Любители на котки - Тема 168

  • 29 472
  • 765
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 732
И аз с елха идвам. Дали е украсена е въпрос на гледна точка.

# 31
  • Мнения: 1 622
Зуки, перфектно си е украсена даже. Няма по- прекрасна украса за елхата, стига да се задържи там по- дълго време - украсата🤗😆

# 32
  • Мнения: 66
Това е прозявка:

# 33
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Уникална е.

# 34
  • Мнения: 15 314
Веси, Joy Joy Joy, с глас се смея.
Прозявката е един път просто. Joy Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 11 546
Първите страници на тази тема са като някаква терапия. Heart  Записвам се и аз
в нея с Лио на почти 7 месеца.







Благодаря за хубавата тема. Flowers Hibiscus

# 36
  • Мнения: 710
Да се запиша и в новата тема. Елха все още не сме сложили, чудя се да го правя ли, надали ще оцелее дълго време Simple Smile
AnMary, дават ли ти да ги държиш на ръце? Фрея веднага се опитва да се отскубне, четох, че това било типично за породата.



И една от серията "намерете котката" Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 23:51 от ТришаР

# 37
  • Мнения: 4 505
Блеки си припозна кошницата ми за одеала в негово си легло. Най-вече, защото е до парното, според мен Joy


# 38
  • Мнения: 4 059
И аз на негово място них си я припознала

# 39
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Здравейте, мацки!
При нас всичко е наред, гроги съм, днес куп неща + че бях недоспала, после разтървавах котки... та съм парцал. Ще пиша по-поаробно утре!
Много да ви красиви мацичките!!! Ох, става алчна... 3 не стигат май... Grinning

1. Как ще обезопасиш прозореца? - просто няма да го отварям. Прозорецът има 4 крила, 2 са с мрежа и 2 без мрежа. Отворям тези без мрежата само когато проветрявам след много готвене, когято абсорбаторът не е достатъчен. Защо е било отворено това крило баш тогава... за беля...
2. Мюсли кастрирана ли е? Кастрирах я на 7 месеца още. Не е бягала, паднала е

Недодволна, утре в 9.00 сме на вет. Аз й дадох обезпаразитяващо, ама да си я види и доктор и да си й пусне изследвания. Огледах я - всички зъбки и ноктета са на място, не се виждат външно никакви проблеми. Само не ще да яде гранули, та й варих специално свински котлет, тя обича. Иначе хич не изглежда недохранена, даже и отслабнала не изглежда... много странно. Щом на пауч се назлъндисва... Ако е яла гълъби.... а там на покрива не е като да няма... бляяяяк!

Отивам да лягам, направо ще се пръсна от емоция...
Лека нощ, дами!

Аааа, Таня, моля те добави и Пудинг в първата страничка! Пудинг, Риси-Писи или Мини. Мини е "старото" й име. А Риси-Писи е, защото прилича на рисче.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 479
Лелее, колко сте изписали за броени часове! Човек да не мръдне някъде...
Таня, с благодарност за грижите ти за "нашата къщичка"🌹!

Днес бяхме при свеки на гости (събра ни за 91- ви РД ❤) и Блеко остана сам. Както го оставих на обяд в леглото ми, така го заварих вечерта. То беше много любов, много гушки, милувки, целувки (като да не сме се виждали с дни) 😻.
Хапна момчето, поглезоти се, поиграхме, погонихме се и... изчезна...
Усетих се по едно време, че го няма, виках го, търсих го... тц.

Виждате ли нещо?



А сега? 😁🤣



Минах 100 пъти покрай клетката (мястото не и е там, но снощи като се прибрахме от "гората" я зарязах и така си остана и днес) и не ми направи впечатление, че е отворена...

Последна редакция: пн, 13 дек 2021, 00:25 от AnyHr

# 41
  • София
  • Мнения: 39 761
AnMary, дават ли ти да ги държиш на ръце? Фрея веднага се опитва да се отскубне, четох, че това било типично за породата.
Не разбира се. Как така ще го държиш Joy
С Аш си имаме традиция - гушкам го, той ми хваща лицето с предни лапи и ме облизва. Гушкането му писва, облизването - не.
Оникс е гушлив. Не знам дали дъщеря ми не го направи такъв. Но и той си е с характер. Ако иска ще го гушкаш, а ко не иска - ела го хвани.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 720
Благодаря за новата темичка! 🌺
Добро утро от нас с Изабела!

Ето я и  снощи преди лягане 😃
Децата украсиха елхата още на 1 декември и е силно застрашена 24 часа в денонощието😅

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Добро утро, прекрасни снимки сте показали.
У нас елха няма да има, никакъв  шанс няма да оцелее. Laughing
Имаме нова занимавка, голямо щастие с тези перушини.

И нова, голяма катерушка, че малката нещо му отесня, но ще я сглобяваме тези дни.

# 44
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Дабро утро, дами!
след второ кафе вече съм функционираща, да разкажа:
Предната нощ Мюсли спа в леглото при мен, другите котки бяха в другата стая. Беше много, много щастлива, само обикаляше, гушкаше се, ближеше мен и малкия ми син (и той пожела да спи при нас). На сутринта Пудинг влезе в стаята и Мюсли започна да я съска. Трябваше да закарам децата до свеки и излязох със свито сърце. Нищо не се случи, всичко е било наред, но все пак през деня останах вкъщи да наблюдавам динамиката на отношенията и да разтървавам мацки, ако се наложи..
Джинги хъска по Мюсли. Не мога да си го обясня! Толкова много я обичаше, бяха неразделни, сега я хъска. А Мюсла, която беше окомуш, сега се свива и не отговаря, бяга. Тя от своя страна хъска по бебето. А то, разбира се, не прави нищо. Мъничката ми Пудинг, недависимо кой й се "кара", отива при него и започва да го души. Като доближи добронамерено Мюсла, завърта се и си дава да й подушат дупето, а Мюсла спира да хъска и я душка. Същото го прави и с Джинги. Много е миличка!
Мюсла е много гальовна към нас, приема ни като "спасение". Вчера следобед легнах да спя след тежката нощ и Мюсла и Пудинг легнаха до мен. И двете. Вечерта М не ни остави да вечеряме, само се катереше по масата, ние я сваляме, тя пак скача. Преди, като започваше да става нахална, я пръскахме с вода, за да слезе. Сега я пръскаме - нищо. Вече не я е страх от водата. Забелязах, че не иска да яде гранули. Вечеряхме котлети на фурна и тя точно това искаше. Дадох й, но дългосрочно това не е вариант.

Тази нощ пък Мюсла беше в стаята на сина ми, той й направил убежище в леглото си, за да не я напада Джинги и спал с нея под юргана. Сутринта в 6.30, докато оправях децата за училище, и трите маци обикаляха около нас, без проблеми.
След малко сме на вет. Ще искам хапчета за вътрешно обезпаразитяване и за трите маци, за всеки случай. Предвид факта, че не контактувала с котки, вероятно няма нищо котешко по нея, но от гълъбите се притеснявам. Ще помоля и за успокоително за Мюсли. Ще кажа после.

А, много странно, Мюсла още не е ползвала ВЦ. Организирах й за нея отделно легенче, но не е ходила.

Общи условия

Активация на акаунт