Фонд "Мъжко сърце" или как мъжът си крие пари

  • 4 521
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Това, че пести пари не значи, че ще си ги ползва самостоятелно.
Ако се наложи за здравето на някого от семейството няма да си възмутена, че има сметка!

Разбира се, че не значи, че ще ги ползва самостоятелно. Но в цялата работа не ми харесва това, че е тайна (говоря предимно за себе си, а не толкова за случая на Светли). И дори и да е за здравето пак ще съм възмутена. Вижте, нямам нищо против отделните сметки- всичко зависи от конкретния случай, някои хора предпочитат да е така. Всеки пести и заделя. Въпросът е как. Нека е поотделно- въпрос на избор, но да се знае от другия и да има съгласие.  Но това е мое разбиране и не обвързвам с него никого.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Наистина зависи от  конкретния случай.
Ако знаеш, че половинката ще разчита на твоите "неприкосновени запаси за черни дни"  за нов автомобил или екскурзия е по-логично да не ги обявяваш.  Grinning
ПО принцип и аз съм за откритите дела  и взаимното съгласие.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако знаеш, че половинката ще разчита на твоите "неприкосновени запаси за черни дни"  за нов автомобил или екскурзия е по-логично да не ги обявяваш.  Grinning


Всъщност аз предпочитам новия автомобил и екскурзията да я договорим заедно, а също и финансирането й и да не се налага да се стига до "запасите за черни дни" Laughing, които при нас са неприкосновени по общото ни мнение.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз мисля, че няма нищо лошо някой от двамата, а още по-хубаво и двамата да имат такива тайни сметки. Даже в момента съжалявам, защото знам, че моя няма и в трудни моменти няма да ме изненада положително. Не се ядосвай, това е хубаво. Значи, че мисли за всичко и най-вече за черните дни, които неизбежно идват. Малко са хората, които не мислят за тях! Радвай се, имаш предвидлив мъж.

# 19
  • Мнения: 1 202
Ние пък нямаме тайни фондове. За всичко свързано с парите вземаме заедно решение.
И ние сме така .  Peace Но ако разбера , че крие пари от мен ще го попитам защо го прави това ? Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 2 000
Нищо лошо не виждам в това. И аз заделям по някой лев, ако останат, защото не ги ли отделя ще ги изхарчим, а друго си е човек да има настрани пари и като му потрябват да ги извади.

# 21
  • Мнения: 2 863
Откакто спрях да се интересувам мъжът ми колко пари изкарва и изобщо с какви пари разполага живея изключително лесно. Оставя ни пари в къщи, току си дойде с нов телефон или кожено яке, но никога не ми е отказва, ако кажа че и аз имам нужда от същото. Преди години, след едни драми по между ни, аз си заделих фонд, мъжът ми знае за него, но също не се интересува.
А най- сладката част беше наскоро,  когато знаейки, че имам такъв фонд (но ми е в застой, понеже не работя в момента) сам предложи да ми налее малко парички във фонда Heart Eyes
От нас двамата, той е човекът с парите, така че смятам за напълно нормално той да си купува всичко каквото иска, след като се е погрижил и ние да си имаме всичко и аз имам свободата да си купя също каквото ми харесва, при това  с пари, които изобщо не съм изкарала Mr. Green
А, и по едно време пак аз отделях  пари, понеже той много харчи и пари не може да свърти, пък аз съм по-пестелива.

# 22
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Моят не е казал дали си има таен фонд (ами то нямаше да е таен тогава Mr. Green).Мисля,че няма.Аз също нямам.Ако си нямате доверие,може по всички такива дребни поводи да се дразните.Честно казано и аз бих се подразнила,ако разбера такова нещо.Кой по колко вади-няма значение.Парите са общи винаги.

# 23
  • Мнения: 127
И като си е заделил пари мъжо ти--питай го за какво му са ?
Щом спите в едно легло и му переш кирливите гащи и парите ще са общи.
Ние ги държим в сейф и имаме ключове и двамата.Заедно решаваме че трябва нова мебел -телевизор и такива по едри неща.За ежедневните   разходи не го обсъждаме--той си взима колкото му трябват-аз взимам колкото ми трябват.
Нема да ми е приятно ако той си крие пари от мен #2gunfire

# 24
  • Мнения: 1 329
Ей, само ние ли сме с отделни фондове newsm78
Мъжа има сметка, по която му превеждат заплатата.
Моята заплата ми я дават на ръка и стои вкъщи, от която заделям.
При нас нещата са, че всеки си харчи от собствените пари за ежедневието. Когато се наложи да се купува нещо за дома, го купува мъжа, щот има по-голяма заплата Mr. Green
Но никой не знае колко пари има другия. Е, ако го питам, ще ми каже, но не си оставяме парите на едно място. Незнам защо така

# 25
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ами незнам да има тайна сметка.Имаме една обща с заделени пари ,но аз знам сумата и теглим от нея само ако се наложи!Той не ме  спира да си купувам каквото реша, е в границите на нормалното и той е посъщия начин!Но човек никога не знае, може пък и да има,но аз не съм се сетила да си направя и аз !

# 26
  • Мнения: 6 461
След като ме задоволява финансово  Mr. Green
И не са лишени децата от нищо,както и хладилника-не ме интересува кво има заделено и кво няма Peace
Даже и да има -те пак при мен ще дойдат ,защото знам как да си ги взимам от моя Mr. Green
Паричките ги знаем в къщи къде си седят ,когато ни се налага ,дърпаме си и това е.Никой не търси сметка и не прави ревизия на другия. Crazy

# 27
  • Мнения: 959
И двамата си имаме,за мен е съвсем нормално.

# 28
  • Мнения: 295
Общ ни е семейният бюджет, никой от никого пари не крие. Заедно заделяме пари за черни дни. Ако иска да направи изненада, отделя преди да внесе заплата в къщи, или от това, което остане от фонда "бензин за колата" - той си знае колко там. Аз също бих се подразнила, ако открия, че някъде си къта пари от мен. Или е общо, или отделно, но да се знае, а не да е потайно. Има доста семейства, където всеки си има собствена сметка, не си бъркат по сметките, но това е взаимно решение, така им е удобно. Възприемам така, но не и да е решено, че всичко е заедно, а изведнъж се оказва, че той си бил имал нещо на страни. Някак си не е съвсем честно.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Разбира се, че ще си откриеш.Човек трябва да се застрахова, не че пророкувам, ама изненади се случват-друго си е да си имаш сума на страна.
За това подкрепям
и ние нямаме заплати, защото си имаме фирми но горе долу се знае колко се изкарва, нали си коментираме сделките, но аз си заделям по някой лев, предполагам че и той го прави.

Общи условия

Активация на акаунт