Барселона - Тема 11

  • 42 446
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте,
Весела Коледа на всички, здраве, любов и мир да има. Може ли да споделите кои апартаменти сте запазили (ако е позволено, разбира се, ако не моля на лично). Запазила съм до Камп Ноу, но е с възможност за анулиране и продължавам да търся нещо изгодно в централната част на града.

# 721
  • Мнения: 2 022
Весела Коледа! Здраве, щастие и успехи!
И аз съм от ранно планиращите, всичко е купено вече -  и билети и апартамент е букнат за края на май, покрай почивните дни за учениците. И ние сме запазили до Камп Ноу (до станция Collblanc - харесва ми, че е с директна линия до летището, като за "оправни" и "ранобудни"). На този етап нямам намерение да го сменям. Така или иначе, ще използваме транспорт всеки ден, където и да сме, та три спирки няма да ни съборят. Освен ако не видя нещо много уау и на добра цена. Направила съм си един списък на ексел в приоритетен ред и предстои комбиниране по време и последователност маршрута, а също и евентуално комбинирани билети с промоция. Знам , че 4 дни няма да стигнат за всичко, не е и нужно да се утрепе човек от бързане, важното е да се види най-характерното, да се усети атмосферата и да си прекараме добре Simple Smile

# 722
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Ще ми е интересно да споделите програмата си или списъка със забележителности.
Аз съм в чуденка Зоо или Аквариум да избера. Сякаш за Аквариума чета по-кофти отзиви, а в Зоо-то пък ми е мъчно да гледам животните в клетки...но сме с децата и на тях ще им хареса може би.
Със сигурност съм включила Космокайша, Саграда Фамилия, Парк Гюел, Каса Батийо, Бокерия, чудя се за Фламенко шоу и за Морския музей.
Изключих увеселителния парк Тибидабо, Испанското село и Ноу Камп.

За съжаление ще изпуснем Магическите фонтани, кацаме в събота в 21:05 Simple Smile В този ред на мисли- те през останалото време работят, нали, само представлението с музика и светлина е в определени дни и часове, или?

# 723
  • Мнения: 2 022
Здрасти, тук съм ги събрала по приоритети, но е абсурд да видим всичко за 4 дни. Дори половината да е, ще е ОК Всичко го има и на първа страница от темата, ако нещо съм изпуснала.
- безплатни -
PARK DE LA SUITADELA
Тримуфалната арка
Площад Каталуния
COLOM STATUE
Готически квартал
PORT VELL
Плажа Барселонета
LAS RAMBLAS STREET
CASTLE MONDJUIK
FOUNTAIN MONDJUIK
TIBIDABO PANORAMIC AREA

- с билети -
SAGRADA FAMILIA (Гауди)
PARK GUEL (Гауди)
LA PEDRERA (Гауди)
CASA BATLO (Гауди)
AQUARIUM
ZOO
CASA VICENS (Гауди)
POBLE SPAGNIA
MOCCO MUSEUM
MACBA
Museu Europeu d'Art Modern
Museu d'Historia de Catalunya
Museu de la Música
Музея на Пикасо
Mirador Torre glories
Big fun museum
Museum of illusions
CosmoCaixa
CAMP NOU

Космо кайша може би е интересно, но идва малко далече, а и моите са вече големи (предолагам, че е като Музейко). Тибидабо също не знам дали ще имаме време за него.

Последна редакция: вт, 27 дек 2022, 23:32 от Cygnus

# 724
  • Мнения: 3 416
Здрасти, тук съм ги събрала по приоритети, но е абсурд да видим всичко за 4 дни. Дори половината да е, ще е ОК Всичко го има и на първа страница от темата, ако нещо съм изпуснала.
- безплатни -
PARK DE LA SUITADELA
Тримуфалната арка
Площад Каталуния
COLOM STATUE
Готически квартал
PORT VELL
Плажа Барселонета
LAS RAMBLAS STREET
CASTLE MONDJUIK
FOUNTAIN MONDJUIK
TIBIDABO PANORAMIC AREA

