Какво четете на 4-годишните?

  • 3 780
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Ами мисля, че още е малка за нея. През лятото я пробвах с филмчето, но не й хареса.

# 16
  • Мнения: 3 271
Тинки, "Колите" наистина е чудесна! Другите на Дисни от месеци не сме ги чели. Но на тази и двамата са й фенове. Катето много трудно слуша дълги приказки, това ни е проблема, иначе Вики вече поема такива. Напоследък любими са моите любими Приказки по телефона. Засега не може да хареса Приказки на Ръдиард Киплинг, които аз обожавам! Не съм намерила ново издание на Гена и Чебурашка, а моето старо не знам къде е. Ето какво ще търся скоро.
Маншон и останалите също ни е любима, четем я у баба, нямаме я вкъщи.
Много хубава тема!!
Франклин напоследък започва да губи популярност, както и братя Грим и Андерсен. Идват Пипи и Карлсон. Патиланско царство не върви у нас...
Какво още? Енциклопедиите ги избягвам вечер, предизвикват нескончаема поредица от въпроси Simple Smile
За Алиса също мисля, че е рано, определено си е книга за големи.
Май имам нужда да поръчам нови книжки Simple Smile

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Четем приказки. Но по скоро ги разказваме - хем за да не се разсейваме от илюстрации, хем за да са различни всеки път.
Детски класически приказки и такива, който заедно сме си измислили.
Алиса и маншоните аз не ги харесвам и за сега ще му ги спестя, но си мисля да подхванем скоро Джерълд Даръл само ще му спестя параграфите за възрастни Simple Smile /защо си мисля че го пообърках, но ще се сетите/. Пипи бързо й се наситихме доста преди 4те, а в къщи има вето върху модерни - техно и кошмарни истории, така че май ще се въртим около приказките ако не предложите друго.

ПС Алиса е за големи и според мен, въпреки че гледа филма с интерес си мисля, че доста неща му бяха прекалено измислени на тази възраст.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 073
Янита

Тази меденосладката енциклопедия какво представлява? Мярнах я на една витрина, но бързах и нямах време да вляза да я разгледам.

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
Прескачайки огромни пасажи, аз й прочетох "Алиса в Страната на Чудесата" и имаше моменти, които наистина я впечатлиха и после си ги припомняше с удоволствие: как алиса падаше в дупката на заека, шишето и бисквитките с надпис 'изяж ме', как кралицата крещи: 'отсечете им главите', онзи рицар, дето все падаше от коня. Но от цялата книжка аз направих нещо, което вместих в 1 вечер четене и наблегнах главно на комичните моменти. Иначе Алиса не е за толкова малки деца. Аз самата я разбрах и заобичах чак на 20. Може би някое добре адаптирано издание би могло да се чете.
На мен Маншон..., когато я четох за последно, нещо ми се стори много посредствена и за сега няма да й я предлагам.
При нас основния проблем е, че трудно четем книги без картинки, много бързо й омръзват. Освен това и не може да следи една история в продължение на седмица. Можем 3 часа да четем една книжка без да се разсее, но да й я прекъсна и да кажа, че ще продължим на следващия ден - няма начин. Следващата вечер трябва или пак да почнем от началото, или вече си мисли за съвсем различно нещо.

# 20
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Никой ли не е чел Лили Чудото? Надявах се тук да намеря отзиви за нея, преди да реша дали да я купя...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 868
Янита
Тази меденосладката енциклопедия какво представлява? Мярнах я на една витрина, но бързах и нямах време да вляза да я разгледам.

енциклопедията е пълна с прекрасни илюстрации - както рисунки, така и снимки. има информация за различни неща от природата. ние прочетохме за сезоните, за растенията и сега четем раздела за водата. не съм разглеждала какво следва. информацията е достъпна и разбираема дори за доста по-малки деца. събрана е в по няколко изречения към всяка тема, т.е. дава възможност за много допълнителни обяснения и въпроси.
габа много хареса темата за агрегатните състояния на водата (разбира се, там не беше казано с тези думи).

# 22
  • Мнения: 1 937
"Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" не успя да грабне 4 годишната ми дъщеря  Confused

Вчера в каталога на Фют видях тези:
  Лисичето Фиги загубва любимата пръчка на своя приятел,
мечока Джеферсън, и сърчицето му се свива от страх - а ако Джеферсън се разсърди и се откаже от приятелството им...
Но истинските приятели прощават от сърце.


  Мечокът Джеферсън трябва да заспи дълбок зимен сън
и сърчицето на лисичето Фиги се свива от мъка - какво ще прави цяла зима без своя приятел!


Лисичето Фиги иска да научи защо приятелите са приятели
и благодарение на мечока Джеферсън разбира,
че истинските приятели играят заедно, споделят радости и тревоги, помагат си и си прощават грешките.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 868
благодаря, Verdad! много обещаващо изглеждат! да ме подсетиш за тях другия месец, че този вече похарчих 50 лв. за книги  ooooh!

# 24
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
За лисичето Фиги и мечокът Джеферсън историите са хубави, но май не са книги (като Пипи, Лукчо и т.н.), а книжлета най-много като Франклин. Тази втората я имаше в едно Бърборино, беше на най-много 4 страници. Но може и от Бърборино да са си я съкратили.

# 25
  • Мнения: 1 937
Да, малки са, по 32 страници.
Съвсем подходящи за четиригодишни, според мен... и за моето дете.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 162
Прескачайки огромни пасажи, аз й прочетох "Алиса в Страната на Чудесата" и имаше моменти, които наистина я впечатлиха и после си ги припомняше с удоволствие: как алиса падаше в дупката на заека, шишето и бисквитките с надпис 'изяж ме', как кралицата крещи: 'отсечете им главите', онзи рицар, дето все падаше от коня. Но от цялата книжка аз направих нещо, което вместих в 1 вечер четене и наблегнах главно на комичните моменти. Иначе Алиса не е за толкова малки деца. .

Наскоро ни подариха съкратен вариант на "Алиса в стараната на чудесата "с много красиви рисунки. Засегнати са основните моменти, които ти си описала само без рицаря- много й хареса.

Вердад, "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" беше една от любимите ми книжки, но помня, че си я четох сама- значи съм била по- голяма от твоето дете. Все пак искам да те питам откъде си я купила. Не съм я виждала на Славейков.

# 27
  • Мнения: 1 937
lilfi, купих я от Пингвините. Добро издание, с твърда корица.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 162
Много мерси.   bouquet

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
Да, малки са, по 32 страници.
Съвсем подходящи за четиригодишни, според мен... и за моето дете.


Еее, 32 страници си е добре. Тъкмо четене за една вечер. Значи в Бърборино са я съкратили. Аз това исках да разбера.

Лилфи, да не е тази?

Общи условия

Активация на акаунт