ястия от прясно зеле

  • 20 109
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 576
Зеленце на фурна с пилешко или свинско. Бавно става, но го слагаш във фурната и не му се въртиш. Зора е докато накълцаш зелето и другите зеленчуци.

# 16
  • Мнения: 25 620
Само аз ли си вкисвам зелето и си го готвя, както се готви кисело зеле?  newsm78 Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Борш. Вчера правих за първи път, рецептата я има във форумите на  бгкулинар, в момента не мога да пусна линк, защото ми е в експлоръра вкъщи. Но лесно се намира там, в раздел "супи и чорби". Врътня е малко, защото всички продукти се запържват по отделно, но по-вкусна супа не съм яла през живота си!!!В оригиналната/ украинска май беше/ рецепта е със сланина и пушени кренвирши, аз сложих само бекон. Опитай, няма да съжаляваш!!!

Белинда, плийз, пусни рецептата тук, когато можеш! Прабаба ми правеше страхотен борш, постен, леко лютичък... вкусотия! Аз вкъщи съм правила обикновена зелева супа, но не е много на почит...

# 18
  • Мнения: 844
Постно зеле с целина
Нарязва се зелето заедно с 1/2 глава лук, осолява се, слага  се вода, червен пипер и олио.В това състояние го слагам във фурната / на сурово без да го задушавам/ 5-6 зърна черен пипер и едно листо дафинов лист. След омекване се слага доматено пюре може и доматен сок и нарязаната на ситно целина. Става хрупкаво и вкусно!

# 19
  • Мнения: 472
Постно зеле:
Нарязвам зелето и го мачкам със сол.Слагам го с олио,червен пипер и моркови да се задушава.Когато е готово прибавям няколко скилидки чесън,домати и магданоз накрая.Понякога слагам малко лимонов сок да стане по-киселичко.
Днес ще пробвам някоя от вашите рецепти.

# 20
  • Мнения: 286
За японския омлет зелето трябва да е рендосано много ситно.Но ако не ти се занимава може да го пасираш заедно  млякото:).

# 21
Страхотни идеи! Ето ви и една от мен, нищо, че киселото зеле още не е станало.
Бухваш в тенджера с един пръст /легнал/ олио една нарязана кисела залка, объркваш добре, набутваш една чаша ориз, пак объркваш, доливаш около 4 чаши вода и вариш, до готовност на ориза - около 20-30 мин. Честна дума, нищо друго не слагам. А най-върви като е изстинало. Колкото пъти мина покрай тенджерата и удрям една дървена лъжица. Лошото е, че не мога да им следя бройката и се отразява на килцата ми. Който мисли да живее здравословно - да не го прави. Иначе е лесно, бързо и вкусно и с нещо месно отстрани става да се изхрани челяд. особено ако е от гладните!

# 22
  • Мнения: 4 546
Само аз ли си вкисвам зелето и си го готвя, както се готви кисело зеле?  newsm78 Laughing

как става този номер?
миналата година се опитах да направя кисело зеле в една тенджера /мисля, че сол се слагаше, за да се вкисне/, но започна да мирише отвратително и да има вкус на развалено, не се вкисна  newsm78

# 23
  • Мнения: 126
Пържено зеле.Само то се приема у нас постно.
Би ли казала как се прави пържено зеле marianasot newsm78Благодаря за което  bouquet

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Зеленце на фурна с пилешко или свинско. Бавно става, но го слагаш във фурната и не му се въртиш. Зора е докато накълцаш зелето и другите зеленчуци.
Само така! Ама пък е вкусно!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 951
Правила съм и кюфтета от пресно зеле.Вкусни са.Ще кажа.Зелето се наситнява.Използвам кухненски робот,или ренде,трябва да е на ситно.След това нарязвам една глава лук.Задушавам го.Прибавям зелето ,и като поври малко,добавям червен пипер и домати.

Общи условия

Активация на акаунт