Барселона - Тема 11

  • 42 345
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 110

Относно настаняването, бяхме на гърба на Саграда Фамилия, https://shrtm.nu/fpTB, за 3 нощи, пет човека, в апартамент с три спални за 500 евро общо. От това по-добро, здраве:)

Над метрото и до Саградата: )
Да, това като цена е много добре. Може ли отново линк или името на хотела?

# 361
  • Мнения: 35
Здравейте ,
къде мога да намеря намаления за билети за Зоологическата и аквариума или за комбинирани билети с намаление?

# 362
  • Мнения: 487
Току що купих самолетни билети за мъжа ми и сина ми-на 7г за утре сутрин.Ще гледат футболен мач и се връщат.Мъжа ми е с бустерна доза.Трябва ли да попълваме формуляри някакви?За детето разбрах,че не се изисква нищо.Благодаря!
И понеже не сме пътували до Барселона от началото на пандемията,каква точно е промяната в ползването на Т10 карта?Преди си минавахме с нея цялото семейство.Сега как се казва тази карта която трябва да си купят ,за да минават двамата с детето ?Ще бъдат там само за два дни.

# 363
# 364
  • Мнения: 487
Тази карта обаче не важи за ренфето от летището.Интересува ме такава,която да важи,или какво се купува за ренфето?

# 365
  • Мнения: 740
Важи си картата и за влака и за автобуса, не важи само за метрото от летището/линия L9/ и за Аеробуса.
Ако държите на метрото си вземете еднократен билет за него.

# 366
  • Мнения: 180
Здравейте!Може би въпроса ми не е за тук,но не видях друга по-подходяща тема,където мога да попитам.Началото на юни ни предстои почивка в Лорет де Мар.Проблема е,че кацаме много късно в Хирона,в 11.40 ч. и до колкото успях да намеря информация първият автобус до Лорет е чак в 4.15 ч..Знае ли някой дали информацията ми е вярна.Каца ли ли сте в толкова късен час и как сте се предвижвали?Колко би ни взело едно такси до там?Или фирми,който предлагат трансфер?Другият ми въпрос е за бързите тестове?Къде в Испания се правят?Ние живеем в Германия и за там на връщане,поне за сега още се изисква тест за влизане в страната.Тук ги правят във всяка аптека,отделно има навсякъде пунктове,но не знам в Испания как е...И колко струват,ако може някой да ми каже.В Барселона ще отидем за ден на разходка.И преди сме ходили,така че този път ще пропуснем къщите,готическия квартал и парк Гюел.Мисля да ходим към Саграда Фамилия и парк Цитадела.За Саградата искат ли предварителна резервация за влизане или може на място да заплатим и влезем?Предният път я огледахме само отвън.Има ли нещо друго,което да е интересно и за деца?Ще сме с две - на 8 и 2 години.

# 367
  • Мнения: 5 000
Здравейте. Остават няколко дни до пътуването, но все още имам някои неясни неща. Много ще се радвам някой да ми помогне..
Ще сме 3 човека, коя карта е най - подходяща - Т фамилиар ли?
И сертификата трябва ли ни приентиран или може на тел.?
Билети за Гюел може ли да купим онлайн предния ден или свършват по - бързо?

# 368
  • Мнения: 3 391
Здравейте. Остават няколко дни до пътуването, но все още имам някои неясни неща. Много ще се радвам някой да ми помогне..
Ще сме 3 човека, коя карта е най - подходяща - Т фамилиар ли?
И сертификата трябва ли ни приентиран или може на тел.?
Билети за Гюел може ли да купим онлайн предния ден или свършват по - бързо?

T familiar, е най изгодно за вас
Може да си носите сертификатите на телефон
Билети за парка може да си купите и на място. Те не свършват

# 369
  • Мнения: 5
Здравейте отново,
Имам няколко въпроса за Тибидабо и Монсерат.

За Тибидабо, понеже смятам да отидем до там в делничен ден, съответно май не работят всички транспортни средства. Ще отидем до Panoramic Area и църквата. От началото на темата виждам, че може да си хванем автобус 24 от нашата си спирка и след това FGC S1/S2 -> Funicular de Vallvidrera -> автобус 111. Всичко това само с един билет T-casual ли може и трябва ли при всяка смяна на превозното средство да се валидира? Ако бъркам нещо тук, трябва ли предварително някъде да си взема билети за транспорта до там?
След това искам да отидем до CosmoCaixa, но понеже е делничен ден в maps поне ми дава само пеша от Тибидабо до там и няма друг транспорт. Това така ли е и добър ли е пътят за ходене пеша?

За Монсерат ми е малко трудно да се ориентирам от къде да си взема билети за пътуването. Видях двете опции на началната станица, но трябва ли предварително да си взимам билети и ако да от къде, защото не откривам никъде пълна информация?
1в. С влак  FGC R5(към Manresa) от Pl. Espanya до спирка  Aeri de Montserrat + кабинков лифт Aeri
2в. С влак  FGC R5(към Manresa) от Pl. Espanya до спирка Monistrol de Montserrat + фуникуляр Cremallera
Също така някакви билети за самия Монсерат горе трябват ли ни или може да си обикаляме без нищо доплниелно да се взима?
Има ли някакъв официален сайт, на който мога да видя?

Много благодаря на всички за съдействието!

# 370
  • Мнения: 225
Ето и от мен малко информация от първо лице. Завърнахме се в Събота късно вечер. Летяхме с Райън. Имаха закъснение с час и в двете посоки. Но иначе беше много приятен и лек полет.
От летището Т2 до центъра ползвахме A2 Аеробуса. Отнема 30 минути и после с метро до хотела. Метрото им е изключително лесно, удобно, бързо и редовно. Ползвахме T-casual картите. Даже се върнахме с по 3 пътувания от втората карта, ама няма как. Климатът там е друг и вечерите и сутрините са си топли, не като тук, да смениш няколко вида облекло. Там минах с едно кожено якенце и шал за по-хладните вечери.

Прекарахме 6 дни и в движение изчистихме програмата докато опознаем кое къде е. Бяхме отседнали в Ibis Styles Barcelona hotel до метростанция Богател. 6 нощувки за двама - 1500 лв. Хотелчето беше чисто и модерно, с любезен персонал, но стаите бяха малки и без нормален гардероб, само една закачалка за якета и един шкаф за дрехи. Голям телевизор, предимно испански канали. Имаше и радиа. Банята без вентилация. С включена закуска, но всеки ден една и съща, без яйца или бекон. Но беше вкусна като цяло. На покрива на хотела имаше и малко басейнче. В хубавите слъчеви дни може да се попечеш и да направиш някоя инстаграм снимка. Grinning
Ето я и програмата, пускам обектите в поредността, която беше за нас и ни свърши работа като се има предвид, че бяхме отседнали до метростанция Богател и първият ден просто тръгнахме пеша от хотела към парка.

Ден 1:
1. Parc de Citadelle - 2 часа за разходка - невероятен парк, много ми хареса. Не съм виждала подобен.
2. Зоологическа градина 22-25 eur - 2-3 часа - намира се в същия парк, супер беше и там, много добре си изкарахме.
3. Arc de Triomf - близо до парка
4. La Foga - седнахме тук за обяд и бяхме много впечатлени от храната - испанска с азиатски привкус. Просто фантазия. Ако сядате задължително опитайте Патладжана. Никога не сме яли по-добър. Взехме някакви пропорции за рецепта от готвача, който беше така добър да ни ги даде.
5. La Rambla – Главната им пазарска улица - много дълга и с много заведения и магазини. Стигнахме отново пеша до нея.
6. Пазар  LA boqueria - Страхотно малко пазарче, където продават всякакви неща за хапване, включително и стриди и можете също да хапнете там. Има и много подправки.
7. Готическият квартал 1.5 - 2 часа за разходка, уникален квартал, който наистина те пренася в духа на Барселона

Първият ден е много ходене - ние направихме по 30 х. крачки. Имайте предвид, че е уморително.

Ден 2:
1. Аквариумът -  30 eur, има много видове риби, включително акули и пингвини. Готин е много, по-добре сутрин да се ходи, когато няма толкова хора. На обяд става навалица. Отнема 2-2:30 часа.
2. Статуята на Колумб - минахме през нея тъй като е в близост до аквариума. Внушителна е, но валеше тогава и минахме набързо.
3. Музей на восъчните фигури (Wax puppets museum) – 22 eur - 1-1:30. Страхотен беше, не съм очаквала, че ще е толкова готино вътре.
4. Чугунена чешма - тя се намира в началото на La Rambla до площад Каталуня.
5. Площад Реал е чудесен за обяд, кафе или вечеря
6. Citadel Barcelona - Мисля, че беше около 12 eur билетът. Можеш да се качиш на върха, откъдето се открива страхотна гледка към града. Иначе е просто поредната църква от много такива там. Така че, ако посетите една мисля, че е напълно достатътчно да добиете предства как са ги правили. При положение, че разполагате с ограничен бюджет.
7. Guell palace – 20 eur - една от къщите на Гауди. Беше красива отвътре и с невероятни комини на покрива.

