Парфюмни размисли и страсти - 267

  • 60 334
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 408
Вчера се парфюмирах с En Passant на Frederic Malle - е няма такава красота, този парфюм ухае на ранно лято - люляци, сладкото медено ухание на липи в пълен цъфтеж, розовата албиция (тя малко по-късно цъфти, но аромата ѝ присъства в парфюма), цъфнала пшеничена нива и всичко това е свежо и чисто след дъжда валял през нощта.
Усещането ми е като да съм в тази картина

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 14:12 от Al Georgieva

# 46
  • Мнения: 31 128
Невероятен е! Много нося моя през пролетта.

# 47
  • Мнения: 464
Новата ми придобивка
https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Miss-Dior-Absolutely-Blooming-39070.html
мога да асоциирам с
Скрит текст:
Бижу - може би :
Скрит текст:
или по-вероятно:
Скрит текст:
Подходящ за пролетни деца. Нищо прекалено няма в него, нито розово, нито плодово, нито прекалено сладко. Признавам, че обичам къщата на Диор с леки ретро (за мен) изключения.
Нямаше как да не опитам сокчето на
https://www.fragrantica.com/perfume/Jimmy-Choo/I-Want-Choo-64015.html
Приятен, умерен,  плодов, подходящ за сезона.
По отзив  в темата :
https://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/Qasamat-Rasana-62543.html
Скрит текст:
Едва ли си струва аз да го анализирам. Ще споделя съвсем субективно. Напомни ми  Lattafa, Ana Abiyedh Rouge, 60 мл, но по-опушен в основата  и в контраст с  лимонова нотка във върховете. Може да представлява интерес за дамите с унисекс уклон.
За празниците обикновено решавам в последния момент, не мога да се похваля с предварителен избор.

# 48
  • Мнения: 2 045
Искам да ви питам нещо, свързано с новогодишни обещания. Възможно ли е според вас да следиш парфюмни теми, влогове, новини и всякакви отзиви, и да не се изкушаваш да купуваш? Питам съвсем сериозно, защото обмислям да спра да чета и гледам, но ми е много трудно, защото не искам да изоставам, да загубя пак години и да се чувствам като аутсайдер в света на модата и парфюмите.

# 49
  • Мнения: 31 128
Искам да ви питам нещо, свързано с новогодишни обещания. Възможно ли е според вас да следиш парфюмни теми, влогове, новини и всякакви отзиви, и да не се изкушаваш да купуваш? Питам съвсем сериозно, защото обмислям да спра да чета и гледам, но ми е много трудно, защото не искам да изоставам, да загубя пак години и да се чувствам като аутсайдер в света на модата и парфюмите.
Не, не е възможно за мен лично.

# 50
  • Мнения: 464
Джуд, ще ти отговоря съвсем лаконично. Винаги можеш да се почувстваш "аут", а другото е въпрос на приоритети.

# 51
  • Мнения: 3 408
Възможно е да, защото като харесваш много, ама много някой парфюм/обувки/кожено яке/чанта/дънки/кола/ски/т.н. ползваш приоритетно него, поглеждаш други неща от интерес, но не купуваш, защото имаш по-хубаво в ръцете си.Поне аз съм така.
Парфюмите са цял океан, не е възможно да следи човек всичко, освен ако не му е професия (или дай хард хоби) и не си изкарва парите с това.

Невероятен е! Много нося моя през пролетта.
Можеш ли да ми кажеш ти как го усещаш? Писала ли си за този парфюм, за да потърся в блога ти?

# 52
  • Мнения: 2 228
Според мене е възможно, ето аз рядко се изкушавам от форумни хитове. То не бяха Рава, Мемота, круизни ангели и не помня още какво - само като си помисля, че няма къде да се тества, или пък трябва да се отиде до еди кой си бутик - много бързо ми се отщява. Също и голяма част от хитовете не ми допадат никак, а з други само по нотките мог да отгатна, че ням да ми харесат. Но всичко това е въпрос на познаване на собствените предпочитания, за много хора може би не важи.

# 53
  • Мнения: 678
Искам да ви питам нещо, свързано с новогодишни обещания. Възможно ли е според вас да следиш парфюмни теми, влогове, новини и всякакви отзиви, и да не се изкушаваш да купуваш? Питам съвсем сериозно, защото обмислям да спра да чета и гледам, но ми е много трудно, защото не искам да изоставам, да загубя пак години и да се чувствам като аутсайдер в света на модата и парфюмите.
Джуд, много добре разбирам и съчувствам. Послушай собственото си усещане и вземи решение, дори да проработи за кратко?! Може пък да се почувстваш облекчена. Няма да бъдеш аутсайдер, след това. Аз се пристрастия за месец-два,(след дългогодишна пауза), без да познавам 3/4 от парфюмите, за които говорите. В един момент, усетих, че ми натежа, дори спрях да се пръскам с каквото и да било. В моя случай, нямам финансовата възможност, за да си осъществят парфюмите мечти. Постъпи така, както ще се почувстваш по-добре. Heart

# 54
  • Мнения: 2 104
Получих си Ristretto Intense cafe от Елинор и това чудо буквално ме издуха. Отнесе ми главата, подкоси ми краката, издигна ме над земята и се замаях Innocent Не ми спря дъха за щастие, но съм на ръба Astonished Няма му се дам Joy
Първо впечатление -УАУ!
Сигурно ще трябва да го нося с половин фъс Scream Не мога да описвам, затова накратко: Много много  интензивен и мощен!  Усещам кафе, рози и дървеса толкова реалистични, че са 5D Joy
Не прилича и дори не наподобява нищо което имам. Изключително мазен и  с едно пръс отдалеч за проба остави фини пръски върху дрехата, така, че ще го нося само на кожа. Това не е парфюм, това е друг свят! Определено не е за всеки.
Впечатлена съм! Heart Eyes
Мисля за забавя малко темпото, че слепите покупки макар и успешни доста ме напрягат, но
бих приела препоръки за следващ аромат на Montale.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 20:47 от mimoza7710

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 431
Аз от известно време не съм си поръчвала нов парфюм, само преди месец поднових мой любимец.Все ходя да тествам и не намирам нещо което да ме грабне.Тази парфюмна апатия се оказа чудесна, пренасочиха финансите и си купих нови пътеки,които ме радват повече от парфюмните бутилки в шкафа.

# 56
  • Мнения: 18 295
(Зимно) празнични са ми "Feux d'argent" и "Eclat diamond" на "Arabian's secret" например. Може би поради флакона, но и

# 57
  • Мнения: 5 592
Здравейте,
Бихте ли ме насочили към парфюм за младеж,ненатрапчив,но все пак траен . До стотина лв.
В мола парфюмите,които ми предложиха,все едно от един и същ казан са наливани,еднакви и безлични.
Индивидуално е,но все пак вие какво бихте избрали за близък човек ?
Да не е от чужбина,че няма време да го чакам,а и не съм поръчвала от години от там и не съм наясно с промените.
Благодаря!

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 21:25 от Трапезица

# 58
  • Франция
  • Мнения: 898
Искам да ви питам нещо, свързано с новогодишни обещания. Възможно ли е според вас да следиш парфюмни теми, влогове, новини и всякакви отзиви, и да не се изкушаваш да купуваш? Питам съвсем сериозно, защото обмислям да спра да чета и гледам, но ми е много трудно, защото не искам да изоставам, да загубя пак години и да се чувствам като аутсайдер в света на модата и парфюмите.
Възможно е, при мен се получи Simple Smile
Дори даде някаква нова посока на хобито ми. От две-три години почти всичкото ми специално време "за мен" минава в следене на информация за парфюми, а покупките ми са средно 3-4 парфюма на година. Това е в пъти по-малко отпреди. Сметнато като количества закупен парфюм, не знам като пари, защото харча доста за пробички, поръчани от края на света Simple Smile
Ако попаднеш на някое супер ентусиазирано, предизвикващо блянове, ревю на парфюм, успокой се, намери си пробичка, а когато пристигне, се напръскай и изгледай/прочети пак същото ревю. Напълно ново преживяване е. Не е до парфюма, а до възприятията, емоциите, алюзиите. Опитай, може да ти хареса Simple Smile

# 59
  • Мнения: 678
Искам да ви питам нещо, свързано с новогодишни обещания. Възможно ли е според вас да следиш парфюмни теми, влогове, новини и всякакви отзиви, и да не се изкушаваш да купуваш? Питам съвсем сериозно, защото обмислям да спра да чета и гледам, но ми е много трудно, защото не искам да изоставам, да загубя пак години и да се чувствам като аутсайдер в света на модата и парфюмите.
Възможно е, при мен се получи Simple Smile
Дори даде някаква нова посока на хобито ми. От две-три години почти всичкото ми специално време "за мен" минава в следене на информация за парфюми, а покупките ми са средно 3-4 парфюма на година. Това е в пъти по-малко отпреди. Сметнато като количества закупен парфюм, не знам като пари, защото харча доста за пробички, поръчани от края на света Simple Smile
Ако попаднеш на някое супер ентусиазирано, предизвикващо блянове, ревю на парфюм, успокой се, намери си пробичка, а когато пристигне, се напръскай и изгледай/прочети пак същото ревю. Напълно ново преживяване е. Не е до парфюма, а до възприятията, емоциите, алюзиите. Опитай, може да ти хареса Simple Smile
МНОГО ми хареса! Дори звучи лесно... Трябва желание, а до изпълнението, "крачката" я наричам вътрешно равновесие. Браво Miyako!

Общи условия

Активация на акаунт