Име за второ момиченце 🎀

  • 5 345
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 984
На мен Йоана и Луиза не ми стоят много ок, Йоана и Анастасия също, може но с Йоана най-много ми харесва Мила и е също с имен ден на голям празник, както и Ралица, но Мила повече си върви с Йоана според мен.
Като цяло обаче моя вкус съвпада повече с този на таткото 😂
От вашия списък на мен до Йоана най ми стои някак си Стефания.

# 76
  • Мнения: 270
Ралица на мен не ми харесва особено, а и аз също имам имен ден на Цветница и ми се иска детето да си има негов празник на друг ден Simple Smile на Мила галеното Мили ми стои странно.
Като цяло от неговите най ми допада Огняна, но ще видим 😁 времето си напредва обаче. Предният път като влязох да раждам не бяхме избрали име, сега май пак натам вървим 😅

# 77
  • Мнения: X
Не знам на мен Мила не ми допада, Милена, много повече ми харесва. Това което мисли някой си от бг мама не трябва да пречи на избора ви, много хора казаха, че Огняна им е грубо, но ако на вас ви харесва, така да е🥰

# 78
  • Мнения: 1 460
Мила е много хубаво, а защо не Марина? Не помня дали е предложено. Огняна не мога да го възприема в женска версия. Пламена е много по-хубаво според мен.
ПС. Сега се сетих, че имах съученичка на име Мирела. Мирела и Йоана ми допада като комбинация.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 420
Огняна за мен не е грубо. Е, по-ми допада във варианта Пламена, но и Огняна е интересно име, не бих се сетила, не го бях и срещала, а гледам женски имена от мнооого време насам. 😊😁

Анастасия беше и сред моите фаворити, но таткото се запъна, че на галено щяло да е Сийка и набързо отпадна. 😅

# 80
  • Мнения: 5 605
Не ми е грубо Огняна. Познавам само една, от университета, около 30-годишна, и наистина е огън - едно време всички състуденти бяха влюбени в нея. Grinning Но Анастасия ми е много по-красиво и според мен Сийка казват само на бабите с това име. Дечицата и младите момичета обичайно са Ана, Стаси (хипер сладко), Стейси, Ани, Аси, Ася.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 984
Да, всичко е въпрос на лично възприятие ето и тази тема го показва, колкото хора, толкова мнения за дадено име.
И според мен на Анастасия никой не би викал Сийка. На мен също много ми харесва името, но някак не ми стои до Йоана.
Мила само по себе си е много нежно и аз лично не бих умалявала на Мили, за мен Мила си е Мила😁
Аз не познавам нито една Огняна и също не се бях сещала за името, но сега като го чух и си представих едно огън момиче и някак ме плени, отчасти именно с уникалността си в моите очи, а предполагам и в други, защото името наистина е рядко срещано убедена съм.
Сетих се и за друго име, което ми се връзва някак с Йоана и има имен ден Магдалена,на галено Маги.

# 82
  • Мнения: 270
Аз съм Маргарита 😁😁 Магдалена не е вариант.

И таткото от това изхожда, че носи такъв смисъл, на огън момиче. Ама то няма гаранция детенцето какъв характер ще е Simple Smile
Наистина всеки си има различно възприятие за имената, но сте ми много полезни с идеи, благодаря 🤗

За Анастасия и аз си представям на галено Сиси, не мисля, че някой би казвал Сийка. Но то това както си свикнат родителите, а после и детето. Например на каката не й казваме Йони, а Йоанка за галено. Както и на Георги едни казват Гошо, други Жоро, варианти много.

# 83
  • Мнения: 3 045
На мен лично Огняна никак не ми харесва, както впрочем и всички женски имена, производни от мъжки.
Бих предложила Биляна. Мисля не е споменавано, но може и да бъркам.

# 84
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Ние имаме в семейството Огнян и Пламен, но аз наистина харесвам тези имена повече в женски вариант. Много силни и същевременно нежни и с много ярко и красиво значение.
Анастасия и Стефания са ми много любими. Сега гледам че са предложени Маргарита, Магдалена и Биляна за които също се сетих. Всички са много хубави. Труден избор.

Аз бих мислила не толкова дали си отива с името на другото дете, а със собствената индивидуалност на бебето и с твоята представа за него, това което искаш да притежава като характер. Още преди да се роди детето има индивидуалност, която после доразвива. Някой са по-кротки, други показват буен характер още в утробата. Какво искаш да е вплетено като смисъл и значение в името? Дали да е по-твърдо и звучно или по-меко и нежно? Дали да е цветно, пожелателно или свързано с религията? Това ще те риентира по-лесно към избора.
Или пък изчакайте да се роди и вижте кое име ще му пасне най-добре. Също е вариант.

# 85
  • Мнения: 317
Защо не включите и каката в избора? Или поне да се чувства като част от семейния съвет? Аз бях на 6 и половина, когато мама беше бременна с брат ми и ми обясняваше как иска да го кръстят и какви са вариантите, ако е момиче примерно. Ако се спрете на 3-4 варианта, питайте я кое и харесва най-много и си решете дали да се съобразите.

# 86
  • Мнения: 1 448
Йоана е еврейско библейско име, според мен до него по-добре би седяло друго международно име. Серафима също е библейско и означава "огнена". Преди време бях чела стихове на една млада поетеса - Огняна Серафимова. Не е псевдоним. Това са истинските й имена.

Някой преди мен предложи Марина. Аз пък се сетих за Маринела. Също означава "морска". Авторката написа, че се казва Маргарита. Освен че е име на цвете, името означава "бисер, перла". Така между имената на майката  и дъщерята ще име сходство - "перла" и "морска".

Сетих се също за имената Михаела и Рафаела. Означават: Михаил - "кой е като Бог" и Рафаил - "Бог изцелява". Имен ден - 8 ноември. Добавям: Дария, Нелина, Неда...Може да харесат на авторката.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 18:40 от Radilena

# 87
  • Мнения: 1 588
Идеята за Милена ми допада на мен. На галено пак може да е Мила.

# 88
  • nowhere
  • Мнения: 319
И на мен не ми харесва името Огняна и не ми стои добре до Йоана, прекалено сходно звучат.

Мисля, че Йоана си отива с Анита - именият ден е на девети декември - света Анна.

# 89
  • Мнения: 108
Здравей те, в този сайт може да намерите имена, да проследявате бременността и има още доста полезни неща. 💞
https://ohnamama.bg/imennik

Общи условия

Активация на акаунт