Тя ми е сърдита без причина

  • 4 402
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, един приятел на когото във форума са му дали добър съвет ме посъветва да пиша тук !
Та проблема ми е жената към която имам чувства! Тя ми е сърдита,без някаква причина.Засичаме се на няколко пъти, а тя не ми говори.Дори когато я поздравя!Проблема е, че може да съм и казал нещо и да съм я засегнал, но никога не съм я обиждал и не бих го направил! Лошото е, че само с мен го прави това да не ми говори!Когато се беше карала с един колега после си говореха.С нейната съквартирантка се карат постоянно но си говорят.Докато , сега на мен ми е сърдита без причина.Има ли смисъл да отида до тях и да се пробвам да поговорим ?И защо само с мен се държи по този начин ?

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Според мен може би има смисъл да отидеш и да направиш още един -последен- опит да говорите. Понякога хората си просят така екстра внимание - вместо да кажат какво става, предпочитат да мълчат и някой да ги пита 200 пъти какъв е проблемът.
Направи го още един път, ако го чувстваш за нужно. Отиди, кажи, че не знаеш и не разбираш защо тя не говори с теб и би искал да решите проблема, кажи че си готов да комуникираш с нея, за да се изясните.
Ако пак откаже и реши отново да мълчи, просто се откажи. Жертвичките също трябва да се научат, че цупенето и просенето на внимание си има граници.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 14 068
Като Елунария мисля, че има смисъл да опиташ веднъж да говориш с нея, да я попиташ защо се цупи, какъв е проблема и евентуално да се извиниш.

Предвид, че се кара постоянно с околните, със съквартирантката си, с колега, си мисля, че е депресивна, нервна, конфликтна личност и е по-удачно да се дистанцираш от нея. Другото е да опиташ да си начешеш крастата, предвид, че си влюбен, но с ясното съзнание, че обстановката ще бъде напрегната, можеш да загубиш ценни приятелства и връзки заради нейното поведение и да си скъсаш нервите заради нейните.

# 3
  • Мнения: 14 904
А може да е разбрала, че имаш чувства, и да не иска да ги окуражава. Точно ходене до дома ù не бих съветвала да се предприема, минава се граница. А и ти надали искаш да си говорите за времето, тъй че дори да ти проговори - много е вероятно скоро пак да спре. И не защото била скандалджийка.

# 4
  • Мнения: 21 513
Следващият път като не отговори на поздрава ти я попитай, "Ти не говориш ли с мен, да не съм те обидил нещо?"

Може да се е засегнала от нещо направено от теб, или някой да те е наклеветил, варианти за недоразумения всякакви.
Ние няма как да знаем защо така демонстративно не говори само с теб,  ще трябва да си изясниш въпроса.

# 5
  • Мнения: 12 473
Аз не разбирам - толкова ли боли, да се погрижиш за себе и да елиминираш съмненията, като просто я попиташ в прав текс: сърдита ли си и тн?
Едноминутно действие с бърз резултат срещу дни/седмици наред терзания и е ниски емоции.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 151
О, не се сърди без причина.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 341
И аз като другите да кажа -  говорете, бе хора. Питаш я - направил ли съм ти нещо? Ако съм те засегнал, не съм искал, извинявай, но поне ми кажи, за да не допускам повече такава грешка"
Ако в проведения разговор си я обидил и имаш грешка - извини ѝ се. Ако нямаш - аргументирай се.
Ако нищо не каже - приключи с нея и си върви по пътя.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 135
Вадиш кристалната топка, взимаш й пет лева и й врачуваш, в крайна сметка не четеш мисли...Шегата настрана - поговорете, но веднъж...питаш директно, ако не получиш отговор - по живо, по здраво, няма да е края на света...Хората сме нишки от емоции, едни се обиждат на едно, други на друго, няма как да знаем ако не водим диалог помежду си, но ако такъв ни бъде отказан е ясен знак, че няма желание за продължаване на отношенията...

# 9
  • Мнения: 3 350
Ако мъжът, в който съм влюбена ме подмине и спре да ми говори без причина ще бъда дълбоко обидена и ще му се разсърдя аз. Не понасям такива манипулатори.

# 10
  • Мнения: 12 810
Направил си си труда да пишеш, вместо просто да я попиташ.
Даже не си го представям. Тя те подминава и ти какво? Също подминаваш? Говори с нея. Сгазил си лука. Това, че не се сещаш как, не го прави да не се е случило.

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Значи не живеете заедно. Ти имаш някакви чувства, но девойката се муси и цупи без да виждаш повод или причина? Остави я няколко дни. После питай за причината. Ако пак продължи да мълчи, настройвай се за леко оттегляне. Какъв е смисълът да си късаш нервите с такава?

# 12
  • Мнения: 29 502
Доколкото разбирам, харесваш момичето без да сте повече от приятели. Може да си казал нещо без дори да осъзнаваш, че си я засегнал. Просто я попитай какво има и защо не ти говори. Така ще се изясните.....

ПС: Аз примерно съм много разсеяна и като вървя по пътя, мисля за някакви си мои неща. Често се случва да не видя някого и/или да не го отбележа. А сега, като и недовиждам надалеч, вече съм съвсем завеяна. Много пъти са ме питали защо се правя, че не познавам някого, което всъщност не е точно така....

# 13
  • Мнения: 1 171
В учебниците, поведението на твоята приятелка се нарича "пасивна агресия".
Това ли й е отношението към теб по принцип?
Друг път случвало ли й се е?

# 14
  • Мнения: 3
В учебниците, поведението на твоята приятелка се нарича "пасивна агресия".
Това ли й е отношението към теб по принцип?
Друг път случвало ли й се е?
Само 1 път я бях помайтапил, че е клюкарка.После се изяснихме, а иначе не отношението и е винаги супер мило.А колкото до горните, тя знае , че я харесвам подарявъл съм и цветя.И аз мисля, че тя има нещо към мен но проблема е ,че не съм бил във връзка с по възрастна жена,а тя е на 37 аз на 26.Но се влюбих в нея заради характера и.Обича да е самостоятелна.Дори и любовно писма и бях писал.Пример последната ми сериозна връзка беше когато бях на 22,така спечелих момичето ,но и тя беше на моята възраст.А тук проблем за нея според мен са годините...

# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Жена на тези години, би трябвало да подхожда доста по-зряло, и да знае как да говори с теб, за да внесе яснота в отношенията ви.

# 16
  • Мнения: 29 502
С това трябваше да започнеш. Любовно писмо....?!?! Това може да впечатли някоя 17-годишна, но на 37 едва ли.....

# 17
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Така става малко по-ясно. Влюбен си в 37 годишна жена, а ти си на 26. Не ти ли светва лампата, че има някаква причина за да е сама на 37 години? Тя е наясно, че нямате бъдеще. Само ти не си го разбрал още. Що ти трябва да се занимаваш с вкисната лелка на 37?

# 18
  • Мнения: 1 171
Що ти трябва да се занимаваш с вкисната лелка на 37?

То, па, щото няма вкиснати кукундрели на по 26.
Проблемът не е толкова свързан с възрастта на тази жена, колкото с характера й.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 151
Ох, аз също не бих си говорила с теб, сори.

# 20
  • Мнения: 114
Само 1 път я бях помайтапил, че е клюкарка.После се изяснихме, а иначе не отношението и е винаги супер мило.А колкото до горните, тя знае , че я харесвам подарявъл съм и цветя.И аз мисля, че тя има нещо към мен но проблема е ,че не съм бил във връзка с по възрастна жена,а тя е на 37 аз на 26.Но се влюбих в нея заради характера и.Обича да е самостоятелна.Дори и любовно писма и бях писал.Пример последната ми сериозна връзка беше когато бях на 22,така спечелих момичето ,но и тя беше на моята възраст.А тук проблем за нея според мен са годините...
Mоже и да е клюкарка, може и да не е.
Възрастта затова не е фактор.

С теб е основно заради младостта, неопитността и потенциалния потенциал в леглото, ако все още не те е пробвала. Ти си с нея за - кака да те отрака.

В дългосрочен план са рядкост просъществували такива връзки.

Тя "тиктака" от години, и ако има желание за деца, гледа на теб, като осеменител.

Разбира се, че на тези години ще е самостоятелна и самодостатъчна.
Ти й идваш дюшеш.

Ти самият звучиш много зелен и незрял.

Ориентираш се към наборки и по-малки - 19-25 годишни.

А ако не ти дойде "провидението", след 30-33 ще ти, и тогава ще заглеждаш 20-27 годишни.

Успех.

# 21
  • Мнения: X
Преди няколко години живеех в Испания. Имаше един съсед здраво, право, хубаво момче на моята възраст(професия хубава,кола ,самостоятелно жилище и тн ). По цял ден седеше и цивреше затворен. Когато попитах останалите от" пред блоковата общност "какъв му е случаят , защо се шегуват с него така грубо ?!Беше намерил една кака от Мадрид, обзавел я, оставял/давал си всеки месец заплата на масата, гледал детето й и тн. Бил изритан защото на каката не и се танцувало повече с младият петел. Та и тука така. "Бла бла галина бланка "😂😂

# 22
  • Мнения: 12 810
Не е проблемът възрастта. Тя си е била същата и в началото. Питай бе, човек! Лесно е. Какво се занимаваш с гадателство.

# 23
  • Мнения: 114
Borty, голям наивник и будала това момче.

Човек трябва да знае кога и към кой да си насочва ресурсите, емоциите, отношението.

Чак пък обзавел, и си оставял заплатата, сладур.

Станал безинтересен малкият.

Това с "хубава професия", кола, апартамент, е много условно, и на много хора са им объркани представите, лапват бързо, после разочарования.

Най-големите играчи не са парадиращите, а точно обратното.
Е, те са най-използваните и манипулираните.

# 24
  • Мнения: 3 211
Не е будала момчето, когато обича - влиза с всичко. Не е задължително и да е бил използван, разкапали са се нещата, случва се.  По-голям шанс има да си намери човек и да създаде семейство от вечния тарикат, дето все го е страх да не се мине, да не се прецака да даде и милимунда повече. Някои неща се получават само ва-банк или ол-ин. Големи клюкари в тази Испания, тцтц.

# 25
  • Мнения: 114
Това, за което говориш Наивнице, става с времето, не в началото на неопределени и неясни отношения, още повече пък в конфигурацията, описана в темата.

По-добре трезв, отколкото заслепен.

Иначе, нека се обичат хората и да влизат, както искат.

А това за "да не се мине и не настине", няма какво да го коментирам.
Всеки си има глава на раменете. Мъже и жени бол.

# 26
  • Мнения: 3 211
Revoker, то едва ли от първа среща се е стигнало до гледане на детето и т.н. Само си дърдорим с тази преразказана история...

А на мястото на автора на основната тема - щом толкова набързо се е преминало към тотален игнор, не бих се обяснявала. Когато има интерес, и двете страни се опитват да оправят отношенията. То и отношения май няма, само въжделения.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 341
Разскачали?
Само аз ли останах с впечатление, че те нищо не са имали?

# 28
  • Мнения: 8 900
Може би причината е напълно прозаична - не й се занимава с теб.
И аз имам един такъв енстусиаст - честно казано не го трая, досаден е и тъкмо си помисля с надежда, че е изчезнал - оле! появява се отново Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 7 996
Включването за възрастта хвърля светлина върху казуса. Ако жената е преценила отношенията като безперспективни и се е опитала по-деликатно да държи автора настрана, но той продължава да напира, явно е решила да играе по-грубо. Можела е и директно да му го каже, а не да го оставя да се сеща сам, но хора разни.
Работите ли заедно?

# 30
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 194
Та проблема ми е жената към която имам чувства! Тя ми е сърдита,без някаква причина.
Е ти може да имаш чувства, ама тя може да няма и просто да е била учтива с тебе до един момент, след което й се е видяло че се натрапваш и е решила да тегли черта с надеждата да се откачи...

# 31
  • Мнения: 114
Да, Наивнице, дърдорим си. Simple Smile
Не чета винаги всичко, губят се някои нюанси.

Like Smoke, за какво ти е някой досадник, който не траеш?
Изпаряваш бързо ентусиазма, като нямаш желание за отношения, контакт със субекта, и готово.

# 32
  • Мнения: 12 810
Не се бях сетила, но това е напълно реалистичен вариант: ако жената се опитва да се дистанцира, а авторът нещо все не разбрал, че не е желан.

# 33
  • Мнения: 8 900
Like Smoke, за какво ти е някой досадник, който не траеш?
Изпаряваш бързо ентусиазма, като нямаш желание за отношения, контакт със субекта, и готово.
Е, точно, де - някои хора не схващат, че нямаш желание и че ти досаждат. Или не могат, или не искат да го приемат.
Предполагам, че ако човек има чувства е неприятно да бъде игнориран, но е също толкова ужасно ако някой има чувства към теб и те хич не са споделени. Какво се очаква да направиш? Да продължиш да му се усмихваш и да го поздравяваш, че да продължи да си фантазира ли?

# 34
  • Мнения: 1 996
И аз мисля, че се опитва да се дистанцира. Говори с нея, че искаш сериозна връзка и ще получиш отговор.

# 35
  • Мнения: 7 336
Как ли пък не някой да ми сумти и да ми прави фасони и аз да му се умилквам и да го заговарям. Игнорирам го на момента. Да си влюбен не означава да си плюеш на самоуважението.

# 36
  • Мнения: 14 904
отношението и е винаги супер мило
Последно скандалджийка ли е, или супер мила?

П.п.гледам пак, чели-недочели, акъл дават.

# 37
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 775
О, не се сърди без причина.
Не е задължително да има причина. Може да го е преценила, че няма проблем на него да си показва ината, а на другия мъж да не смее, защото не иска да си разваля приятелството с него. Имах подобна колежка на старата работа. На мен ми се е сърдила по 8 месеца, а на друг колега, който също я дразнеше, не смееше дори гък да му каже.

# 38
  • Мнения: 14 904
Моите наблюдения са, че винаги има причина, но хората не я харесват и твърдят, че няма.
Годините наистина хвърлят светлина върху казуса, а в комплект с внезапното прозрение, че тя била много мила (това след описанието, че се карала с колега и със съквартирантка постоянно), ме навежда на мисълта, че тоя момък трябва да бъде избягван.
Имам подобен случай, само не знам на колко е ухажорът. В съвсем елементарен разговор се вижда, че сме различни, ама не... сега е раздул на пиацата, че щял да ме води на кино?! Понеже аз съм тъпа и възпитана, и мисля, че хората разбират, и не съм казала директно не искам да излизам с теб. Сещай се сега кой ще излезе егати злобната надувка.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 194
Проблема е, че може да съм и казал нещо и да съм я засегнал, но никога не съм я обиждал и не бих го направил!
Май дори си знаеш какво си казал, но не вярваш че е могло да прозвучи обидно. Я помисли пак.

# 40
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Колко по-малко теми щеше да има, ако хората просто казваха директно, че не искат да бъдат с някой, или изобщо да общуват с него. Голямо мълчане, голямо криене, голямо чудо. А реално ще е услуга и за двете страни, да не си тровят нервите.

# 41
  • Мнения: 8 900
Колко по-малко теми щеше да има, ако хората просто казваха директно, че не искат да бъдат с някой, или изобщо да общуват с него. Голямо мълчане, голямо криене, голямо чудо. А реално ще е услуга и за двете страни, да не си тровят нервите.
Как разбирате тази директност - за мен "Смятам, че имаме различия и не виждам възможност да бъдем двойка" е ясно. Заедно с дистанциране би трябвало да е достатъчно.
Но има инвидиви - и мъже, и жени, които подминават това и решават, че е преодолимо, че просто не си размислил достатъчно, че утре ще си на друго мнение. Какво трябва да кажа на такъв човек - "Физически си непривлекателен за мен, намирам шкембето ти за отблъскващо и начина, по който се движиш за отвратителен - дори не мога да си представя да те пипна, ако ще да си последният човек на земята? - така по-ясно ли ще бъде или ще му нараня чувствата?

# 42
  • Мнения: 3 211
Има хора, които от нищо не разбират. Дори и да се опиташ да ги засегнеш, не помага. За тях не си субект със свои чувства и желания, а обект на някакви фантазии. В такъв случай само пълна дистанция помага и се надяваш да не става дума за наистина изперкал човек, който да те издебне някъде и да ти направи нещо...

# 43
  • Мнения: 14 904
Ама каква двойка?
В период на ухажване не сте си никакви. И вариантите се заключават в
-не ми се излиза днес, утре, до края на 2038ма
-не ми се излиза с теб
Първото при нахални и/или глуповати хора просто не става - изпробвано. Продължават да питат, докато не чуят второто. А като чуят второто, какво чуват ушите на отказващия не е за разправяне - отново изпробвано.

И пак да поясня, всичко това се изговаря с презумпцията, че се правим на улави как това не е свалка, а всъщност е.

# 44
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Изобщо не говоря за ситуации, в които поне един път е казано. Говоря за ситуациите, в които нито един път не е казано, но някак се очаква от влюбеният човек сам да се сеща. Ами няма да се сети. Ще мине доста повече време, отколкото ако се каже директно поне веднъж.

# 45
  • Мнения: 14 904
Искам съвсем сериозно да питам - какво се очаква при директно отрязване? Краставичката да плесне с ръце, да бравоса режещия и да се тупне по челото ей, че съм проста краставица, как не се сетих за толкова време, че няма да стане моята?

# 46
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Повечето хора се отказват при директен отказ за комуникация...
Дори да са се досещали, че вероятно няма да стане, аз лично никога не бих очаквала от влюбен човек, да се откаже, без да му бъде потвърдено с думи. Особено пък, ако имат някаква обща среда, тогава е още по-малко вероятно да се откаже сам. Докато не се разсеят съмненията, е нормално човек да лежи върху надеждата, не знам защо е толкова изненадващо това?

# 47
  • Мнения: 14 904
За мене е изненадващо, защото това значи, че е наистина много глупав. А пък това означава, че може и да не разбере правилно директния отказ за комуникация, ами ще си го интерпретира, както си иска.
Точно при обща среда е най-тегаво не само да се откаже сам, а да намериш начин да му откажеш и ти, без да се налага да се държиш като пълен темерут - на всички им прави впечатление различното отношение, а такова няма как да няма при такива ухажори.

# 48
  • Мнения: 7 456
Винаги е по- добре да поговорите и да си изясните отношенията. Жената, никога не е сърдита без причина.

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
А тази упоритост хората сами да се сещат, как се нарича? Не знам, за мен е много харш да оставиш някой да се чуди той ли е направил нещо, обидил ли е, засегнал ли е, как го виждаш изобщо човека...
Толкова ли е трудно просто да се каже 'виж сега, знам какво искаш от мен, но това няма как да се случи, по-добре да спрем контакта между нас'... и толкова. Нито трябва да обиждаш, нито трябва да си груба, просто да бъде казано ясно.

# 50
  • Мнения: 14 904
'виж сега, знам какво искаш от мен, но това няма как да се случи, по-добре да спрем контакта между нас'...
Няма как жената да знае какво иска той от нея, ако не ù е казал.
При мен методът не е проработил нито в деликатния му вариант, нито с грубости, а аз съм имала и основание да кажа знам какво искаш от мен, защото ми беше обяснено.
Аз пък не разбирам, ама наистина не разбирам - в описаната ситуация - има някаква комуникация, която прекъсва; жената не подава сигнали; жената избягва комуникация, даже избягва поздрав - кое точно му е трудното да се досети човек?
И това оправдание - влюбен бил. У тях щял да ходи. На мен ми бие на мания. Почти на годините на лирическата героиня съм и да ми се изтъпани на вратата някой, който е просто познат, в най-добрия случай колега, па да ми иска обяснение -  не е нормално това.

# 51
  • Мнения: 8 900
Различни са случаите, наистина. На мен ми е нелепо да се обяснявам на някой защо не го харесвам/искам, не дължа такова обяснение освен ако нямаме някакви близки приятелски отношения преди това.
Както и не разбирам хора, които се чудят - Той/тя харесва ли ме? Ами щом другият избягва комуникация, наистина ли се чудиш? Сигурно тайно плаче нощем над снимката ти.

# 52
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Ами имало е комуникация, сега изведнъж няма. Нормално е човек да се чуди най-малкото защо вече няма. И то не само между влюбен-невлюбен, а и между приятели би било странно и човек би търсил обяснение.
Ако никога преди не е ходил до тях, ще е тъпо да се изтърси. Ако е ходил, може затова да го счита за нормална опция. Не знам какви са отношенията им, откъде се познават. В компания ли, колеги ли са...

# 53
  • Мнения: 14 904
За първи път чувам да се счита за нормална опция да ходиш до дома на някого да му искаш обяснение, понеже вече си ходил. Ама без покана ли си ходил? Или като си ходил, си минал домакинята и затова вече у тях ти е у вас и винаги си добре дошъл? Може би като се каже 'чувства', това вече е достатъчно оправдание за куку прояви?

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Затова ти казвам, че без контекст, аз не мога да определя дали е куку проява или не. Не би бил моят избор, със сигурност... има и други начини да контактнеш някой, но щом на него му идва естествено да го каже, може да има причина.

# 55
  • Мнения: 14 904
Без контекст и съвети не могат да се дадат, още по-малко пък за нарушаване на личното пространство. Докато се обяснят условностите, които може би, евентуално, би могло да оправдаят въобще да се зададе въпрос, без въобще да се конкретизира кога и как, ще е нужен цял ден да се представят няколко хипотетични ситуации.

# 56
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Не знам, може би просто моите граници са по-широки в това отношение. Но аз и не бих оставила някой вече от отчаяние да идва да ми чука на вратата. Ще бъда открита много по-рано.

# 57
  • Мнения: 7 456
Не харесвам хората, които ги е страх открито да заявят своята позиция, дори в любовен план.
Когато обичам, го споделям, , може и да няма отклик, когато нямам интерес, дори да нараня човека отсреща, го заявявам. Мразя, лъжите, увъртанията, криенето, игрите.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 19:29 от happy doc

# 58
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 194
Мразя, лъжите, увъртанията, криенето, игрите.
А тактичността? Grin

# 59
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Нищо тактично не виждам в това да оставиш някой да се чуди, като го виждаш, че страда. На хората не се налага всеки ден да си развалят спокойствието, заради някой влюбен в тях, а дискомфорта, който ще си причиниш ти за няколко минути, е нищо в сравнение с този, с които се бори човек с несподелени чувства.

# 60
  • Мнения: 216
Не е необходимо да ходи момчето до дома на момичето, да я преследва и да я поставя в неудобни ситуации. След като до момента е имало някакво общуване между двамата и изведнъж то е спряло, най-нормалното нещо е като я срещне следващия път да се опита да поговори с нея, да я пита дали с нещо не я е обидил и т.н. Това са нормални човешки взаимотношения без значение дали е влюбен или не.

# 61
  • Мнения: 14 904
И ако не я е обидил, а тя не иска да общува с него, какво?

# 62
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Поне ще е ясно. Всеки има право на избор с кой да общува, просто когато си общувал с някой до вчера, и сега изведнъж не искаш, много ясно, че това ще провокира въпроси, ако на отсрещната страна й пука, има някаква привързаност и тн.
Ако изведнъж изчезна, без обяснение, без нищо... това е гоустване. Което в наши дни, не знам защо се счита за нещо нормално. Ми да, ок, имам право, но това не означава, че много хубава работа съм свършила, и не мога да се сърдя, ако някой си изгради кофти мнение за мен.

# 63
  • Мнения: 14 904
Аз не считам гоустването за нормално, но в случая не е гоустване, защото се засичат. Затова съвети да пита не ги разбирам. Жената подава съвсем ясни сигнали, че комуникацията е нежелана. Това, че не са словесни, е част от нежеланието и не прави сигналите по-неразчитаеми.
Има някаква презумпция в темата, че с разговор и извинение нещата ще се оправят, а реално няма никакви индикации, че проблемът е такъв.

# 64
  • Мнения: 216
И ако не я е обидил, а тя не иска да общува с него, какво?

Ако не я обидил, значи момичето не иска да общува с него повече и това е. Няма какво да направи. Но пък ако я е обидил с нещо, би следвало да й се извини. Пак казвам - без значение дали е влюбен или не. Много зависи какви сигнали му дава тя. При определени ситуации е ясно, че е първата хипотеза и разговорите са излишни. Само мочето знае каква е неговата ситуация.

# 65
  • Мнения: 3 015
Освен ако жената не е пълна откачалка или много невъзпитана, би спряла да говори на някой с цветя и любовни писма, защото има нула интерес към него и не би искала изобщо да сипва масло в неговия огън. На подобни понякога им стига едно здрасти и две минути приятелски разговор като стимул да подновят атаките.

# 66
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
На повечето влюбени едно здрасти и приятелски разговор им стига. Айде бе, хора, не сте ли били влюбени несподелено? Всяко внимание е надежда, затова най-добре да се спре комуникацията докато не му мине на този човек. Но и да му се каже, че комуникацията спира, защото така и така...
Честно, аз ли падам от друга планета, или хората просто забравят и не усещат нещата, когато не са им актуални?

# 67
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Здравейте, един приятел на когото във форума са му дали добър съвет ме посъветва да пиша тук !
Та проблема ми е жената към която имам чувства! Тя ми е сърдита,без някаква причина.Засичаме се на няколко пъти, а тя не ми говори.Дори когато я поздравя!Проблема е, че може да съм и казал нещо и да съм я засегнал, но никога не съм я обиждал и не бих го направил! Лошото е, че само с мен го прави това да не ми говори!Когато се беше карала с един колега после си говореха.С нейната съквартирантка се карат постоянно но си говорят.Докато , сега на мен ми е сърдита без причина.Има ли смисъл да отида до тях и да се пробвам да поговорим ?И защо само с мен се държи по този начин ?
Баце, на тази постановка има два варианта:
1. Коментирали сте нещо, като тя не е останала доволна от твоята позиция, и въпреки, че твоята позиция е ясна, тя се цупи, опитвайки се да наложи своята по този начин.
2. Не сте коментирали нищо, но си направил/казал нещо, което не и се е понравило и сега се прави на сърдита, вместо още на момента да ти каже, че си направил/казал еди-какво-си и това не и харесва, както принципно правят хората, които имат претенциите, че са зрели.

Който и от двата да е, това си е чиста проба манипулация, целяща да накара човека отсреща да се чувства виновен за нещо, за което дори не знае какво е или за налагане на своята позиция по тема, а се предполага, че човек на 37 трябва да знае как да общува. Тия изпълнения малко ми бият на деЦката градина...

# 68
  • Мнения: 14 904
Сещам се тамън за двама около 37годишни мъже в СО, дето няколко потребителки за единица време им казваха неща, но двамцата не поемаха и си продължаваха с незрялото поведение.
За другите неразбиращи не съм сигурна за възрастта им.
Искам да кажа - има вариант 3 Trollface

# 69
  • Мнения: 12 810
3. Засегнал си я и тя не иска повече и да чуе за теб.
4. Досаждаш й и тя не иска повече и да чуе за теб.
5. Не се и усещаш, че се държиш напълно неприемливо и тя не иска повече и да чуе за теб.

# 70
  • Мнения: 18 326
На мен преди години ми се случи човек, с когото бяхме в чудесни приятелски отношения, да се дистанцира необяснимо, без видима причина. Бях озадачена, известно време обмислях последните ни комуникации и не открих някаква грешка или очевиден гаф от моя страна. По принцип съм умерен човек, държа се възпитано. Накрая стигнах до извод, че едно трето лице, което отдавна се опитваше да ни скара, най-накрая е успяло. Предполагам, че са ми приписани думи, които не съм казвала (въпросния човек ползваше такива похвати) или просто някакви мои думи са преиначени, за да добият обиден смисъл.
После си казах: "Е, добре, като сме приятели, как може да вярва на такива неща, поне да ме попита вярно ли е, че съм казала каквото са му преразказали?" И общо-взето тогава се отказах да говоря, в крайна сметка човек, който ти няма доверие не може да ти е кой знае какъв приятел.

Та, към автора - възможна ли е намеса на "доброжелатели" в твоя случай?

# 71
  • Мнения: 3
На мен преди години ми се случи човек, с когото бяхме в чудесни приятелски отношения, да се дистанцира необяснимо, без видима причина. Бях озадачена, известно време обмислях последните ни комуникации и не открих някаква грешка или очевиден гаф от моя страна. По принцип съм умерен човек, държа се възпитано. Накрая стигнах до извод, че едно трето лице, което отдавна се опитваше да ни скара, най-накрая е успяло. Предполагам, че са ми приписани думи, които не съм казвала (въпросния човек ползваше такива похвати) или просто някакви мои думи са преиначени, за да добият обиден смисъл.
После си казах: "Е, добре, като сме приятели, как може да вярва на такива неща, поне да ме попита вярно ли е, че съм казала каквото са му преразказали?" И общо-взето тогава се отказах да говоря, в крайна сметка човек, който ти няма доверие не може да ти е кой знае какъв приятел.

Та, към автора - възможна ли е намеса на "доброжелатели" в твоя случай?
Всичко е възможно,но не мисля,че е за да ме отбягва понеже я харесвам и съм и станал досаден.Това, че имам нещо към нея го знае от доста време.В понеделник ще и пиша да се видим и да поговорим, понеже тогава съм почивка.Благодаря на всички !

# 72
  • Мнения: 526
Отиди, говори разбира се. Мисля че това е целта даже. Аз най-не обичам някой да демонстрира подобно поведение към мен без да сме го коментирали. Но щом тя не изпитва вътрешна потребност да дойде и да каже,, абе така и така стана..., явно не си и особенно важен. От друга страна може да знае, че я харесваш и това да е начина да те отблъсне.

# 73
  • Мнения: 8 937
Според мен тя просто не желае комуникация. Не виждам смисъл да ходи до тях, да я пита и да се изясняват. Нищо от написаното не води до мисълта, че са повече от познати, за да се търси обяснение.

Общи условия

Активация на акаунт