Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте,

Дали имате някакви идеи за справяне на дете с тревожност и стрес преди и по време на изпит/контролно?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 029
Може да се дава от Rescue капките на д-р Бах. От личен опит знам, че помагат.

# 2
  • Мнения: 466
Може да се дава от Rescue капките на д-р Бах. От личен опит знам, че помагат.

Благодаря, ще опитаме!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 029
Може да се дава от Rescue капките на д-р Бах. От личен опит знам, че помагат.

Благодаря, ще опитаме!

Споделете за резултата после.

# 4
  • Мнения: X
Здравейте,

Дали имате някакви идеи за справяне на дете с тревожност и стрес преди и по време на изпит/контролно?


Здравей, моята дъщеря се притеснява много преди контролни и изпитвания. Получавала е доста паник атаки и естествено не можех да я оставя ей така, с тревожността, и я заведох на психолог. Той каза, че е напълно нормално дете да се притеснява за училището, но ако то не е учило достатъчно, тревожността се увеличава и предизвиква паник атаки. Поради тази причина, психологът ѝ изписа Шуслерови соли 5 и 11. Всяка сутрин и вечер цял месец. За сега не виждам подобрение, но единственото, което мога да предложа е детето да пие вода на глътки внимателно и това успокоява.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата се тревожат от страх от провал, неодобрение най вече от страна на родителите. Не толкова от учителите. Казваш му, че каквото е за всички, това е и за него, да се бори до последната минута на изпита и каквото стане. Приказките на психолога са ала-бала, освен ако е бил винаги "учил достатъчно". Никой никога не е учил достатъчно. Затова има и вицове по въпроса. Впрочем, много отпускащо действат вицовете по темата с изпитите - разведрявай детето като му кажеш някой виц или случка от твои явявания на изпити и контролни.

# 6
  • Мнения: 123
Не говорете много за изпита, може да го насърчавате, че след изпита например, ще ходите да похапвате нещо заедно, че по-важно е обичта между вас. Каквото и да е резултатът, вие ще го подкрепяте.

# 7
  • Мнения: 63
Здравейте! Аз имам дъщеря на 14 години- тийнейджър. Наскоро ни се случи припадък в хранителен магазин, който медиците казаха, че е от ниско кръвно. От вчера усещаме някаква тревога, липса на апетит. Казва, че се притеснява от хора, че се притеснява от 15 септември ( т.к. ще е 8 клас, нови деца).
Моля споделете има ли майки със сходни истории, как е при Вас и ще отшуми ли.
Днес говорих много с нея и гледаме да я поуспокоим!

Общи условия

Активация на акаунт