Как научихте чужд език( примерно англйиски)

  • 2 619
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
Английският започнах да го уча от втори клас, доусъвършенствах го до края на гимназията. Дълго време си вадех хляба с преводи. Немският- една година зверски частни уроци и покрай шефа ми и работата.
Руски владея прилично, знанията са най-вече от прогимназията и от гледането на ТВ-програми на руски. Наскоро се наложи да общувам с една рускиня, разбрахме се перфектно. Обаче тя ми говореше на руски, аз и отвръщах на немски, по-лесно ми беше  Blush

# 16
  • Мнения: 2 229
Английският от училище, филми, книги, общуване с англоговорящи. Френски само от училище заради което и английският ми е мноооооого по добър.

# 17
  • Мнения: 289
Научих немски в езикова гимназия. Учех и английски като втори, обаче без никакво желание  ooooh!
Наложи се да понауча и испански в един момент, с курсове.
Мисля че езиковата гимназия дава най-качествени и задълбочени знания. С курсове трудно се учи език /качествено/.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
блазя ти, и аз искам такава талия... съгласна съм и на г...з като този, само кръстчето ми да е толкова тънко.
Талията е нормална...но задникът е огромен и тя се губи на фона му Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 167
Бу, аватарът ти ще ме скъса от смяФ.
Не се смей - това е тъжната истина... Confused

изобщо не е смешно, а е красиво и сексуално.
знаеш ли що артист е полудел по тия точно форми! и са съвсем нарочно преекспонирани)
кажи от къде е да турна и аз.
прилича на Ботеро, но не е)

( гледах негови неща във Венеция, ето тук: http://www.boteroinvenice.com/ing/home.php )

# 20
  • Мнения: 25 646
блазя ти, и аз искам такава талия... съгласна съм и на г...з като този, само кръстчето ми да е толкова тънко.
Талията е нормална...но задникът е огромен и тя се губи на фона му Mr. Green

Пу, пу, да не ти е уруки!  Mr. Green
Пък ако имаше и моите цици... малииииии!  Flutter Party

# 21
  • Мнения: 57
аглииски и френски на курсове
български-доидох в българия,на И4С

# 22
  • Мнения: 2 716
 Cry Cry Cry
Английски... newsm45 Уча го от 5-ти клас. В училище научих азбуката. После сама - самоучители, дискове, учебници, интернет... нищо! Не знам вече какво да правя.
Руски научих в руската гимназия. Никога не съм говорила по работа или нещо подобно. Но е факт, че го знам. Граматика, литература, всичко.
Ама английския.....  newsm61 smile3511

# 23
  • Мнения: X
Испанският на място и в езиковата гимназия. Имах късмет, че живях в Испания като дете. Като се върнахме- го затвърдих в гимназията. За две години разбирах, говорех, но все на разговорно ниво, гимназията ми помогна да усвоя много лексика, въпреки че никога не съм учила граматика и всичко по усет /усетът ми играеше лоши номера в началото, но сега е бетон/. И въпреки това- при все, че продължавам да се занимавам с него /в това число и преводи/ все ми се струва, че има още какво да се желае. Но това май е неписан закон: колкото повече се занимаваш с нещо, толкова повече ти се струва, че нищо не знаеш.  Joy Виж, говоримо казват, че не ми се чувства акцента, въпреки че дълбоко се съмнявам.  Blush Но практиката дава голяма увереност, може и да е затова.

Португалският го учих на ниво Филология пет години, но ми е по-пасивен от испанския. Липсва ми практиката.

Английският?  newsm78 Имам бая лексика от филми, а и поразбирам покрай другите два езика. Утре започвам 35 обучителен курс, който ще се води на англ. и ме е толкова страх, но ще видим.  Blush

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Пу, пу, да не ти е уруки!  Mr. Green

Вие за мезе ме взехте, ама аз (не знам какво съм правила и струвала) красиво и сексуално не си влизам в бая от дрехите - влизам, ама с впъхване и нацеждане... Rolling Eyes

Як ми е аватара, иначе Grinning С кеф си го нося!

# 25
  • Мнения: 6 993
Английския от малка на частни уроци и частно училище.
Френския в езикова гимназия.
Руския на частни уроци.
Италианския уж в университета, но е по-скоро самостоятелно, защото нямам време да ходя на упражненията и гледам да се упражнявам сама вкъщи, когато ми остане свободно време. И все 5ици ми пише на изпитите, явно не се справям много зле Laughing

# 26
  • Мнения: 6 167
Пу, пу, да не ти е уруки!  Mr. Green

Вие за мезе ме взехте, ама аз (не знам какво съм правила и струвала) красиво и сексуално не си влизам в бая от дрехите - влизам, ама с впъхване и нацеждане... Rolling Eyes

Як ми е аватара, иначе Grinning С кеф си го нося!

чучни от къде е де  Wink такива картинки много точно ме изразяват Whistling Hug

# 27
  • Мнения: 5 647
Английският започнах да го уча още във втори клас на частни уроци. След това заминахме в чужбина и тям учих в колеж. Немският език го започнах 9 клас отново на частни уроци, близо 8 години. В момента мога да си кажа само името. Тотално съм го забравила.  Twisted Evil 

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 19:18 от Madeline

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Английски от майка ми, която е превъзходен учител. Зпочнах някъде на 6 години.
Холандски от курс тук, където само на езика говореха, но и голяма доза сама.

# 29
  • Мнения: 2 254
чрез внушение bowuu

Общи условия

Активация на акаунт