Вече 6 месеца пия фолиева киселина, а бебе няма!

  • 4 496
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Нещо си останала с грешно впечатление, май.
Фолиевата киселина е витамин, който се пие с профилактична цел при бебеправене. Спомага за превенция на много тежко увреждане на ембриона - спина бифида. Не е хапче за забременяване. Пък и как тоз гинеколог не ти го обясни това  Rolling Eyes
newsm10

# 16
  • Мнения: 560
И аз съм сърдита Crossing Arms Mr. Green Wink Вече три месеца пия и бебе няма Mr. Green Не, това в кръга на шегата Laughing... Аз също реших да пия ФК само след овуто вече, защото много дебелея - по 1 кило на месец ooooh!. Но затова пък мъжо пие всеки ден Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 825
И тука казват, че няма проблеми да се приема ФК без почивка, но и аз четох в листовката, че препоръчват на всеки 3 месеца по един без прием.
Аз също минах на схемата ФК след ову, а така успявам да си контролирам и кг поне донякъде    Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 104
Няма проблем...пий си спокойно ФК.Тя не вреди и наистина е препоръчително да я вземаш, особено когато планирате бебе. Пожелавам то скоро да стане факт и да се похвалиш с 2 чертички...

# 19
  • Мнения: 743
Момичета, ФК не прави бебе!!! Мъжете трябва да се погрижат за това, така че - секс и пак секс.

# 20
  • Мнения: 595
Фолиевата киселина предпазва от невралгични заболявания на плода и няма нищо общо със зачеването.Все едно да пиеш витамини и да чакаш... Wink

# 21
  • Мнения: 1 854
Моята фолиева е в шишенче, на което пише да се започне приема и 1 месец преди зачеване, но не е отбелязано за паузи в приема и.Незнаех, че се редува с почивки.Аз си я пия засега, но ми се струва добьр аргумент да огранича приема и както момичетата са писали по горе - след овулация само.Чувала сьм, че дори и витамините приемани за по дьлги периоди от време или в по големи количества могат да бьдат пагубни за организма.

# 22
  • Мнения: 1 100
И аз пия ФК от 6 месеца. Първите три месеца пих по 3 мг дневно /това е стандартът в Унгария/, после си взех от БГ по 0,4 мг. Гинекологът ми каза да не я спирам, не била вредна, в Америка пиели по 5 мг дневно. Тук обаче се препоръчват и витамини - 6 месеца пия витамини за бременни и желаещи да станат такива и си мислех, че от това качвам по кг на месец, но значи може и да е от фолиевата киселина newsm78
Мен ме притеснява това пиене на витамини, да не вземе да стане някоя хипервитаминоза, че като гледам на опаковката какви грамажи пише  #Crazy
Но другата седмица ще питам.В листовката пише да се пият 1 месец преди забременяване и три след това, ама откъде  да зная кога ще забременея  Confused
Вие какво мислите по този въпрос? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 23
  • Мнения: 183
Здравейте Simple Smile Аз също искам да имам бебе , затова започнах да пия ФК преди няколко дни Simple Smile С мъжо ще започваме с опитите след като ми свърши месечния цикъл, не сме правили опити от както загубихме бебчо ,сега това ще ни е първия опит.Посъветвах се с гинеколога и той ми каза , че няма проблеми да пия Фк.За сега нямам оплаквания , дори мога да кажа,че от както започнах да я пия нямам такъв апетит и се надявам все пак да сваля накой килограм Simple Smile На всички ви пожелавам успех Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 095
аз от прочетеното знам че ФК е от Б витамините, та да споделя, като бях малка баба се беше вманиачила да дебелея, и сутрин Б12 в краката, ефект нямаше и много ме е страх сега след близо 20 години, да не би като почна да я пия да се отключи някой запас Shocked, иначе смятам че ФК трябва да се приема след консултация с лекар, за дозировката, но смао ако лекаря е в час Peace

# 25
  • Мнения: 3 500
Пий си я.

# 26
Стига си я пила мила! Има и билки за тази работа. Потърси в Гуугъла Александър Раненски - ФЕЯ. Има успех само след месец.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 16:02 от Elditre

# 27
  • Мнения: 2 120
Аман от тази реклама на билки.

На който му трябват ще си ги намери.

Фолиевата киселина не замества секса. Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 208
А,бе момичета ,за първото ни дете с мъжо правихме опити 5 месеца,пих ф.к,билки и т.н като започнах да си вдигам краката на високо след секс по 20 мин. и стана работата.СЕКС И САмО СЕКС!!!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ох, ако ставаше само с вдигане на краката по 20 мин. всички тук щяхме да сме отдавна в отчетни Wink

Общи условия

Активация на акаунт