Милинки

  • 48 001
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Вив, можеш да действаш, както аз правя моите....  или пък във всяка топка да пъхваш сирене и така. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 54
Здравейте.Искам да ви попитам нещо относно милинките-някой чувал ли е за поливка от яйце и сирене,която се слага преди да сложите милинките да се пекат.Благодаря ви Simple Smile

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравейте.Искам да ви попитам нещо относно милинките-някой чувал ли е за поливка от яйце и сирене,която се слага преди да сложите милинките да се пекат.Благодаря ви Simple Smile
Да, има заливки, но те са към специфичните за това рецепти.

# 18
  • Мнения: 22 867
Аз ги правя по тази рецепта:

1 кг брашно се пресява и се прави в средата на кладенче. Изсипва се 20 гр мая / аз слагам цяло пакетче мая/ размита с 1 чаша хладко мляко и прибавете още 1 чаша мляко, 5 лъж. мазнина и половин лъжичка сол.
Замесва се меко тесто и се оставя да втаса.
Тава с диаметър 35-40 см се намазва обилно с масло. С намазани с масло ръце се оформят от тестото топчици, колкото яйце, нареждат се едно до друго (не съвсем близко, че ще втасват все пак) в тавата и се оставят да втасат.
Направете с пръст дупка във всяка милинка, разбийте 1 чаша натрошено сирене или извара, 3 лъж. масло и 2 лъж. захар с 2 кафени чашки прясно мляко. Залейте милинките и ги опечете.
Да ви е сладко!


Не съм записала от къде съм я копнала, много вероятно е да е от форума / да ме извинява автора/, но според мен е лесна, а и доста вкусна. Вкъщи я харесаха!

P.S. Всъщност, като прегеледах линковете по горе, се оказа, че това е рецептата на Morena  Embarassed Morenabouquet  bouquet  bouquet за вкусните милинки! Поне вече знам от кого са!

# 19
  • Мнения: 2 936
Здравейте.Искам да ви попитам нещо относно милинките-някой чувал ли е за поливка от яйце и сирене,която се слага преди да сложите милинките да се пекат.Благодаря ви Simple Smile

да,аз така съм правила...някъде бях писала в една тема,но слагаш и маргарин.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, още малко и ще ме навиете да спретна едни..... newsm78

# 21
  • Мнения: 54
Направих ги и станаха страхотни.Поливката я направих от половин кофичка кисело мляко,3 яйца и 100гр.сирене.опитайте ги.Поливате ги преди да ги сложите във фурната.Добър апетит.  chef

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих ги и станаха страхотни.Поливката я направих от половин кофичка кисело мляко,3 яйца и 100гр.сирене.опитайте ги.Поливате ги преди да ги сложите във фурната.Добър апетит.  chef
А ти по коя от всичките рецепти ги прави?

# 23
  • Мнения: 5 250
Някой знае ли рецептата за милинките със сирене и шарена сол на Роше  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт