Гледане на интерактивна телевизия с тв бокс

  • 9 231
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 443
Здравейте! Вкъщи имаме телевизори само от старата генерация, с кинескоп. Наскоро решихме да модернизираме единия от тях, като му сложим тв бокс. Вчера взехме бокса и успешно го свързахме с телевизора, посредством АV-изхода. Обаче се появи проблем. Като го взимахме, ни казаха, че ще можем да гледаме интерактивна телевизия (платихме 30 лв. отгоре, за да ни инсталират 250 програми и 50 радиа, булсатком). Колкото и да цъкаме, обаче, не успяваме да се възползваме от интерактивната телевизия. Обаждах се пак на търговеца, той потвърди, че опцията за превъртане назад на предаванията я има, но не можем да разберем как става. Той каза, че от настройките, под къщичката, трябва да потърсим. Аз единствената къщичка, която виждам е на дистанционното, като натисна копчето под нея, излиза програмата, със стрелките местя предаванията, но като щракна върху някое от тях и дам ОК, нищо не става. И понеже явно тези боксове са предвидени за новите телевизори, част от изображението излиза извън екрана на нашия телевизор, затова си мисля, че може и да пропускаме нещо. Ще помоля, ако има някой, който се сеща какво пропускаме, да пише. (Надявам се, че горе-долу съм успяла да обясня какъв е проблемът).

# 1
  • Мнения: X
Kaкъв е бокса?
Това как се побира екрана се настройва от настройки (зъбчато колело), дисплей. Това е ръководство за един модел, и да са различни картинките на твоя, принципа е същия:
http://topdigital.bg/downloads/um_Hi3798M.pdf
За телевизията търси приложението Kodi и влизаш в него. Moже да е надпис или синьо "разсечено" квадратче:
https://www.google.com/search?q=kodi+android+tv&tbm=isch& … ii=-mevr31PagBDhM

# 2
  • Мнения: 443
Kaкъв е бокса?
Това как се побира екрана се настройва от настройки (зъбчато колело), дисплей. Това е ръководство за един модел, и да са различни картинките на твоя, принципа е същия:
http://topdigital.bg/downloads/um_Hi3798M.pdf
За телевизията търси приложението Kodi и влизаш в него. Moже да е надпис или синьо "разсечено" квадратче:
https://www.google.com/search?q=kodi+android+tv&tbm=isch& … ii=-mevr31PagBDhM
Благодаря за отговора! Коди го видяхме къде е, но въпросът е, че тази телевизия от булсатком, която е инсталирана като приложение, трябваше уж да е интерактивна. Май ще гледаме чрез коди в крайна сметка.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
А такса на Булсатком плащате ли?

# 4
  • Мнения: 443
А такса на Булсатком плащате ли?
Като взимахме бокса ни казаха, че ако искаме телевизия допълнително, може да доплатим еднократно и да я инсталират.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Нещо не сте наясно, ми се струва. Инсталирането на приложението на Булсатком е ясно, но за да гледаш през точно това приложение, плащаш месечна такса на Булсатком. Аз също гледам бг телевизия така, през тв бокс, там е инсталирано приложението. Но месечна такса си плащам, за да гледам.

# 6
  • Мнения: 443
Нещо не сте наясно, ми се струва. Инсталирането на приложението на Булсатком е ясно, но за да гледаш през точно това приложение, плащаш месечна такса на Булсатком. Аз също гледам бг телевизия така, през тв бокс, там е инсталирано приложението. Но месечна такса си плащам, за да гледам.
Ами не знам, каналите си се гледат без проблем засега, но не са интерактивни.

# 7
  • Мнения: X
Емблемата на булсатком не се ли вижда някъде в my apps? Нещо като червено квадратче с бяло е. Макар че обикновено с такива инсталации качват някакви "черни" листи в kodi. Поне преди така правеха.

# 8
  • Мнения: 443
Емблемата на булсатком не се ли вижда някъде в my apps? Нещо като червено квадратче с бяло е. Макар че обикновено с такива инсталации качват някакви "черни" листи в kodi. Поне преди така правеха.
Да, има я в проложенията и може да се гледа, но не успяваме да превъртим назад предаванията.

# 9
  • Мнения: X
Би трябвало това второто кръгче с трите чертички да е справочника и там си избирате.
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.smartxmedia.com … p;hl=bg&gl=US

# 10
  • Мнения: 443
Ами при мен екрана изглежда малко по различно, тази иконка с трите чертички и останалите до нея ги няма. Възможно е и да не се виждат, поради това, че телевизора е стар, а бокса е предвиден за новите телевизори, поради което малка част от картината в периферията остава извън екрана. Пробвахме да променим размера от настройките на телевизора, обаче има само 16:9.
Staliq, благодаря за включването, все пак ни дава насока какво да търсим.

# 11
  • Мнения: X
С ОК бутона трябва да ти излезе менюто.

# 12
  • Мнения: 443
С ОК бутона трябва да ти излезе менюто.
Всъщност излиза меню, макар и малко по-различно. Оттам отивам на програма, излизат ми програмите и всички предавания, във вид, подобен на таблица. Със стрелките връщам, да речем, на някое минало вече предаване. Натискам ОК, но нищо не става.

# 13
  • Мнения: X
Вида на менюто зависи от версията, твоята ще е по-стара.
Дистанционното няма ли опция "мишка", пробвай с нея. Или ако имаш някоя усб мишка, включи я във бокса  и най-добре с нея. Може програмата да не "вижда" ОК бутона.
Излиза ли ти вертикалната линия какво дават в момента?

# 14
  • Мнения: 443
Вида на менюто зависи от версията, твоята ще е по-стара.
Дистанционното няма ли опция "мишка", пробвай с нея. Или ако имаш някоя усб мишка, включи я във бокса  и най-добре с нея. Може програмата да не "вижда" ОК бутона.
Излиза ли ти вертикалната линия какво дават в момента?

Включили сме мишка и клавиатура, но пак не става. Като е включено на даден канал, излиза линия, запълнена, докъдето е стигнало предаването. В общата таблица, където излизат предаванията назад и тези, които следват, има оранжева линия под изминалите вече предавания, а също установих, че и предаванията , които например започват в 8 часа, т.е. след час и нещо, всъщност са последните маркирани с хоризонтална линия. Това ми се струва странно, защото си мисля, че последното, което излиза като маркирано, би трябвало да е това, което дават в момента.

Общи условия

Активация на акаунт