Отглежда ли някой подправки в стайни условия?

  • 33 755
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ние отглеждаме люти чушки.

# 16
  • Мнения: 208
Босилек Peace

# 17
  • Мнения: 8 917
На мен така ми дадоха розмарин и къри, но откъде са го взели - не знам newsm78

# 18
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Гледаме розмарин.Много саксии сме напълнили.

# 19
  • Мнения: 3 216
Ами на мьжо са му страст тия работи-босилек,розмарин,магданоз,мисля че пробва с мащерка( или май друго му беше името).Иначе знам и 2 ресторанта в нашия град,кьдето сьщо си отглеждат подправките и работят с тях.

# 20
  • Мнения: 186
Отглеждам магданоз и копър. Много е хубаво винаги да имаш пресни подправки.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Това е много хубава идея  Simple Smile
А то къде се сдобихте с подправките - направо купени в саксийки или на семена (и от къде са купени)

# 22
  • Мнения: 187
От семена си посях магданоз, копър, босилек.
Дадоха ми розмарин - едно стръкче и се хвана.
Продават се и засадени в саксийки, много са ароматни, ползваме си ги.
Само целина не ми се отдава да завъдя, гледам я 3-4 месеца и залинява.

# 23
  • Мнения: 2 180
А аз се скъсах да питам за люти чушлета.  Rolling Eyes По пазарите ми казваха,че имали дълбока коренова система и не могат да виреят в саксия. Явно не попадам на подходящия сорт.  Confused

# 24
  • Мнения: 2 125
Аз също си отглеждам босилек, но вече май ще трябва да го подновявам. Листенцата му станали едни малки и е хилав. До колкото знам, босилекът е едногодишно растение и се засажда от семена.

Много искам да си посадя отново не само босилек, но и други подправки, отглеждащи се в къщи Grinning

Ако някой знае от къде мога да си купя семена - ще съм му много благодарна Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 701
До сега не съм пробвала,но тази година мисля да си засадя магданоз в саксия!

# 26
  • Мнения: 2 085
Kak да си засея магданоз?По това време на годината може ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 3 114

Ако някой знае от къде мога да си купя семена - ще съм му много благодарна Hug  bouquet

Да, кажете откъде да си купим семена!  Hug

# 28
  • Мнения: 491
Аз отглеждам:
магданоз - купувам семена от Практикер, предполагам, че и от магазините за семена става
копър - свеки ми дава семена
целина - свеки ми дава разсад
босилек - всяка година си събирам семена от старото босилече докато прецъфтява
люти чушки - татко има сорт точно за саксия, в темата на цветарките съм обяснила как се гледа
индрише - за първа година свеки ми даде готово в саксия, още незнам как се подновява
Направо конкурирам градината на село  Joy

# 29
  • Мнения: 14 490
аз гледам босилек от разсад, който купувам от пазара всяка година/тъй като е едногодишно/. моят направо подивява на прозореца на кухнята, който е южен. иначе много ми се иска мента да имам но не знам как се гледа, казват че било трудно.

Общи условия

Активация на акаунт