Ден 3:
1. Sagrada Familia – 26 eur - 1 - 1:30 часа. предварително закупени билети онлайн. Много красива сграда отвън и отвътре, за мен си заслужава парите. Можете да си свалите приложението, за да слушате аудио гайда.
2. Cassa Milla - 28 eur - Също къща на Гауди, която има и вечерно шоу. За съжаление ние успяхме да я видим само денем. Много интересна архитектура с красив таван и един обзаведен етаж, където са оставени оригиналните мебели от тогавашните ползватели. Покривът също има страхотен дизайн със своите комини. За мен тази къща беше много по-красива отвътре от каса Батлио (39 eur), за която ще напиша малко по-надолу.
3. Park Guell - 12 eur - 2-3 часа, ако правите разходка из парка. Купихме си билетите предния ден, също много красиво място, с различни колони и постройки. Има свободно летящи папагалчета. Бяхме впечатлени. Централният площад има изящни мозаечни пейки, които често срещаме в интернет.
4. The egg skyscraper - Небостъргачът Яйцето - Така и не стигнахме до него, но четохме, че вечер е по-красив, заради светлините от него.

Ден 4:
1. Испанското село - Poble Espanol - 12 eur - 1:30-2h - много приятно място с красиви улички, една от които с известните чадъри висящи във въздуха. Има и къде да хапнете. Има и много магазинчета с ръчно направени бижута и други изкуства.
2. Museu national d'Art de Catalunya – 12 eur 2:30 h - тук имаше 3 зали с много картини, скултури, икони от Ренесанса, Модернизма и Романизма. Беше красиво, но пак отнема доста време. Събота след 15 часа е безплатен достъпът.
3. Ботаническата градина –(Jardi botanic de Barcelona) – не успяхме да отидем до там, заради времето, но е по път за замъка нагоре по хълма, та ако сте по-рано на Монтжуик може и да успеете да я видите заедно с останалите неща.
4. Castle de Montjuic - 6 eur - 30 - 45 мин.  нямаш достъп до вътрешността на крепостта реално, само до двора и някои стаи с анимации. От горната част на замъка се открива гледка към цяла Барселона, включително морето и пристанищата. До него също можеш да се качиш от центъра с Кабинков лифт и да обърнеш програмата като той стане първи обект за разглеждане.
5. Магически Пеещи Фонтан - Безплатно - всеки Четвъртък, Петък и Събота от 21-22 часа. Едночасово музикално шоу. Започна добре, красиво е, но реално музиката не е в тон с фонтана. Иначе ако не си придирчив на тема музика и ритъм, е супер. Наистина не заставайте отляво на фонтата, както написа някой по-рано в темата, защото духа и пръска. Отидете малко по-рано, ако искате да заемете места за сядане на стълбите.

Ден 5:
1. Tibidabu хълм - С влакче фуникуляр за 12 евро в двете посоки. Най-бързото такова влакче в Европа. Разкрива се красива гледка над града от него и стига за 3-4 минути до горе.
2. Цитаделата на върха - безплатна. - 5-10 мин.
3. Увеселителен парк – Най-старият такъв парк в Европа. Събота или Неделя 35 eur за всички атракциони, а те не са много, като ако се качите с влака ви се приспадат 12те евро. През останалите дни работят само 5 атракциона - Виенско колело, музей, Карусел, Хеликоптер и някакъв висок кран, на който не посмях да се кача от височинен страх. За съжаление ние ходихме в Петък и имахме само 5 атракциона на разположение, които по мое мнение са повече детски. Не е от типа на Дисни Ленд, където има и за възрастни по-вълнуващи неща.
Кафето на върха не става за хранене, не се лъжете да ядете там.
4. Cassa Batllo - 39 eur - 1 - 1:30h - остана ни много време следобед и слязохме до другата къща на Гауди. Отвън беше прекрасна и дават аудио гайдове, но като влезеш вътре се разочароваш, че си дал толкова пари. Необзаведена беше, но поне на покрива имат кафе и можеш да седнеш да пиеш едно или някое по-силно питие.
На излизане ти пускат една 5Д или може и повече да е била анимацията, та май за нея бяха парите. Лошото е, че никъде не предупреждават, че ако имаш фоточувствителна епилепсия, може да стане много лошо. Като цяло за мен Каса Батло си заслужава само отвън. Ако нямате голям бюджет, можете да си я спестите.

Ден 6:
1. Picasso museum - 12 eur - Предварително купен билет, защото един ден бяха свършили билетите. 1-1:30. Хубав музей, допадна ни.
2. Chocolate factory - така и не намерихме конкретна фабрика, защото изскачаха много неща като го напишеш това, но вие може да имате повече успех.

Надявам се, че ще бъда полезна за някого с краткия си разказ Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 22:37 от black_meri

# 371
  • Мнения: 494
black_meri изключително полезна Hug огромно благодаря Flowers Blossom
с интерес очаквам някой да отговори и на предишните въпроси на lulu93

# 372
  • Мнения: 558
Здравейте отново,
Имам няколко въпроса за Тибидабо и Монсерат.

Скрит текст:
За Тибидабо, понеже смятам да отидем до там в делничен ден, съответно май не работят всички транспортни средства. Ще отидем до Panoramic Area и църквата. От началото на темата виждам, че може да си хванем автобус 24 от нашата си спирка и след това FGC S1/S2 -> Funicular de Vallvidrera -> автобус 111. Всичко това само с един билет T-casual ли може и трябва ли при всяка смяна на превозното средство да се валидира? Ако бъркам нещо тук, трябва ли предварително някъде да си взема билети за транспорта до там?
След това искам да отидем до CosmoCaixa, но понеже е делничен ден в maps поне ми дава само пеша от Тибидабо до там и няма друг транспорт. Това така ли е и добър ли е пътят за ходене пеша?

За Монсерат ми е малко трудно да се ориентирам от къде да си взема билети за пътуването. Видях двете опции на началната станица, но трябва ли предварително да си взимам билети и ако да от къде, защото не откривам никъде пълна информация?
1в. С влак  FGC R5(към Manresa) от Pl. Espanya до спирка  Aeri de Montserrat + кабинков лифт Aeri
2в. С влак  FGC R5(към Manresa) от Pl. Espanya до спирка Monistrol de Montserrat + фуникуляр Cremallera
Също така някакви билети за самия Монсерат горе трябват ли ни или може да си обикаляме без нищо доплниелно да се взима?
Има ли някакъв официален сайт, на който мога да видя?

Много благодаря на всички за съдействието!
[/spoiler]
Лулу, инфо, ама от преди година - за Тибидабо, цялото пътуване с 4 превозни средства, с една карта TCasual - като в рамките на 1 час, се таксува 1 возене от картата, независимо, че се сменят 4 превозни средства (поне от там, където бяхме ние). Транспортът е толкова добре организиран, че само слизахме от едното и хващахме другото и независимо, че е доста отдалечено, стигнахме супер бързо. За Космо Кайша не мога да кажа - не сме ходили.
За Монсерат, препоръчвам варианта с зъбчатата железница, лифтът изглеждаше доста страховит, а и беше само една голяма кабина, та май се чака повечко. Билетите си ги взехме от пл. Испания - то е голяма спирка, влакове, метро. Билетът включва всичко + фуникулярите горе. Преди това са включвали даже и обяд, но ние бяхме по време на пандемия и нямаше обяд. Една подсказка, при грешно чекиране на картата за Монсерат, установих, че може да се ползва за метрото още 2-3 дни, та типично по български поспестихме малко от другите карти.
Катедралата е  със свободен вход, но се взима билет за Черната мадона. Той не се плаща, само регламентира ред за влизане. Влиза се под час и само се минава покрай нея - няма спиране, мотане и т.н. Взима се на място. Горе имаше само 2 заведения за хранене с колосални опашки, хем бяхме по празно време. Да имате предвид.
Enjoy Barcelona! Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 23:01 от SitaraB

# 373
  • Мнения: 12
Момичета, с такси от летището до стадиона, колко горе долу е цената?
Има ли име на такси, което специално да търся?
Ще пътуваме в 9 вечерта от Бг, има ли таксита толкова късно?

# 374
  • Мнения: 3 391
Момичета, с такси от летището до стадиона, колко горе долу е цената?
Има ли име на такси, което специално да търся?
Ще пътуваме в 9 вечерта от Бг, има ли таксита толкова късно?

Таксито от летището до точка в града е 40евро апрокс.
Таксита има по всяко време. На летището трябва да го хванеш от мястото предназначето за таксита. НЕ можеш да си избреш на кое такси да се качиш. Качват те по ред.
Тарифите са абсолютно еднакви и няма значение фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт