С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 236
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 039
Ако джинджифилът не е натрапчив и чаят не е лютив, ще се прежаля да го взема, иначе има много здраве.
И като стана въпрос за чай - срещали ли сте тук такъв с комбинацията лайка, мед и ванилия? За предпочитане онлайн, че в тази дълбока провинция абсурд.

Ами той джинджифилът си има един специфичен аромат, но на мен ми допада. А и аз не слагам много. Преди пандемията ходехме всяка неделя на басейн с мъжа ми и правех винаги чай от джинджифил за там. Слагах съвсем малко мед, за да убия точно лютивата нотка, която и аз не понасям/люто грам не мога да вкуся/. И ставаше супер.
За лайка, мед и ванилия не мога да помогна, нямам идея къде може да се намери.

# 46
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Лайка, мед и ванилия не може ли човек сам да си приготви?

# 47
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Бибит, да ти кажа, от опит съм се научила, да не взимам решения от позицията на страх, че нещо може да се случи.
И не като безотговорно затваряне на очите и високомерно “мен не ме лови”. Напротив, съвсем логично и последователно анализирам данните, дори и тези, които не ми харесват, анализирам и защо не ми харесват и взимам решение.
Та, в случая поставяш малко проблематиката: усложнения от Ковид или усложнения от бустер и все е от позицията на страх.  
Значи се ваксинираме от страх, а тези, които не се ваксинират не е страх???

Моя приятелка е с автоимунно заболяване и не се ваксинира от страх - буквално така се изрази.
Зарази се през есента от детето си с корона, изкара я притеснително-проблематично, на границата да звънне на линейка, но я спирал факта, че е самотна майка с 2 деца, за които няма да има кой да се погрижи, ако я хоспитализират.
Оправи се, за щастие, но с кашлица, умора, температура внезапно вдигане на кръвно, усещане за припадъци, загуба на слух и зрение, било е ужасно за нея.

Всеки носи отговорност за собствените си решения.
Но в случая се намесва лекар и носи отговорност с мнението си, което може и да е субективно.
Отиваш при друг лекар и неговата позиция да е друга.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 01:11 от Бибит

# 48
  • Мнения: 9 152
На мен лютивата жилка на джинджифила ми е много любима.
Във всичко. В чай, в супи, на джинджифилови бонбонки🙂

Балкай Бартокомляс, на Twinings има чай с лайка, мед и ванилия. Преди много години си купувах, харесваше ми.
Предполагам, че би ти допаднал

# 49
  • Мнения: 6 697
Бибит по повод лекарската отговорност тя би трябвало да е и за двата случая еднаква. Намесва се лекар при ваксиниране? Наблюдения от опашка на акция за ваксиниране с трите вида ваксини. Към края на акцията - опашката навън , на входа се показва човек и казва “ имам една отворена модена и имам х дози за начална ваксинация и у дози за бустър - кой чака за нея ,,, след малко - кой е за бионтех имам ... , или кой е за джонсън ... и само вкарва групите вътре без оглед на възраст  ...  Доколкото разбирам препоръките на Стико млади хора май под 30 може да бъдат ваксинирани само с бионтех, джонсън е само за над 60 или над 65 беше не помня ... а на опашката в студа толкова възрастни хора ме съмнява да е имало много от самото начало и вкарват съвсем млади хора и дори на възраст ученици. Бройката ли е целта? Кой лекар отговаря за проблеми при този @Бератунг@ . Проверява ли някой за какво става дума или да получат съгласието е достатъчно . С един аршин ли мерим?

Тази новина е много интересна и дали ще има други такива?   
https://www.fr.de/panorama/leute/prinzessin-beatrix-niederlande- … -zr-91159195.html
 ... Bei einem Termin vor Ort hatte sie bestätigt, dass sie bereits ihre Auffrischungsimpfung gegen das Coronavirus erhalten habe. ...

Супер неприятни са картинките с набодена спринцовка в ръката към всяка статия за ваксини. Добре , че вируса не се бори с приемането на Zäpfchen.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 05:15 от bella-ciao

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, незнам как стигна до обобщението, че всички се ваксинират от страх.

Аз такова нещо не съм казвала.
Казах, че за мен е лоша идея да се съветва някого (отделен индивид) да взима решение, което да е аргументирано със страх от нещо.

Всеки един си има собствени убеждения и аргументация защо (не) прави нещо.
За мен страхът е лош съветник и гледам да го изключа и да включа префронталния кортекс.☺ Аз.
Знам, че другите имат право сами да си изберат как да взимат решения. 👍🏻
Също съм наясно, че има и други, които взимат осъзнато решение, което не се покрива с моето. Но в случая аз не твърдя, че едното или другото решение е по-правилно, по-вярно. Само задавам методът за взимане на това решение, а именно осъзнато, а не емоционално (от страх). Дано сега да съм се изразила достатъчно ясно.

