Нашите кухни - тема 89

  • 48 196
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 10 356
И аз имам подобна сглобка точно до мивката за 6г. не е мръднал плота, поръчахме го от Салекс.
Само че дискусията не беше за сглобката аз за водоранната лайсна от към стената, там и аз искам ясна снимка, как става ако няма гръбче а плочки.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 429
Ами то на снимката на Чи Лу е точно така, плочки без водобранна лайсна. И вкъщи е така, но моят плот е гранитен, макар че не виждам какво би попречило да се направи по същия начин и с термоплот.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 368
Здравейте. Някой има ли представа дали цокъла на кухня 3 метра може да е без снадка, а цяла лента?

# 663
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
само ако листа пдч е 3660/1830

# 664
  • София
  • Мнения: 11 812
Благодаря на отговорилите на моето питане!
Да и при нас е такова условието за техническия камък за новото жилище. Като се монтира кухнята, ще се вземат детайлни размери и ще чакам изработка след това. Неприятно, но...
Ако не се обитаваше жилището не би бил проблем по-дългият срок.
Ние също платихме капаро за плота предварително, и след монтажа на долен ред кухня, на другия ден от фирмата за технически камък си го сложиха. Питайте - не би трябвяло да има такова чакане.
Доколкото разбрах удълженият срок не касае самия избор на камъка,а по-скоро изработката на плота.
Но благодаря за съвета,отново ще попитам.Не съм се отказала окончателно.

# 665
  • Мнения: 42 094
Изработката не е толкова дълга, ако го има и ако е планирана. Може да се чака доставката, ако няма наличности или ако на опашката има други проекти.

# 666
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Изработката може да не е дълга, ама ако има 20-30 човека при реда на еди кой си ко става... ами чака си.

# 667
  • Мнения: 2 086
Здравейте. Някой има ли представа дали цокъла на кухня 3 метра може да е без снадка, а цяла лента?
Може и повече. У нас имам 4 м метален цокъл.

Моя плот е по-този начин и леко се поду пт вода по плота. Не препоръчвам да се прави по този начин.
Проблемът не е в плота и начина на свързване, а в майстора.

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 00:38 от Чи лу

# 668
  • София
  • Мнения: 245
Като говорите за плот от технически камък... Може ли да ми препоръчате изпълнител, от който сте доволни? И как излиза цената спрямо термоплот? Знам, че е по-скъпо, но колко?

# 669
  • Мнения: 792
Като говорите за плот от технически камък... Може ли да ми препоръчате изпълнител, от който сте доволни? И как излиза цената спрямо термоплот? Знам, че е по-скъпо, но колко?

Тъй като и на нас в момента избора на материали ни е на дневен ред, поисках оферта за нашата кухня и с двата варианта.
Ето какво получих (включва рязане на отвори и монтаж):
Термо плот и гръб - 600 лв
Техн. камък (плот и гръб) - 4500 лв
Смятай! 🤪

# 670
  • Мнения: 42 094
Изработката може да не е дълга, ама ако има 20-30 човека при реда на еди кой си ко става... ами чака си.


Да, така е. И затова писах "ако е планирана" - ако си си заплюл прозорец в производствения план може да е кратко.

# 671
  • sofia
  • Мнения: 2 269
А когато сме решили гърба да е от гранитогрес, а плота от техн. камък - кое се слага първо, кога и какво става на фугата между двете - как се обработва?

# 672
  • Мнения: 1 190
Когато ние правихме кухнята имахме проект (първо дизайнерът я беше начертал, а после мебелистът). Спомням си че бяхме капарирали камъка предварително, мисля, че ориентировъчен размер спрямо чертежите. Когато монтираха долната част на кухнята имахме уговорка с фирмата, от която беше камъка да дойдат да измерят окончателно и след 2-3 дена монтираха плота, а мебелистът довърши горната част.

По отношение на плота и гърба, според мен последователността е следната - Долна част кухня, плот, гръб, Горна част. Фугата мисля, че може да се обработи със силикон. Само, ако са плочки за гръб се поставят първи преди всичко.

Като цяло трябва много юркане на майсторите.

# 673
  • Мнения: 577
Момичета и момчета, моля за идеи цвят и материал за гръб, плот и остров за тази кухня. Имам оферта от стоенцентър за мрамор, но цената е наистина висока. Не искам да питам и дизайнера, вече сме в обтегнати отношения. Искам да се доближа максимално до оригинала.

# 674
  • Мнения: 42 094
Технически камък (още по-скъп), гранитогрес (не е много по-евтин) и има някакъв нов материал, изкуствена материя някаква, но все още е малко популярна и не се сещам за името, някой да каже.

Абе, с трици маймуни не се ловят и тази красота без пари не става. Стискай зъби и плащай, ако искаш после с години да ти се радва окото.  За съжаление това го казвам от личен опит - колкото пъти ми се е досвидяло да дам пари, толкова пъти после с години си бия главата в стената.

Иначе за мен като сбор от качества гранитогресът е най-доброто - здравина, твърдост, устойчивост на петна, температура и надраскване. И се продават големи платна.

Общи условия

Активация на акаунт