Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 953
  • 163
  •   2
Отговори
# 45
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не съм съгласна! Възпитанието е до 7 години. След това е -средата и  това  до колко дадено дете е податливо на влияние. Ако средата е "нездрава", няма контрол- неминуемо ще се стигне дотк. И обратно- ако има строга дисциплина, всякакви опити на "невъзпитани" деца ще бъдат парирани още в самото начало .

Но за тази среда не трябва ли да се "погрижат" и родителите, т.е. основно родителите?

# 46
  • Мнения: 13 512
Lilly говорехме,че по това ги оценят дали са елитни и след като учат - значи са.
Какви хора излизат е съвсем друго  Confused
А за мен именно  това е определящото едно училище да е елитно- какви хора излизат. Едно време елитните гмназии във Варна бяха 2 езикови и една математическаКандидатстваха почти само пълни отличници за 360 мест в града. Сега гимназиите са 10,местата 1500.Естествено,че няма нито една елитна от тях. Не мога ,обаче да си представя какво е в "не елитните", в техникумите и останалите.  Sick

# 47
  • Мнения: 1 616

Според мен свободата и свободията не я дават парите на родителите, а учителите и директорите. Много важно, че аз имам пари- ако си заслужи, дъщеря ми ще изхвърчи  от "елитното " училище моментално. И аз какво бих могла да направя с моите пари?да и търся друго..... но не,.... тя ще си прави каквото си иска, учителите ще я толерират...и толкова.

Точно така.....директора е длъжен да въведе ред......ако трябва да сложи метален детектор на входа

Директори и учители са с вързани ръце. Лиляна го обясни по-нагоре. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е. В противен случай някой колега (или няколко) остава без работа.
И нека не хвърляме цялата вина върху министерство, директори и учители. Факт е, че много родители са абдикирали от задълженията си и не ги е грижа какво и защо правят децата в и след училище. Много е лесно да си играеш на родител само в събота и неделя, а през останалото време да чакаш учителите да ти възпитават детето. Това, което у дома е пропуснато, никой не може да компенсира!

# 48
# 49
  • Мнения: 13 512
Директори и учители са с вързани ръце. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е.
Кой не ви дава право? Това пише ли го някъде? КОй се разпорежда така? Направо не мога д го повярвам. Ами така се възпитава анархия....не може да е друго. И най-възпитаните деца да дойдат- пак хулигани ще станат в тази анархия.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105

Събличането - в елитна пловдивска гимназия.


Абе, гимназията в ПДВ не е толкова елитна, ама нейсе. Не за това е темата тук.
Според мен всичко тръгва от семейството. Когато на едно дете му липсва семейната атмосфера, възпитание и родителският пример(мн. клиширано, ама аз го вярвям това), всичко останало са допълнителни усложняващи ситуацията ф-ри.

Ще си цитирам мнението от "Нашите деца":

Аз мога да дам пояснение за момичето, което се съблича. От Пловдив е, Професионална гимназия по електротехника и електроника. Училището е най-престижната професионална гимназия. Учениците са играли на покер през свободен час или междучасието и момичето е загубило, като условието е било да се съблече пред дирекцията. То си изпълнява, съученик го снима с джиесема и го изпраща в телевизията. Познавам лично директора на училището - беше бесен. Свика се педагогически съвет и момичето и момчето, което заснема и изпраща в телевизията записа имат последно предупреждение за изключване. По принцип телевизитите не се отзовават за много по-сериозни неща, но за това веднага дотърчаха и го излъчиха след няколко часа.

# 51
  • Мнения: 5 622
 Какво говорите бе момичета?!  #Crazy Егати  #Crazy

Това естествено идва от семейната среда, пък кой каквото ще да ми говори.....то си е написано и в първият пост-"родителите толерират..."  Stop

# 52
  • София
  • Мнения: 2 109


Директори и учители са с вързани ръце. Лиляна го обясни по-нагоре. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е. В противен случай някой колега (или няколко) остава без работа.
И нека не хвърляме цялата вина върху министерство, директори и учители. Факт е, че много родители са абдикирали от задълженията си и не ги е грижа какво и защо правят децата в и след училище. Много е лесно да си играеш на родител само в събота и неделя, а през останалото време да чакаш учителите да ти възпитават детето. Това, което у дома е пропуснато, никой не може да компенсира!

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ИЗКАЗВАНЕТО!!!

# 53
  • Мнения: 1 813
Относно обидите малко не съм съгласна.
Може да сме го заслужавали,но често чувахме от бившата си класна думи като : идиот,малоумен ли си,изчезвай от тук.Остави на поправка едно момиче,което имаше 4-ка първият срок,вторият се оформи за 3-ка,тя и написа няколко двойки и хайде на изпит.
Та,че ние сме "олита" в голяма степен си е вярно,но и учителите не са такива жертви  Naughty

# 54
  • София
  • Мнения: 2 109
Директори и учители са с вързани ръце. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е.
Кой не ви дава право? Това пише ли го някъде? КОй се разпорежда така? Направо не мога д го повярвам. Ами така се възпитава анархия....не може да е друго. И най-възпитаните деца да дойдат- пак хулигани ще станат в тази анархия.

ПО ЗАКОН Е ТАКА, И ПО ПРАВИЛНИЦИТЕ ЗА ВЪТРЕШНИЯ РЕД В УЧИЛИЩАТА

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
И учителите са хора, имат семейства, деца, а в повечето случаи са заплашвани. Нормално е да предпочетат в името на сигурността си да търпят. Вината е много комплексна, има безброй примери за безнаказаност в правораздавателната ни система.

# 56
  • Мнения: 13 512
Познавам лично директора на училището - беше бесен. Свика се педагогически съвет и момичето и момчето, което заснема и изпраща в телевизията записа имат последно предупреждение за изключване. По принцип телевизитите не се отзовават за много по-сериозни неща, но за това веднага дотърчаха и го излъчиха след няколко часа.
Ето-това е смешно вече. Защо директорът е бесвен-ясно е на всички. Този който е снимал защо е с последно предупреждение? За назидание ли? Каквото става в училище-да си остава там ли? хахаха
А момичето- тя трябваше веднага да бъде изключена! Най-малкото заради играта на покер в училище.
А добре,1е беше телевизията,че много хора да разберат какво се случва с децата им в училище.

# 57
  • Мнения: 1 220
 Не мога да повярвам! Ама рибата се вмирисва от към главата!
Сина ми учи в частно училище, много от родителите са с по 4 деца, на година им се събира такава баснословна сума такса, че според критериите на  бг-системата , директора трябва да ги чака сутрин проснат по очи! ДА ама не, ако не се спазват правилата детето изхвърча от школото, ако ще татко му да е в правителството! За употреба на обидна дума към съученик, про седяваш в кабинета на директора поне 30 мин! Това за 8 годишни деца! Освен това има униформи!

# 58
  • Мнения: 5 622
 Учила съм в една от най-елитните гимназии на Варна. Съсипаха ми здравето от изисквания във всяка една гледна точка...Такива работи не само, че е нямало, ами и авторитета на учителя не се е оспорвал ни най-малко.

Боже..до къде я докарахме....  ooooh!

# 59
  • Мнения: 5 622
Не мога да повярвам! Ама рибата се вмирисва от към главата!
Сина ми учи в частно училище, много от родителите са с по 4 деца, на година им се събира такава баснословна сума такса, че според критериите на  бг-системата , директора трябва да ги чака сутрин проснат по очи! ДА ама не, ако не се спазват правилата детето изхвърча от школото, ако ще татко му да е в правителството! За употреба на обидна дума към съученик, про седяваш в кабинета на директора поне 30 мин! Това за 8 годишни деца! Освен това има униформи!


Къде е това?

Общи условия

Активация на акаунт