Споделете мнение за евтините климатици

  • 8 149
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Предстои ни покупка на климатик. Понеже не можем да отделим много финанси за тази покупка, а и сме на квартира решихме да вземем нещо по-евтино. Спряхме се на NEO, Haer или Midea  newsm78. Какво бихте ме посъветвали? Ако имате някои от тези климатици споделете впечатления.
Може и други марки да препоръчате стига да не е по-скъпо от 700лв за 12-ка.

Благодаря ви!
700лв. евтино ли е?!Евтините са по 350-400лв.,а за 700 може да се вземе добър климатик  Peace

# 16
  • Мнения: 1 355
Баща ми се занимаваше с климатици и ми е казвал, че Мидеа са най-добри от евтините.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ние сме с Мидея и съм доволна..........

И ние така.
А дали харчи много ток, не мога да преценя точно, защото стаята която отопляваме с него не е въобще изолирана. Избит е балкона, уж да се разшири пространството, но всъщност ефектът е, че все едно топлим и остъклен балкон  Confused

# 18
  • Мнения: 28
 Ние също сме с Мидеа...таман 3 на брой Simple Smileдве 9 и една 12.Засега сме доволни,не вдигат много шум а и казват,че са икономични.Нямаме външна изолация,но си сменихме дограмата и смятаме да изкараме зимата с тях.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря на всички ви!
Като гледам за Мидеа има най-много отзиви Simple Smile и то добри.

Днес гледахме и Осаки, но като че ли доста ме притеснява избора на тази марка климатик.

# 20
  • Мнения: 1 455
Малкия е тих,доволна съм и при нас е в спалнята.А за харченето на ток не съм много съгласна.Стига да е инверторен,няма съществена разлика между марките.Нашия харчи някъде към 2 киловата,отдава 4.
   Объркала съм.Сега говорих с мъжа ми и каза,че малкия(12) харчи 1,2 а отдава 3 киловата.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Малкия е тих,доволна съм и при нас е в спалнята.А за харченето на ток не съм много съгласна.Стига да е инверторен,няма съществена разлика между марките.Нашия харчи някъде към 2 киловата,отдава 4.
   Объркала съм.Сега говорих с мъжа ми и каза,че малкия(12) харчи 1,2 а отдава 3 киловата.

Благодаря!
Новите модели като че ли са още по-икономични.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 407
Здравей  Simple Smile Брат ми се занимава с климатизация и според него Midea са много добри климатици. За Haier също има хубаво мнение. Ние пък у нас имаме климатик Fisher - мноооого сме доволни newsm10 Работи тихо, а и е икономичен. Миналата зима плащахме доста ниски суми за ток, а климатика работеше нон стоп. Не ти препоръчвам Осака, доста са фалшименто newsm11. Успех в избора и да се похвалиш с покупката Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами ние сме с Осака и да ви кажа 3-та зима ще се топлим. Да не говорим колко е икономичен - до достигане на зададената Т харчи 900 вата, а след това 600 вата. На всичкото отгоре са с двигатели на Мицубиши. Беше ни препоръчан от човек, който работи с климатици. има и още едно преимущество - на -20 градуса работи безотказно, докато много от скъпите марки още на -15 изключват. Има нощен режим, който е изключително безшумен. Всичко това го пиша от личен опит.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние вкъщи сме с Елитка тип трактор за 400 лв.и в другата стая със Самсунг инверторен за 850 лв.Разликата е от небето до земята.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм с hausel... 500 лева с монтажа ... вече втора година ще ни топли

Toва си е чиста Мидеа с друго търг. наименование, за нашия пазар.
12-ка Мидеа = 475лв. без монтажа.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Ами ние сме с Осака и да ви кажа 3-та зима ще се топлим. Да не говорим колко е икономичен - до достигане на зададената Т харчи 900 вата, а след това 600 вата. На всичкото отгоре са с двигатели на Мицубиши. Беше ни препоръчан от човек, който работи с климатици. има и още едно преимущество - на -20 градуса работи безотказно, докато много от скъпите марки още на -15 изключват. Има нощен режим, който е изключително безшумен. Всичко това го пиша от личен опит.

ПОдписвам се под това мнение.  Peace
Ние също сме с Осака и въпреки другите негативни мнения по-горе съм изключително доволна.
Не ми е замръзвал и за минута миналата година при големите студове. А доста хора с реномирани марки се оплакаха от замръзване. Вярно, че е далеч от Панасоника на баща ми, но за цената си ни върши прекрасна работа. Пу, пу, пу.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, когато го купувахме преди 3 години ми казаха, че само Осака и високия клас на Панасоник /над 2000 лв/ работят при високи минусови температури. Естествено нямахме възможност за Панасоник, но се уверих, че Осаката при -20 работи без проблем Simple Smile Ако взимате климатик за основно отопление това е много важно и гледайте до каква минусова Т работи климатика.

# 28
  • Мнения: 352
И ние сме с Осака.Миналата година ни беше в мага зина, а сега го качихме в къщи.При -24 не замръзна ,при положение че през нощта винаги е изключен.Нашият е 24 -ка.Доволни сме,засега,но към 20ти ще си покаже.

# 29
  • Мнения: 1 455
Нашата Мидея също не е заръзвала ,а миналата година имаше три дни в които температурите паднаха под 20 градуса.Много е важно климатика да е инверторен.

Общи условия

Активация на акаунт