Парфюмни размисли и страсти - 267

  • 60 431
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 214
Празнични парфюми

Кои са празничните ви парфюми? Ако днес сте поканени на голямо тържествено събитие с официален дрескод, кой парфюм бихте сложили? А на Коледа?









Снимките са от интернет

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари, не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Парфюмен пътеводител - за София

eve beauty etc: https://www.youtube.com/channel/UC9dlkj5OWBpA5RwMjzV7Qlg

Bois de Jasmin https://www.youtube.com/user/vicky19971997

https://boisdejasmin.com/

https://nstperfume.com/

https://www.wikiparfum.fr/

Книги за парфюми https://bg1lib.org/s/perfume

Старата тема
Изпитани сайтове за парфюми

# 1
  • Мнения: 10 012
Благодаря за прекрасната нова тема! Прелестно оформление, както винаги. 😍
За официално събитие бих избрала Fate, Amouage.

На Коледа не знам, може би L'interdit Rouge, или Libre EdT, според тоалета.
За Нова година вече съм си избрала
Полунощната Лолита. Последните няколко посрещах с Fate.


На 1.01.2022 ще съм с Lyric ❤.

# 2
  • Мнения: 3 530
Уауууу, каква красива и вдъхновяваща празнична тема Sparkling Heart
Роклята, ах роклята......

На вечерни официални събития и бизнес вечери през студените месеци нося Prima del Teatro di San Carlo, който е много елегантен и класен дамски парфюм

Има едва доловимо ретро звучене от розата, но ми харесва, ах как ми харесва да го нося. И гледам да се парфюмирам поне 1/2 час преди излизане

Сега съм ин лов с туберозата и на неформално вечерно събитие ще съм с дневния си парфюм Carnal Flower тотално влюбена съм

На Бъдни вечер / Коледа мисля да нося Lost Alice заради невероятния уют който парфюма носи с нотките на роза (бяла, painted red), сандалово дърво, сочен сладкиш с ванилия, масло, подправки, дюлево сладко (или моркови? знам ли)  дебело намазан със сметана, сух черен чай и горещо прясно мляко със захар

Пожелавам на всички хубав месец и нови парфюмни любови!

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 09:45 от Al Georgieva

# 3
  • Франция
  • Мнения: 898
Ау, ужасно красива се заформя новата тема - densi, Dez Heart Eyes Flowers Rose
В края на месеца се каня да ходя на коледния гала концерт във Виена. Представа нямам какво ще облека, но парфюма вече съм го избрала:

Снимката не е моя Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 004
Приказно оформена тема! 😍

Нямам много идея какво бих сложила на празнично и официално събитие. Зависи кога е също - зимата или лятото. И на открито или на закрито. 😃

Но предвид контекста на темата, представям си някое бляскаво парти или гала вечер, жени с дълги официални рокли и диаманти, мъже с костюми, всичките изглеждащи ослепително.
На такова събитие бих сложила нещо силно, дръзко и открояващо се, което да резонира с мен самата, но същевременно да е една идея безопасно. Сега като се замисля ми се върти нещо белоцветно, въпреки че не съм особена фенка на тази група 😂 My Way Intense, Le Parfum Elie Saab и Marfa Memo ми идват на ум.

Или може би нещо с идея за ориент - например някой вечен любимец като Santal Royal Guerlain, Khol de Bahrain SHL, Epic Woman Amouage...

Напоследък посягам доста често към Gold Intensitive Aoud Mancera и честно казано - този парфюм няма НИЩО общо в топло и студено! На по-топло ми напомня на свежата роза в началото на Roses Musk Montale. На студено е уд и то какъв... Simple Smile))

На Коледа ... нямам идея какво ще нося. Спомням си, че миналата година носих Cuir Patchouli Elie Saab. Предполагам, че тази ще заложа на нещо уютно - Honey Aoud Montale, Ambar del Sur Carner Barcelona..

Малко за душата Simple Smile






Всичкото е Зухаир Мурад Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 849
Благодаря за темата, Денс, прекрасно настроение създава този първи пост Simple Smile

За събитие, традиционно, бих заложила на Ермес - Галоп или Жур ПП.

За Коледа - нещо уютно - Elixir des Merveilles, J'Adore L'Or, Gourmand Coquin, L'Instant, нещо в тази тоналност ще е Simple Smile

Днес, като за начало на празничния месец - J'Adore L'Or Revolving Hearts

# 6
  • Мнения: 31 214
Ах каква празничност, каква красота и вдъхновение правите с постовете си! Пускайте моля, снимки, нещата, които ви радват, харесват и обожавате. Нека има музика и красота.
Благодаря ви от сърце за присъствието в тази парфюмна тема, за споделянето и вълненията!
Нека този месец е изпълнен със здраве и приятни емоции!

Днес съм с любимия Plum Japonais Tom Ford. Довечера съм на специален празничен концерт на Маестро Паликаров със софийската филхармония и Ангелските гласове на България и ще сложа Muse Xerjoff.

# 7
  • Мнения: 6 930
На празник обикновено избирам нещо, което има характерно, тържествено и силно излъчване и шлейф. Може би Nejma 7, Noir de Noir TF, Jardins d'Armide Oriza L Legrand, 1472 La Commedia Divina HDP, Oud Save The Queen Atkinsons, Dolce Amalfi Xerjoff, Anone Pantheon Roma, Scherzo Miller Harris, Marfa Memo... На Коледа, като семейно-уютен празник, може би Lira Xerjoff, Italica Xerjoff, Milano Liu Jo, пък защо не и Lolitaland Lotita Lempicka- този е много закачлив и в подходящ момент винаги ми повдига настроението.
Сега много се вълнувам за представлението на Робърт Уилсън в Народния на една от най-любимите ми Шекспирови пиеси изобщо - "Бурята". Дано се състои и да не вземе да падне заради пандемични причини. Но вече си мисля как ще разнося Desert Serenade Prada или Fantomas Nasomatto по тоя повод и вдъхновена от тази снимка.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 11:07 от tuali

# 8
  • Мнения: 2 405
Прекрасно оформена тема, благодаря, Денси! Flowers Evergreen Tree

Нямам представа какво бих носила на официално събитие, бих избрала според цвета на тоалета, но обикновено сякаш не се справям, или е виновна кожата ми, която усилва всеки парфюм! Joy
В края на август ходих на опера на открито - Соня Йончева и Пласидо Доминго.
Много се чудих какво да сложа, накрая пръснах съвсем малко Portrait of a lady, който, както се оказа, проявява огромен шлейф в лятната, макар и сравнително хладна и влажна вечер.( валя )
Като пристигнах се оказа, че целият площад кротко ухае на ванилии и карамели, а аз се почувствах малко като героя на Брам Стокър, колкото и да обожавам парфюма и лм да отбеляза, че е един от най - любимите му, някак прекалено се откроявах Joy

Коледните празници ще прекарам у дома и още не съм мислила какво ще сложа, най - вероятно някой от линията Merveilles.

tuali, дано да не си до мен на "Бурята" с Фантомас!
Grinning
В кръга на шегата, разбира се, ще се радвам, ако се окаже, че ще гледаме заедно постановката, чакам я и аз с нетърпение,  но много е странен този парфюм.
Нямам представа каква би могла да е връзката между Фантомас и пъпеш, но моите лични впечатления от него са противоречиви, от еднократен и по мое скромно мнение,  напълно достатъчен опит. Съумя по най - криминален начин да се вмъкне през носа ми и да застане на езика ми с усещане за нещо материално и особено.
Запълва цяла стая, малката ми дъщеря от 6 метра попита какъв е този парфюм и каза, че много я "радва", а аз го усещах в носоглътката си два дни!
Предполагам е въпрос на някаква странна химия с него и на други стои по - кротко. Flowers Hibiscus
Бъдете здрави и хубав ден от мен! Nature Sun With Face

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 20:24 от silver pearl

# 9
  • Мнения: 6 930
Aко съм с него, ще съм много съобразителна с количеството - до 2 пръс, за да не ни евакуират 😂
Фантомас наистина като че "залепва" за носа, дори само да си си приближил китката да го подушиш. Portrait of a lady и  той има такова качество, между другото 😄

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 13:12 от tuali

# 10
  • Мнения: 2 405
Ако се съберем повечко дами и господа от темата,  току - виж сме опразнили театъра! Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 602
Прекрасна празнична тема! Yellow Heart Благодаря Дени! Flowers Hibiscus
Накара ме да се замисля! За концерт или друго официално събитие, особено ако съм с някоя рокля като на снимките постнати от Jollie (междудругото избрах си черната дантелена рокля Relaxed ) бих сложила TF Black Orchid Voile de Fleur. С него се чувствам принцеса! Хаха. За Коледа ще заложа на нещо гушливо, което ме кара да се чувствам уютно, вероятно нещо канелено ванилено - Неприличната Органза, Hypnotic Poison или TF Tobbaco Vanille.

# 12
  • Мнения: 2 004
Много хубава тема,благодаря Innocent
 За празниците обичам да слагам меки и топли аромати,аромати на уют........ също и жизнерадостни Smiley

Това са моите аромати за коледните празници, а за семейните вечери ще пръскам Роял,Кирке и Лукреция Bowtie


# 13
  • Мнения: 6 930
Ре, точно одеве като преподреждах нещо по етажерките, си припомних пак Lucrethia и се зачудих защо не го нося по-често. Страшно ми напомня някои от Опиумите и все пак си е много хубав парфюм.

# 14
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Привет и от мен в красивата нова тема. При излизане вечер или при повод обичам да слагам Guerlain LPRN, Lancome LVEB L'eclat както и ES Girl of Now. Плътни са и трайни и ми носят добро настроение.

Общи условия

Активация на акаунт