Хомеопатията-за или против?

  • 4 502
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Абсолютно за! С хомеопатия стимулирах кърмата си, много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 11 818
Абсолютно ЗА!!  Peace И избрах педиатърката си също да е за хомеопатията!

# 17
ЗА, с уговроката, че коластрата не е хомеопатия, а хранителна добавка и че хомеопатичните медикаменти не са само на перли; и най-важното - предписани от класически хомеопат - иначе НЕ!
Присъединявам се! Peace С още една уговорка, а именно, че хомеопатичните препарати като Осцилококцинум и подобни не са типично хомеопатични, защото не се базират на индивидуалността, а са за даден симптом. Wink
Peace
И съм твърдо ЗА откакто преди 2 години бях със субфибрилна темперетура, която с конвенционални лекарства неможаха да ми я излекуват (да не говоря, че не разбраха и причината), но с хомеопатията се оправих.
За коластрата - аз я пия, особено сега в зимните месеци и заради ниската ми имунна защита. Пия също и Зелена енергия и започнах да я пия редовно след като една зима не боледувах. Преди това всеки месец пиех антибиотик (не преувеличавам, всеки месец) #Cussing out.
Знам, че много хора са против тези пирамидални фирми и не искам да им променям мнението. Просто споделям личния си опит от продуктите.  bouquet

# 18
  • Мнения: 106
до сега хомеопатията беше достатъчна и не се налага употреба на лекарства
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 104
като цяло не съм против, но досега не ми е помогнала нито на мен, нито на детето Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 4 414
реших да се доверя на хомеопатични средства(перли и коластра) при лечение на зачервено гърло и температура. Има ли доволни сред вас от тези медикаменти????
аз съм за, но с уточнението, че хомеопатичните средства се изписват от хомеопат и то класически. т.е. не се изписват симптоматично. коластрата не е хомеопатично средство, а под "перли" не разбрах какво имаш предвид. успех с лечението  bouquet
между другото, има множество теми за и против хомеопатията - можеш да ги потърсиш с търсачката

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Изцяло съм ''За''! Много ни помагат на нас и детето. Peace

# 22
  • Мнения: 1 058
От скоро сме на хомеопатия и още не смея да се похваля.

# 23
  • Мнения: 57
Абсолютно ЗА! От няколко години се лекувам с хомеопатия. Съпругът ми също, а сега вече и двумесечният ни син. Изкарах чудесна и безпроблемна бременност и пак благодарение на хомеопатията бързо се възстанових след раждането. И аз искам да направя уговорката, че говоря за лечение при хомеопат класик. Бъди търпелива и упорита - няма да сбъркаш! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 897

[/quote]
аз съм за, но с уточнението, че хомеопатичните средства се изписват от хомеопат и то класически. т.е. не се изписват симптоматично. коластрата не е хомеопатично средство, а под "перли" не разбрах какво имаш предвид. успех с лечението  bouquet

[/quote]

Напълно подкрепям Агнешка

# 25
  • Мнения: 1 215
Ами аз съм чувала от всички около мен само прекрасни отзиви за хомеопатията, но досега не съм ходила. Все искам да отида, но не ми остава време иначе от всичко чуто досега мисля, че може и да е по- добрия метод.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 098
ЗА!
Естествено класически хомеопат.
Какво влагаш в "перли" не ми е ясно. Ние сме на гранулки - малки бели топченца, които се слагат под езика.

Коластрата и зелената енергия (някой я спомена по-насолу) са от ресора на нутроционистиката, а не на хомеопатията.  Част от хомеопатите комбинират двете лечения. Доколкото съм чула резултата е по-добър.

А аз ги градирам така: 1-во нутроционистика. Ако не помогне - 2-ро хомеопатия.
В повечето случай сме се оправяли само с 1-вото. Рядко стигаме до 2-рото.

# 27
# 28
  • Мнения: 3 647

[За коластрата - аз я пия, особено сега в зимните месеци и заради ниската ми имунна защита. .  bouquet
Мила за ниската имунна защита ти препоръчвам да пиеш чай от шипки-евтино и бързо средство  за повишаването й е  Laughing
Аз също сам с двете ръце за хомеопатията- с билки ми лекуват най-различни неща.
 Hug Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 677
Пристрастна съм към тази тема.
Радвам се че има толкова много мами доверили се на нежната алтернативна медицина-хомеопатия.
Желая на вас и семействата ви много здраве и чудеса от хомеопатията.
 Simple SmileЗА ХОМЕОПАТИЯТА!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт