отстраняване на матка и яйчници - притеснения и въпроси

  • 53 486
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!Желая успех, дано всичко бързо да се оправи.Искам да би успокоя, че няма страшно.Аз преминах през същото-тотална хистеректомия.Лекарят ми каза, че след 40г. яйчниците ги махат/поне в чужбина е така/.При мен наистина са били ненужни/били са атрофирали/На 8 ден ме изписаха от болницата и след 10 дни заминах на море.Сега е вече трети месец от операцията и се чувствам добре.Дори забравих ,че съм оперирана и взех да дигам тежко/а не трябва/Ако мога да помогна с нещо, насреща съм!
Поздрави!!!

# 16
  • Мнения: 1 866
Аз ще споделя нещо по-различно от останалите. Майка ми имаше доста голяма миома, не знам точно колко, но си спомням, че беше голяма. Имаше и големи кръвоизливи. Естествено й казаха, че трябва да й махнат детеродните органи. Обаче тя не се съгласи. Намери друг лекар, който я лекува доста дълго време и накрая всъщност менструацията й започна да става все по-нарядко, докато спря и с това миомата също намаля и накрая изчезна. Не давам мнение, просто споделям опит, за да дам някаква друга насока за размисъл на авторката. Дали не може да се консултира и с друг специалист? Защото по мои наблюдения лекарите масово предпочитат да оперират, а понякога това не е абсолютно задължително и може би си струва първо да се пробва нещо друго. Иначе разбирам майка ти затова, че се чувства зле. Съчувствам й и пожелавам да се оправи по най-благоприятния за нея начин.

# 17
  • Мнения: 2 309
Лала, майка няколко години се лекува с фитотерапия и хомеопатия, за съжаление резултатът е 0, не влоши, но и не помогна с нищо. Лошото е, че само си загуби времето, вместо да действа още тогава. Мерси за предложението все пак.

Елена1, мерси за подкрепата.

Всъщност засега трябва да се отложи операцията, защото на майка й се налага да влезе в болница - неврология, докато сме се чудили какво да правим с тази миома, изби друг по-неотложен неврологичен проблем и сега влиза за изследвание, диагноза и лечение Sad.

Мерси отново, на включилите се по темата Hug

# 18
  • Мнения: 9 095
майка ми и нея пробваха да я излекуват, ама не можаха и се наложи да я оперират, пък и според мен, щом е в напреднала възраст, по- добре е да не се мъчи с лекарства и притеснения ще се махне ли, няма ли  bouquet

# 19
  • Мнения: 96
daizy, и аз да ти споделя опита от нашето семейство. Майка ми имаше миома, заради която й препоръчваха такава операция още преди 2 години. Тя реши да пробва с билки, защото знаеше, че миомата никога не дегенерира в рак, и билките помогнага. Да, ама миналата година й откриха рак на яйчниците - ако си беше направила операцията още преди 2 години, макар и заради друго, нямаше да стигне дотам. Естествено, оперира се и, между другото, се възстанови много бързо. Оперираха я в "Шейново". Рискът около 50-те за рак на яйчниците (и изобщо на детеродните органи) е много голям, а конкретно ракът на яйчниците много трудно се диагностицира (обикновено когато вече е в напреднал стадий). Та нека майка ти да погледне и от този ъгъл нещата - би могла да си спести... да го кажа по-меко, евентуални сериозни проблеми с една такава операция.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 10:08 от rumche

# 20
  • Мнения: 11 315
Майка ми също я оперираха. Беше на 46 г.
Понеже чете из форума, може да вметне собственото си мнение по въпроса.
Аз мога да пиша само като страничен наблюдател.

# 21
колко време и защо не трябва да се вдига тежко след премахване на яйчниците

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
шуле - това си е операция на корема и коремни органи. Тук, както при всяка друга коремна намеса е добре човек малко да се пази, че да не се обзаведе и с херния после.
Тъй, че няма някакво строги закони и правила, но поне колкото се може - се пази.

Някой хора цял живот се пазят, без дори да са лягали и веднъж под ножа... Евалла им правя  Flutter

# 23
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Шуле , лекарите препоръчват 6м,но колкото по дълго толкова по добре.

Общи условия

Активация на акаунт