Бела, 🤣
Китайците май не спестиха на публиката снимки от тази област. Нали там тестваха...

# 51
  • Мнения: 6 697
Не знам за бибитката, но ако продължи натиска след края на зимата, въпреки твърденията че до тогава всички ще сме или ваксинирани или изкарали го или умрели ... т.е. имунизирани ... ще взема да си помисля че населението се ваксинира от страх от мерките.  И ще си помисля в такъв случай нещо за ефективността на медикамента .
За китайските тестове не знаех.

# 52
  • Мнения: X
При мен вместо с времето мъката да намалява тя се увеличава и ме задушава.
Катерица сега сестра ти ще преодолее ли страха от ваксините според теб?
Бела много хора се ваксинираха с това 2 G не от страх, а защото не остана избор. С 2 G си стоиш вкъщи на дивана докато имаш пари, после няма много опции.

# 53
  • Мнения: 9 356
Подкрепям мнението на Reina. Част от колегите ми се ваксинираха, защото не им оставиха избор  - на работа 3G, доброволчество - 3G+, не е само ресторанти и иху-аху.

# 54
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Не е много по темата, но ми дойде на ум, като ви чета 😉 - Без страх, няма смелост ( гледахме “Мулан” скоро с малкото и той все това ми повтаря сега).

# 55
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейна, потърси помощ.
Термин за терапевт или психолог трудно ще получиш, но при нас напр. един път в месеца има групова среща-разговор, води я някой от църквата. Точно за след загуба на близък е.

Също една жена идва май всеки ден на гробището и там води разговори с тъжащите.

Потърси около вас такива ангеботи.

Дени, това е следващото ниво. Него не го коментирам, че ме слагат при конспираторите 🤣

# 56
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Пределно ясно е, че ваксинираните имат различни доводи.
Просто ми направи впечатление от споделеното тук как една лична лекарка разубеждава за ваксинация- бустър да не се слага, тийнът да не се ваксинира. Не става дума само за 1 човек. И това във времена, в които ваксината се очертава да стане задължителна.
Мама Ени, извинявай, че се хванах за поста ти, реших да разчопля случая Grin, в крайна сметка всеки действа по убеждение и емоция.

Между другото в Баден Вюртемберг, където май е и мама Ени, ваксинацията не вървяла с желаните темпове, четох вчера из медии.

# 57
  • Мнения: 1 996
Soft Click, съболезнования и за вашата загуба!

При нас също се насъбраха много удари на съдбата последните 18 месеца и реших да потърся професионална помощ, сама не мога да изляза от дупката. Предстои ми среща по скайп с български терапевт, надявам се да си паснем и да има някакво подобрение.

Балкай, не е за теб този чай, не мога да го препоръчам - люти, което мен не ме дразни при джинджифиловите, но комбинацията от аромат на манго и джинджифил не мога да преглътна, все повече се убеждавам, че чаят ми мирише на тай къри.

# 58
  • Мнения: 6 697
Бибит извинявай и ти, но ЛЛ не е казала точно това, което ти пишеш. Тя си е прегледала пациентката и си е свършила работата. Както знаеш има и препоръки срещу при даден обстоятелства. Имам позната с бележка от болница да не и се слага ваксина докато не се извършат описани в бележката изследвания и не се уточни със сигурност дали ще я понесе. Много ми е интересно ако ти си по-добра специалистка от лекарката и знаеш повече за случая за да съдиш и коментираш решение и препоръка на лекар ...  защо си стоиш в къщи, а не ходиш да лекуваш хора и да препоръчваш медикаментоза като залагаш препитанието си, етиката си и съвестта си?
 Желаните от кого темпове в Баден Вюртемберг? Аз не разбирам от кога личното здраве на индивидите е по желание на някого ? Не мога да си помисля само ако някой го обладае желанието и естествено всичко има аргументация ...  да се раждат само деца с руси коси и сини очи и перфектна физика? Има някаква граница между желание и правилно. И ако един лекар прецени кое е правилно за пацента му, то не знам дали @искам обаче@ е достатъчен насрещен довод.

Deni-meni дано резултата оправдае средствата. Дано всичко това има положителен резултат, защото за сега нещата не са ок като гледам , а принудителните мерки са от доста време вече. 

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 11:22 от bella-ciao

# 59
  • Мнения: X
Личните лекари трябва да си мълчат дори да виждат проблем и да карат всеки да се ваксинира? Правилно ли разбирам? Нали уж личният лекар ти знае здравната история, познава те, имаш му доверие... пък сега да не му вярваш. Rolling Eyes На кого изобщо може да се довери човек ако има нужда от компетентно мнение в такава ситуация? Отговорност така или иначе никой не поема и никого не го интересува наистина твоето здраве.

Чайове си бъркам сама. Имам 3 рафта (не големи, де) с билки в килера. Blush

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 14:33 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт