Тя ми е сърдита без причина

  • 4 431
  • 73
  •   2
Отговори
# 30
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Та проблема ми е жената към която имам чувства! Тя ми е сърдита,без някаква причина.
Е ти може да имаш чувства, ама тя може да няма и просто да е била учтива с тебе до един момент, след което й се е видяло че се натрапваш и е решила да тегли черта с надеждата да се откачи...

# 31
  • Мнения: 114
Да, Наивнице, дърдорим си. Simple Smile
Не чета винаги всичко, губят се някои нюанси.

Like Smoke, за какво ти е някой досадник, който не траеш?
Изпаряваш бързо ентусиазма, като нямаш желание за отношения, контакт със субекта, и готово.

# 32
  • Мнения: 12 864
Не се бях сетила, но това е напълно реалистичен вариант: ако жената се опитва да се дистанцира, а авторът нещо все не разбрал, че не е желан.

# 33
  • Мнения: 8 939
Like Smoke, за какво ти е някой досадник, който не траеш?
Изпаряваш бързо ентусиазма, като нямаш желание за отношения, контакт със субекта, и готово.
Е, точно, де - някои хора не схващат, че нямаш желание и че ти досаждат. Или не могат, или не искат да го приемат.
Предполагам, че ако човек има чувства е неприятно да бъде игнориран, но е също толкова ужасно ако някой има чувства към теб и те хич не са споделени. Какво се очаква да направиш? Да продължиш да му се усмихваш и да го поздравяваш, че да продължи да си фантазира ли?

# 34
  • Мнения: 2 001
И аз мисля, че се опитва да се дистанцира. Говори с нея, че искаш сериозна връзка и ще получиш отговор.

# 35
  • Мнения: 7 423
Как ли пък не някой да ми сумти и да ми прави фасони и аз да му се умилквам и да го заговарям. Игнорирам го на момента. Да си влюбен не означава да си плюеш на самоуважението.

# 36
  • Мнения: 14 987
отношението и е винаги супер мило
Последно скандалджийка ли е, или супер мила?

П.п.гледам пак, чели-недочели, акъл дават.

# 37
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 789
О, не се сърди без причина.
Не е задължително да има причина. Може да го е преценила, че няма проблем на него да си показва ината, а на другия мъж да не смее, защото не иска да си разваля приятелството с него. Имах подобна колежка на старата работа. На мен ми се е сърдила по 8 месеца, а на друг колега, който също я дразнеше, не смееше дори гък да му каже.

# 38
  • Мнения: 14 987
Моите наблюдения са, че винаги има причина, но хората не я харесват и твърдят, че няма.
Годините наистина хвърлят светлина върху казуса, а в комплект с внезапното прозрение, че тя била много мила (това след описанието, че се карала с колега и със съквартирантка постоянно), ме навежда на мисълта, че тоя момък трябва да бъде избягван.
Имам подобен случай, само не знам на колко е ухажорът. В съвсем елементарен разговор се вижда, че сме различни, ама не... сега е раздул на пиацата, че щял да ме води на кино?! Понеже аз съм тъпа и възпитана, и мисля, че хората разбират, и не съм казала директно не искам да излизам с теб. Сещай се сега кой ще излезе егати злобната надувка.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
Проблема е, че може да съм и казал нещо и да съм я засегнал, но никога не съм я обиждал и не бих го направил!
Май дори си знаеш какво си казал, но не вярваш че е могло да прозвучи обидно. Я помисли пак.

# 40
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Колко по-малко теми щеше да има, ако хората просто казваха директно, че не искат да бъдат с някой, или изобщо да общуват с него. Голямо мълчане, голямо криене, голямо чудо. А реално ще е услуга и за двете страни, да не си тровят нервите.

# 41
  • Мнения: 8 939
Колко по-малко теми щеше да има, ако хората просто казваха директно, че не искат да бъдат с някой, или изобщо да общуват с него. Голямо мълчане, голямо криене, голямо чудо. А реално ще е услуга и за двете страни, да не си тровят нервите.
Как разбирате тази директност - за мен "Смятам, че имаме различия и не виждам възможност да бъдем двойка" е ясно. Заедно с дистанциране би трябвало да е достатъчно.
Но има инвидиви - и мъже, и жени, които подминават това и решават, че е преодолимо, че просто не си размислил достатъчно, че утре ще си на друго мнение. Какво трябва да кажа на такъв човек - "Физически си непривлекателен за мен, намирам шкембето ти за отблъскващо и начина, по който се движиш за отвратителен - дори не мога да си представя да те пипна, ако ще да си последният човек на земята? - така по-ясно ли ще бъде или ще му нараня чувствата?

# 42
  • Мнения: 3 232
Има хора, които от нищо не разбират. Дори и да се опиташ да ги засегнеш, не помага. За тях не си субект със свои чувства и желания, а обект на някакви фантазии. В такъв случай само пълна дистанция помага и се надяваш да не става дума за наистина изперкал човек, който да те издебне някъде и да ти направи нещо...

# 43
  • Мнения: 14 987
Ама каква двойка?
В период на ухажване не сте си никакви. И вариантите се заключават в
-не ми се излиза днес, утре, до края на 2038ма
-не ми се излиза с теб
Първото при нахални и/или глуповати хора просто не става - изпробвано. Продължават да питат, докато не чуят второто. А като чуят второто, какво чуват ушите на отказващия не е за разправяне - отново изпробвано.

И пак да поясня, всичко това се изговаря с презумпцията, че се правим на улави как това не е свалка, а всъщност е.

# 44
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Изобщо не говоря за ситуации, в които поне един път е казано. Говоря за ситуациите, в които нито един път не е казано, но някак се очаква от влюбеният човек сам да се сеща. Ами няма да се сети. Ще мине доста повече време, отколкото ако се каже директно поне веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт