Страхливи ли са децата ви?

  • 3 550
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Тошко е предпазлив ,което ме радва.
Е разбира се ,че виждам моменти в които го е страх .
Пламен е още малък и все още не съм забелязала да се страхува от нещо.

# 16
  • Мнения: 295
Мисля, че доста добре му работи инстинкта за самосъхранение. Скача, катери се, бяга и е доста палав, но има завидна координация и равновесие.

Страх го е обаче от кучета (не знам защо като той взимане-даване с тях не е имал), от автомобили (все настоява да върви по тротоара, дори когато е зает с паркирали коли) и отскоро от тъмното (все иска първо да му светна, иначе не влиза).

# 17
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Много, особено големия - като беше по-малък от всички бръмчащи неща, особено прахосмукачка. Страх го беше да се качва в количките-коли в  Била и подобни, в асансьор. На пързалка и люлка започна да се качва след 4 годишен. Сега пак го е страх от прахосмукачка, но не реве, а се затваря в друга стая да не чува (порасна и разбира, че трябва да се изчисти) - даже занимава и сестра си да не реве и тя. Малката се катери много нависоко, но винаги е много внимателна.

# 18
  • Мнения: 1 520
Не, изобщо.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами доста е предпазлива, но не бих казала страхлива. По-скоро е внимателна, не се хвърля веднага с главата напред а изчаква, обмисля. Всичко това мен ме радва, разбира се. Peace

# 20
  • Мнения: 1 455
Моя син опитва от всичко опасно и не толкова.Общо взето е много оправен,но и много се пази(има опит от падане  Wink) Страхлив е когато искам да го кача на някоя въртележка,плаши се и от непознати.

# 21
  • Мнения: 6 155
Не е страхлив, не е и предпазлив.  Crazy Confused

# 22
  • Мнения: 5 362
Ами за сега не виждам страхове.Единствено, което е присъщо за възрастта е страх от изоставяне, но мисля че добре го преодоляваме. Grinning

# 23
  • Мнения: 2 161
Не,напротив,много са смели и двете.Предпочитам да са по-страхливички.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
За страхлив, не мисля, по-скоро предпазлив, но не много. Страх го е единствено от колите и то само от тези на улицата (т.е. движещи се), и то защото аз така съм го научила.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
предпазливи, страхливи, бъзливи и т.н.
нямат нищо общо с мен  Laughing - агресора и владетеля на всички люлки, слончета и камиончета  bowuu

# 26
  • Мнения: 4 629
За синът ми зависи, но като, че ли по-често е предпазлив. Обикновено не се хвърля с главата напред.

За страховете - имаше период, в който го беше страх от кучета, но премина

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, напротив... Rolling Eyes Винаги е покатерена възможно най-високо. Завряна е във всички кучета, които срещнем. Свекитата имат огромна каракачанска овчарка, която язди с огромен кеф  ooooh!
И от тъмно не я е страх - одеве разчиствахме един гардероб и тя се навря в него, накара ни да я затворим вътре на тъмно и не искаше да излиза.

# 28
  • Мнения: 1 065
страхува се от заключени, че понякога и от затворени врати. особено на тоалетна. това лято се заключи в тоалетната на едно заведение и се започна. особено по бензиностанции и заведения направо се хистеросва детето. никакви обяснения, че това е само врата, която може да бъде разбита, не помагат.

# 29
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
За сега има страх от силно и страшно бучащи и бръмчащи превозни средства - багери, трактори, камиони и тн. от друго за сега не съм забелязала да се страхува  Thinking

И ние голям стах от колите! ConfusedНаправо ка Shockedто ги чуе и изпада в паника!

Общи условия

Активация на акаунт