Тема № 23 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Декември 2021

  • 36 360
  • 1 083
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 049
Да ама по заповед тестовете са само за1-4 клас, промяна в това отношение има ли?

# 16
  • София
  • Мнения: 12 082
Промяна в заповедта има /от 1 до 12-ти клас/, но тестове няма. Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 3 847
Днес точно най-малките семегейчета показаха колко много им се учи. 3 часа. Едно от децата от опашката си беше поискало включването им онлайн в часа. Големи сладури са. Организацията беше тренировъчно куца, обаче и адмирации за директора, че тръгна напред. Надявам се вече да има пробив и да ги тестват в класните им стаи. Преобладаващата част от учителите са били щастливи да видят бръмчащ кошера.
Моето дете не е от най-малките - 8 клас е, но четири часа с нейна съученичка са чакали на опашката за заветния сертификат. Няколко пъти се чувах с нея и я карах да си тръгне. Докато говореше гласа й трепереше и казваше, че е много студено, но въпреки това ще чака, защото иска на училище.
Тази вечер заяви, че е готова отново да чака само и само да е присъствено.

# 18
  • Мнения: 3 560
https://m.dir.bg/life/zvezdi/piypal-doli-partan-sandra-ou-simon- … -hora-na-godinata
В САЩ 3 милиона учители са хора на годината! Избрани са защото са положили неимоверни усилия за да осигурят на децата на САЩ светло бъдеще.

# 19
  • Мнения: 1 032
Днес точно най-малките семегейчета показаха колко много им се учи. 3 часа. Едно от децата от опашката си беше поискало включването им онлайн в часа. Големи сладури са. Организацията беше тренировъчно куца, обаче и адмирации за директора, че тръгна напред. Надявам се вече да има пробив и да ги тестват в класните им стаи. Преобладаващата част от учителите са били щастливи да видят бръмчащ кошера.
Моето дете не е от най-малките - 8 клас е, но четири часа с нейна съученичка са чакали на опашката за заветния сертификат. Няколко пъти се чувах с нея и я карах да си тръгне. Докато говореше гласа й трепереше и казваше, че е много студено, но въпреки това ще чака, защото иска на училище.
Тази вечер заяви, че е готова отново да чака само и само да е присъствено.

извинете, ама тест от днес за 2 дни ли ще й върши работа? В петък с него ли ходи пак или нов тест?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 662
Тестът важи точно 48 часа. На секундата при сканиране дава невалиден. Днес много деца в Испанската влизат с валиден сертификат и броени минути след това той изтича. Въпросът е поставен пред МОН... Отговорите са някъде там.

# 21
  • Мнения: 7 120
В три дни ще се ползват от теста.
Аз наистина страшно много им се радвам на всички деца.
За мен тази игричка със следене на трендовете в бройките единствено постоянно затваряне ще подсигурява. 

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Скрит текст:

Aaaa, не. Парите ни да отиват директно в коша (добре де, производителите все пак печелят...) не съм съгласна. Ако не може да се тестват в лаборатории, в лечебници или в краен случай - в класните стаи от някакво несвързано с тях лице - по-добре да не се тестват изобщо. Това тест в домашни условия е точно толкова безсмислено, колкото бяха и индивидуалните въздушни балончета на незащитените дори с маски деца на Вълчев. Но поне... тази идея е безплатна. Време е да престанем да мислим за парите от данъци като за "ничии".

Щото вместо детето ще тестват кучето ли? Joy


Не, не, разбира се... макар и това да е вариант. Ще тестват може би буферния разтвор, но най-вече вероятно нищо.
Скрит текст:

Кацаров и Денков играят тенис-мач. За Голямата Купа на Бъдещия Министерски Съвет.
За момента Денков имаше преимущество от една точка, има и сервизът... Но Кацаров всъщност отигра много добре последната топка (предложението на Денков тестването просто да отпадне като такова):

--->Учениците от 8-и до 12-и клас могат да се тестват с тестове за възрастни. Разполагаме с тях и можем да ги доставим по отделните области, имаме достатъчно количество за 2 месеца напред, можем да ги доставим веднага и много по-бързо. Министерството на образованието трябва да вземе решение дали да се използват тестовете за възрастни за големите ученици. <------

Решението всъщност е правилно. Абсурдно е тестването на 2 метрови пълнолетни младежи, които отдавна е трябвало да се ваксинират, да става непременно с щадящи нежните им носленца тестове... И да, осмокласниците са достатъчно големи физически, ако има някаква разлика с възрастните индивиди тя е по-скоро минимална и... да, осмокласниците също е трябвало да бъдат ваксинирани. Лятото, когато имаше достатъчно време за изграждане на имунитет до началото на училището, когато разпространението на вируса беше сравнително слабо. И, разбира се, ако ги е толкова силно страх да им бъркат в носленцата... всичките тези подрастващи ще имат добър стимул да вземат правилното решение за себе си. Това... това би било правилното решение от страна на МОН - но със сигурност би изгубило купата за водача на министерството. Би ли имал той топки да вземе това решение? Съмнявам се дълбоко. Залогът вече е висок, далеч по-висок от някакви си там болни, здрави, заразени или каквито и да било - залогът е министерски стол, там вече никакви удари не са забранени.

[/color]

# 23
  • Варна
  • Мнения: 132
Не намирам пускането на децата на училище за 2-3 дни за уместно. Експерименти със здравето на тая сложна ситуация според мен не бива.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 4 143
На децата изобщо не им дреме. Не знам само моето ли е такова. Тя, по принцип, си е самодостатъчна. Не, че не е общителна, но е дистанцирана в известна степен. Днес стана, приготви се и отиде на училище, все едно не е стояла месец вкъщи. Изломоти нещо от сорта, че би било добре да пропусне първите няколко часа, защото на опашка за тест, сигурно е забавно, но при тях било без тестове. Аз пък съм без думи.......Изстина ми кафето докато се съвзема. Очевидно съм се имала за уж адаптивна и съвремена, но след този разговор взех да се замислям къде съм аз, къде са те.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 847
извинете, ама тест от днес за 2 дни ли ще й върши работа? В петък с него ли ходи пак или нов тест?
Да, в петък отново отиват с този, който е правен днес. Следващият път, когато ще ги тестват е понеделник или ако родителя реши може и в неделя.
Има разминаване със стандартните антигенни тестове, но за добро някои е преценил, че за тази седмица този тест е достатъчен.

# 26
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
Синът ми , който пет седмици беше онлайн,се връща утре за цели два дни присъствено. Не знам кой велик ум го измъдри,но е безумно. Пътуващите от други населени места естествено,че няма да дойдат за два дни. Има ли други потърпевши на поредната глупост?
Кака му пък ще има щастието другата седмица четири дни да посещава училище. При всичкото им желание за ПО, вече и те взеха да предпочитат ДО при сегашното положение" Иди ми, дойде ми.". Вече не се ядосвам, смешно ми е.

# 27
  • Мнения: 387



705966
# 2 059 1 дек. 2021, 15:51 ч.
Принципно, правилният модел е да се тестват вкъщи. А не, прекосили цяла София с ГТ, омешали се и с класа си (пили по едно кафе преди час също така), и чак тогава да седнат на чина,  че да си бръкнат в носа. И малки и големи.



Aaaa, не. Парите ни да отиват директно в коша (добре де, производителите все пак печелят...) не съм съгласна. Ако не може да се тестват в лаборатории, в лечебници или в краен случай - в класните стаи от някакво несвързано с тях лице - по-добре да не се тестват изобщо. Това тест в домашни условия е точно толкова безсмислено, колкото бяха и индивидуалните въздушни балончета на незащитените дори с маски деца на Вълчев. Но поне... тази идея е безплатна. Време е да престанем да мислим за парите от данъци като за "ничии".


Ок, и това е така. Но и заразени (установени след това с позитивен тест) деца да прекосяват града волни и омешани в ГТ и класовете преди теста, и след 10 минути да го върнат, също е неработещ механизъм.
Като знам контрола в училище, и седнали на чина я си бръкнат адекватно в носа, я не.

# 28
  • Мнения: 7 161
За Белене не са. Особено Денков. Аз го харесвам и ще му дам шанс. Sweat Smile Не, че някой ме пита.
Мисля, че Кацаров нагло излъга за тестовете и Денков беше подведен. Както и да е. Ще се наредят нещата с новото правителство. Оптимизмът ми плахо взе да се завръща. Sweat Smile

От Стаматов лъха единствено безсилие напоследък. Не спря да обръща палачинката.
Призиви децата да се върнат безусловно, без тестове:
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10457821

Още един път браво на директорите на СМГ и Испанската гимназия.
"Не можеш да спреш гората да се разлиства".

# 29
  • Мнения: 9 887
Моите са уж на ротация. Дойде тяхната седмица, вчера беше Ден първи. Вечерта им казали,ч е понед. ще са отново онлайн, а аз попълних две декларации за тестове.
При вас казвали ли са нещо такова

Общи условия

Активация на акаунт