- с билети -
SAGRADA FAMILIA (Гауди)
PARK GUEL (Гауди)
LA PEDRERA (Гауди)
CASA BATLO (Гауди)
AQUARIUM
ZOO
CASA VICENS (Гауди)
POBLE SPAGNIA
MOCCO MUSEUM
MACBA
Museu Europeu d'Art Modern
Museu d'Historia de Catalunya
Museu de la Música
Музея на Пикасо
Mirador Torre glories
Big fun museum
Museum of illusions
CosmoCaixa
CAMP NOU

Космо кайша може би е интересно, но идва малко далече, а и моите са вече големи (предолагам, че е като Музейко). Тибидабо също не знам дали ще имаме време за него.

Cosmocaixa няма много общо с Музейко и според мен си заслужава много, но ако не ви се вписва в програмата е ясно.( Bug Fun е по-детски).

От изброените неща, съвсем възможно е да се види за 4 дена, няколко НЕ препоръчвам: La Rambla street, Плажа на Барселонета, Castle Montjuic ( те са два, единият е старият,който е доста скучен, другият е нов и красив, сега е музей и е пред фонтаните. В списъка на музеите е.)

# 725
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
А защо не препоръчвате плажа на Барселонета? Ако не там, къде бихте препоръчали да се отиде на плаж?
Ние ще ходим за състезанието на Формула 1 в началото на юни. Били сме и преди, така че по-лежерно ще го даваме. Може би Тибидабо или Монтжуик ще включим в програмата този път.

# 726
  • Мнения: 3 416
А защо не препоръчвате плажа на Барселонета? Ако не там, къде бихте препоръчали да се отиде на плаж?
Ние ще ходим за състезанието на Формула 1 в началото на юни. Били сме и преди, така че по-лежерно ще го даваме. Може би Тибидабо или Монтжуик ще включим в програмата този път.

Barceloneta е най- мръсния, пренаселен и опасен ( кражби) плаж. Гледайки към морето, в ляво по-добър плаж е Bogatell ( пак е градски плаж,аз бих отишла извън града, но е малко по-спокоен)

# 727
  • Мнения: 1 988
Ооо, много благодаря за Космокайша, вижда ми се много интересно, ние сме с голямо дете. Кога е най-приятно за разходка и най-изгодно за Барселона, или двете се самоизключват?
Бях си набелязала зоологическата градина, но четох, че не била нещо особено и отпадна.

# 728
  • Мнения: 742
Космокайша е страхотно забавление и за малки и за големи - много ни хареса на цялото семейство. За предпочитане е, поне според мен, пред зоопарка и аквариума на Барселона.

# 729
  • Мнения: 203
Тръгнах да купувам билети за влака Барселона- Валенсия за 06.02 и съм в затруднение. През януари има много влакове, включително и от най-бързите, какъвто търся. През февруари има един единствен на отиване и един на връщане и то по никое време и не от бързите. Аз ли нещо не гледам, като хората или е рано още за билети, как мислите?

# 730
  • Мнения: 3 416
Сигурно е рано! Не може да има само един влак..

# 731
  • BG-DE
  • Мнения: 5 074
Да, невъзможно е да е само един влак, сигурно е рано още.

# 732
  • Торонто
  • Мнения: 837
Рано е. Аз купувах Валенсия - Барселона и когато започнах с търсенето, нямаше нито един за моите дати. С напредване на времето излизат и са по няколко на ден.

# 733
  • Мнения: 203
Благодаря ви🤗🤗. Видях, че нещо не е ок. Тогава чакам.

# 734
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте,
Честита Нова Година на всички 🥳да е здрава, мирна, успешна и изпълнена с пътешествия 🤩
В темата от преди пандемията имаше един линк от Групон за купон за намаление на билетите за обиколка на Камп Ноу. Сега се опитвам да намеря такъв в сайта на Групон, но без успех.
Може ли да помоля за съдействие, ако има запознати с този сайт? Има ли някой, който се е възползвал от такъв купон?

Общи условия

Активация на акаунт