Заплати в Англиа ?

  • 16 488
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 530
Цитат на: palmira

Позачудих се, щото като ви чета- по 900 за наем на жилище, та както и да съм зле с математиката  -то няма да им стигнат за жилище даже Shocked


Е, предполага се, че докато стигнеш до пенсия вече си си изплатил жилището, т.е. този разход го няма. А току виж, си направил и добра печалба от жилището и,  тъй като децата ти вече не живеят при теб, можеш да си продадеш голямата къща за по-малка и да използваш парите от печалбата за да живееш по-добре. А може да имаш и частна пенсия....
Ако ги нямаш тези неща, т.е. ако си на мин. пенсия, държавата ти плаща част или целия наем на жилището, но в такъв случай е по-вероятно да живееш в общинско жилище, а техните наеми са регулирани и не са в никакъв случай толкова високи колкото наемите в частния сектор. Е, няма да живееш охолен живот, но може да се преживее горе долу. Много хора го правят, но не е лесно (имала съм лични наблюдения).

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Цитат на: palmira
Oх, успокои ме ти, тъкмо бях взела да ги мисля тия пенсионирани полицаи как ли ще преживеят Laughing.  #Silly

Като отидат да живеят в България Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 452
Цитат на: MM

Ами точно това казвам и аз - че е средна


Извинявайте, че се намесвам в разговора ви, но какво разбирате под "средна"; коя дума е използвана на английски, защото ако е "mean", това означава, че средната за страната работна заплата е изчислена чрез събиране на заплатите на всички получаващи заплати и разделена на броя работещи. Ако обаче е използвана думата "median", това означава, че става въпрос за работната заплата, получавана от най-голям брой работещи. понякога двете понятия съвпадат; понякога не. Поне в канада обикновено се използва median.

# 18
  • Мнения: 530
Цитат на: Laura
Цитат на: MM

Ами точно това казвам и аз - че е средна


Извинявайте, че се намесвам в разговора ви, но какво разбирате под "средна"; коя дума е използвана на английски, защото ако е "mean", това означава, че средната за страната работна заплата е изчислена чрез събиране на заплатите на всички получаващи заплати и разделена на броя работещи. Ако обаче е използвана думата "median", това означава, че става въпрос за работната заплата, получавана от най-голям брой работещи. понякога двете понятия съвпадат; понякога не. Поне в канада обикновено се използва median.


В случая става въпрос за 'mean' въпреки, че във файла към който дават линка използват 'average' (average gross weekly earnings). Но на мен не ми се задълбава толкова. Защото и в двата случая се получава някакво осредняване, и районните различия не са достатъчно добре отразени.....

# 19
  • Мнения: 3 394
Цитат на: BeaZtiE
уточни..
заплата след данъците или преди тях..
ако е след данъците е нормална може да живее човек.
но ако трябва да ти ги обложат тези 20к стерлини... до теб ще останат 12-тина хиляди.. и ще се чудиш кое по-напред да оправиш.. наем ли да плащаш, сметки ли.. храна ли да купуваш.. и т.н. Wink

също много зависи от това къе точно ще живееш..
твърде относително е... но за Лондон с 12к /ако тези 20к са брути/ ще ти се стъжни живота.. по-добре в София с 350-400 лева на месец Wink

ПС
все пак си мисля, че ако ти премстят темата в "родители в чужбина" може да имаш по-голям успех откъм събиране на достоверни отогвори и мнения.
в Англия не съм ходил, но тази иформация я имам от доста достовенри "западници" Wink /щото "източниците" останаха в СССР/


Много точен отговор!

Ето и моя: в Лондон съм , заплатата ми е +-£1000 толкова, отговор: ЗЛЕ Е! КРай на инфото #Silly

# 20
  • Мнения: 3 394
Цитат на: lilita
Цитат на: KillingSpree
годишна заплата £20,000 ниска средна или висока е за тамошния стандарт ?
Благодаря ви  Grinning


Ako смяташ да живееш в Лондон, при това със семейството си, за такава сума на година, мисля че трудно ще ви бъде.
Доколкото знам наемите там са доста високи - поне 600р. на месец за самостоятелно жилище, а ако си с жената и детето едва ли би се заврял в една квартира с още 5-6 гастарбайтера, за да ти излезе по-евтино.
И както са ти казали по-горе, не може да се говори за единен стандарт на живот в цяла Англия.
Успех! Grinning


Грешка, ние сме в готин район, и плащаме доста над £600 за самостоятелното жилище. Наемите при нас варират от £850  за необзаведен 2 стаен апартамент до около £1800 за три стайна къща.

И една молба-айде стига с тия гастербайтери, повечето от нас са се установили от години тук и е кофти така да ни наричат. Още повече ,че не караме тирове за по месец насам натам и да се прибираме в родината. #Cussing out   ОК!

# 21
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Adriana
Цитат на: lilita
Цитат на: KillingSpree
годишна заплата £20,000 ниска средна или висока е за тамошния стандарт ?
Благодаря ви  Grinning


Ako смяташ да живееш в Лондон, при това със семейството си, за такава сума на година, мисля че трудно ще ви бъде.
Доколкото знам наемите там са доста високи - поне 600р. на месец за самостоятелно жилище, а ако си с жената и детето едва ли би се заврял в една квартира с още 5-6 гастарбайтера, за да ти излезе по-евтино.
И както са ти казали по-горе, не може да се говори за единен стандарт на живот в цяла Англия.
Успех! Grinning


Грешка, ние сме в готин район, и плащаме доста над £600 за самостоятелното жилище. Наемите при нас варират от £850  за необзаведен 2 стаен апартамент до около £1800 за три стайна къща.

И една молба-айде стига с тия гастербайтери, повечето от нас са се установили от години тук и е кофти така да ни наричат. Още повече ,че не караме тирове за по месец насам натам и да се прибираме в родината. #Cussing out   ОК!

Теб кой те нарича гаст-арбайтер???????????????????  Shocked  Shocked  Shocked Защо реши, че говоря за теб?
Това, че ти си в облагодетелствано положение, явно ти дава право да не мислиш за хилядите българи които живеят в Англия, пристигнали са с т.нар. бизнес-визи, но не за да развиват бизнес, а за да бачкат по 12 часа на ден за по-малко от 4п. на час/7 дни в седмицата, защото просто няамт друга алтернатива. Imp Именно те живеят наблъскани по 5-6 и повече човека в един апартамент, защото не могат да си позволят друго
Както и да е, забрави.....
Живей в твоя престижен квартал и гледай по-малко да контактуваш с българи

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Де,по_кротко, де,Лилита mods Аз не съм в Англия , но съм в "облагодетелстването" положение на Адриана. Апропо, какво разбираШ ти под "облагодетелствано" Confused:
Позволи ми да не се съглася с термина "гаст арбайтери":
1) не вси4ки българи, които живеят извън границите на България т.е в т.нар 4ужбина са гаст арбайтери. Не вси4ки работят за по 5п на 4ас и се гъ4кат по 5_6 в квартира
2) въпросните сънародници заминали с бизнес визи в Англия и така експлоатирани според твоите писания не са принудени от никога да направят тази кра4ки. Това си е ли4но техен избор и не е вярно,4е нямат алтернатива : като не им отърва това което правят могат да се върнат в Родината и да търсят препитание там
3) кой пък ти каза, 4е тук в 4ужбина българите не контактуват помежду си Confused:
Извинявам,се за излиянието и за това,4е разводняваме излиШно темата, но и на мен ми писна да ме заклеймяват като гаст арбайтер и да ме карат да се 4уствам привилегирована, за това, 4е съм където съм без никой да ме познава и да знае какво работя и как живея Imp

# 23
  • Мнения: 5 539
Извинявам се ако тонът ми е бил малко по-остър, но се афектирах от предишния постинг Embarassed
Но продължавам да не разбирам едно:
В чужбина има много категории българи. Някои са като вас, живеят си щастливо, интегрират се в тамошната среда, работят висококвалифициран труд,  дори се женят за чужденец. Други, без подходящо образование, са отишли там да спечелят някой лев, бачкат като луди каквото намерят, защото не могат да живеят тук в Бг с 200 лв. заплата. Лошо няма!
Защо обаче като някой почне да говори за едните, другите веднага се намесват:"Ааа, ние не сме от тия!" Че то така излиза "Гузен негонен бяга"
Вие знаете ли че по полуофициални данни над 1 000 000 българи са в чужбина в момента, за да работят - предимно нископлатен труд. Как да ги наричам? Предложете по-приемлива дума и ще се съглася Grinning
И пак да кажа, не съм искала да обидя вас, нито никого. Просто е хубаво човек да е запознат и с двете страни на медала, а не като в Приказка за стълбата, да си затваря очите за тези които са по-долу от него в социалната стълбица

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
къде прочете някой да се разграничава от "тия"??? и защо мислиш, че ние дето "живеят си щастливо, интегрират се в тамошната среда, работят висококвалифициран труд, дори се женят за чужденец" не занем за нещастните "над 1 000 000 българи са в чужбина в момента, за да работят - предимно нископлатен труд"? хайде стига класификации! човекът задава въпрос, който смята за необходимо му отговаря каквото знае и мисли, за него се предполага, че има глава на раменете и може да прави изводи и да взема решения... дай да не си мерим мизерията, а?

# 25
  • Мнения: 5 539
Цитат на: palmira
Цитат на: lilita
............ за да работят - предимно нископлатен труд. Как да ги наричам? Предложете по-приемлива дума и ще се съглася Grinning
.............



Можеш да ползваш думата "емигранти" " преселници", аз например определено не съм гастарбайтер, за мен тази дума е свързана точно с някои групи, които отиват за по година , две, бачкат по строежи или нископлатена работа, да не говорим за гастролиращия мургав контингент.


И аз тях имах предвид Wink

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: lilita
Извинявам се ако тонът ми е бил малко по-остър, но се афектирах от предишния постинг Embarassed
Но продължавам да не разбирам едно:
В чужбина има много категории българи. Някои са като вас, живеят си щастливо, интегрират се в тамошната среда, работят висококвалифициран труд,  дори се женят за чужденец. Други, без подходящо образование, са отишли там да спечелят някой лев, бачкат като луди каквото намерят, защото не могат да живеят тук в Бг с 200 лв. заплата. Лошо няма!
Защо обаче като някой почне да говори за едните, другите веднага се намесват:"Ааа, ние не сме от тия!" Че то така излиза "Гузен негонен бяга"
Вие знаете ли че по полуофициални данни над 1 000 000 българи са в чужбина в момента, за да работят - предимно нископлатен труд. Как да ги наричам? Предложете по-приемлива дума и ще се съглася Grinning
И пак да кажа, не съм искала да обидя вас, нито никого. Просто е хубаво човек да е запознат и с двете страни на медала, а не като в Приказка за стълбата, да си затваря очите за тези които са по-долу от него в социалната стълбица

Ами аз Ще ти кажа заЩо мен ли4но ме дразни думата гаст арбайтер: ако не ме лъже паметта тозие епитет запо4наха да го използват по адрес на турците, които отиваха да работят в Германия и беШе синоним на нискоквалифицирани и не особено интелигентни ( и добавям от себе си: не ососбено 4исти) ба4катори. НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО ( имам в предвид форумците от турски произход, навсякъде по света има хора и хора Sign Exclamation )
Та аз не смятам,4е българите които работят макар и за малко пари в Англия и други държави могат да се нари4ат така. Палмира ти е дала алтернативни наименования, които и аз с4итам за по_уда4ни.
Дразни факта,4е се използва този епитет за да се поставят под обЩ знаменател вси4ки българи в 4ужбина. За това в пове4ето слу4аи "ска4аме" заЩото според мен е обидно. Не съм съгласна ,4е сме си затворили о4ите за тези, които според теб са по_долу с социалната стълбица.И мога да те уверя, 4е ако някой познава и двете страни на медала, това сме ние.
Освен това държа да под4ертая, 4е не само българите които взимат малко "работят като луди": тук вси4ки работят като луди: от рецепциониста до президента на компанията.
Надявам се да не мислиШ, 4е те нападам. Всеки има право на ли4но мнение, но държа да изясня някои пунктове,за които според мен представата, която има в България е погреШна.

# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: lilita

Теб кой те нарича гаст-арбайтер???????????????????  Shocked  Shocked  Shocked Защо реши, че говоря за теб?
Това, че ти си в облагодетелствано положение, явно ти дава право да не мислиш за хилядите българи които живеят в Англия, пристигнали са с т.нар. бизнес-визи, но не за да развиват бизнес, а за да бачкат по 12 часа на ден за по-малко от 4п. на час/7 дни в седмицата, защото просто няамт друга алтернатива. Imp Именно те живеят наблъскани по 5-6 и повече човека в един апартамент, защото не могат да си позволят друго
Както и да е, забрави.....
Живей в твоя престижен квартал и гледай по-малко да контактуваш с българи


Да -определено имах чувството ,че е свързано с мен ,защото:

1. Мъжът ми е с БИЗНЕС ВИЗА
2. Аз съм прикачена към него, тоест и аз съм в същото положение
3. Живеем в престижен квартал /престижен колкото и другите/, но не сме единствените тук, всеки едва ли не втори е българин, дори и колета вчера ми го донесе българин от Пловдив
4. Просто не разбирам защо трябва да се отръпваме един от друг и да контактуваме по малко със сънародниците ни, едни са читави, други не. Повечето ни познати тук са с Бизнес Визи и определено не са нагъчкани, а пък работят здраво. /мъжът ми по 16 часа. Просто е кофти, че на нас доста често ни предлагат по малко заплащане заради националността, но...ТАКЪВ Е ЖИВОТА.

Friends?

# 28
  • Мнения: 3 394
А освен това доста от тези ,които са прикачени си работят по специалността. Е поне аз тези, които познавам Stuck Out Tongue Което е добре, просто данъците тук са драстични и накрая не остава кой знае какво. Но пък не се разправяме с тукашното "НОИ" Twisted Evil

По-добре да не се разправяме за глупости , а да бъдем толерантни един към друг. Всеки е избрал пътя си  и го следва до колкото може. Важното е децата ни да са живи и здрави, а в Родината всичко дъ е наред. Пък кой знае-един ден може и да се върнем. Я вижте Милен Велчев например-много пари в Англия, но се прибра. Пък дали си върши работата ще кажете вие.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт