича по-лесно по повърхността. Съдържа и алкохол, за лесно изпаряванена водата.

След като в препаратите, с които мием има нужните, за плакнене и сушене, вещества, гланц не е нужен и трябва да се спре.

Гланцът се дозира според препарата за миене. Дозирам на максимално като мия с прах, но спирам като мия с FP+.

Някои таблетки имат нужда от мъничко гланц в някои миялни. Sun expert extra power ми остават бели следи ако не пусна гланц на 1 или 2 от 5 възможни. В миялната на свекърва ми няма нужда, но тя е допотопна (35 или 40г) и мие с по 25л вода 🤩. Ама как мие!

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 16:55 от Nevena Virolan

# 454
  • София
  • Мнения: 1 526
Благодаря за споделеното! Но след като спра гланца и нямам такива проблеми - съдовете са ми чисти и сухи, не е ли по- логично да е от самия гланц, а не от самата съдомиялна? Последния път беше на възможно най-минималната степен и пак остана по чашите. Питам,защото съм със съдомиялна от много скоро,вие имате повече опит. Какъв може да е проблема със съдомиялната след като само въпросния гланц не се изплаква?

Най-вероятно таблетките ви съдържат гланц и затова с течния препарат се получава предозиране. Както писах по-горе, ако ползвате таблетки 2, 3 или Х в 1, не трябва да добавяте и течен гланц. Т.е. всичко си е наред както с машината, така и с това, че сте спрели течния гланц.

# 455
  • Мнения: 12
Благодаря ви много за помощта,момичета!!! Че това нагаждане с препаратите се оказа доста сложно. А някоя има ли впечатления от гела за измиване на Lidl? Сега ползвам
 Fairy Platinum Gel, но искам да пробвам и други. И друг въпрос: за почистване на съдомиялна какво ползвате? Ползвах веднъж  турския Por Coz за поддръжка на съдомиялна, но оставя доста остра миризма. Благодаря ви!!!😃

# 456
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Valentina, изчети тази тема! На по-предни страници сме споделяли с какво чистим и кога. Подробно съм описала как чистя с лимонена киселина с резултат, който не отстъпва на професионалните препарати.

Не познавам гела на FP, нито лидълския. Досега миризма на лидълски продукт за миялна не съм харесала, та имай предвид, че и да мият като Fairy или по-добре,  няма да миришат като Fairy. Тях основно за миризмата ги купувам 🤩. Ако миеш с гел 3в1, а имаш следи по приборите, идея е да намалиш количеството, с което миеш.

Препаратите на Fairy не се нуждаят от гланц, по принцип. В момента мия с Fairy original и съдовете ми излизат идеално чисти и сравнително сухи и без никакви следи, макар и не толкова лъскави и сухи, колкото с FP+. С гела на Finish 0% също не слагам гланц.

# 457
  • София
  • Мнения: 8 563
Ползвам специализираните таблетки Сомат за почистване на миялната и на мен лично много ми харесва лекия аромат, който оставят.

# 458
  • Мнения: 1 410
Аз пък съм в търсене на препарат без миризма. С чувствителен нос съм и усещам всяка миризма като много силна. От капсулите на Fairy, ми става лошо имам чувството, че ям препарат отколкото яденето. сега ползвам на финиш гел в зелена опаковка, но пак има лек долавим аромат

# 459
  • София
  • Мнения: 8 563
Пробвали ли сте био препарати? Мисля, че праха на Bio-D не миришеше, наскоро пробвах и една таблетка на Almawin - не ми направи впечатление да има силна миризма.

# 460
  • Мнения: 2 133
Аз пък съм в търсене на препарат без миризма.
Финиш Куантум ултимейт не оставя никакъв аромат при мен. Ползвам само дълги програми (2:36 - 2:48 ч.).

# 461
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Мога ли да сложа кристални чаши за вино заедно с чинии и прибори на програма за стъкло 40°С и ако да, с какъв препарат да мия? Гланц може ли?

Преди ги вадехме като имаме много гости и пълнех лесно цяла машина, но за 8 или 10 чаши не ми се пуска машината, а ме мързи да ги бърша с парцала след миене.

Аз пък съм в търсене на препарат без миризма. С чувствителен нос съм и усещам всяка миризма като много силна. От капсулите на Fairy, ми става лошо имам чувството, че ям препарат отколкото яденето. сега ползвам на финиш гел в зелена опаковка, но пак има лек долавим аромат

И аз ползвам зеления финиш и ако пусна на по-дълга програма не оставя никаква миризма. По съдове и на къса програма не оставя миризма. За голяма, пълна, 60см съдомиялна слагам около 5, максимум 7мл, а не 15 колкото препоръчват. Понякога капвам 1 или 2 капки на някой съд за предварително плакнене.

На препарат за съдомиялна без абсолютно никаква миризма не съм попадала. Био също миришат, но по-леко. Продуктите на Arbre Vert не оставят миризма за моя нос, но резултатът не е толкова добър, колкото с химия ако става дума за загоряло и следи от котлен камък.

Да, миришат Fairy, но поне миришат на лимон, а другите миришат на евтин прах за пране. Новите партиди на Platinum plus миришат значително по-слабо от предишните, за голямо мое съжаление.

Някой да ме набие или върже! Пак са пуснали на промоция FP+ в Leclerc и ме държат пръстите да си купя, а мазето е пълноооооооооо.

# 462
  • Мнения: 872
Аз пък използвам таблетки K Classic на Кауфланд.
Не миришат ,почистват толкова добре колкото и Somat или Finish и са на много по-добра цена.
Купих си и прах ,но още не съм го пробвала и не знам дали не е по-добър вариант.
Похвалиха ми много този гел.
Мисля да пробвам и него.
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/somat-gel-za-sadomiyalna-excelle … 000101505542.html

# 463
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Аз пък използвам таблетки K Classic на Кауфланд.
Не миришат ,почистват толкова добре колкото и Somat или Finish и са на много по-добра цена.

Кои Финиш, че имат 100 вида? Харесвам качеството на миене само на Quantum Ultimate и зеления гел.

# 464
  • София
  • Мнения: 10 581
Аз пък използвам таблетки K Classic на Кауфланд.
Не миришат ,почистват толкова добре колкото и Somat или Finish и са на много по-добра цена.
Купих си и прах ,но още не съм го пробвала и не знам дали не е по-добър вариант.
Похвалиха ми много този гел.
Мисля да пробвам и него.
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/somat-gel-za-sadomiyalna-excelle … 000101505542.html
Не знам дали от таблетките или праха (или и двете) на ККласик, но всички стъклени купички и чаши ми се надраха.
С Фейри нямам проблеми.

За дамата с чувствителния нос - не ползвай кратки програми.

Общи условия

Активация на акаунт