как се хранят децата ни

  • 1 819
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Много ми е интересно как да накарам сина ми да хрупа зелени салати и да яде зеленчуци, когато просто не ги иска!

...........

според мен и личният пример е много важен. Не може да нагъваш бекон и сланина, а да очкакваш детето ти да яде марули, примерно.

secretgarden много хубаво го беше обяснила в една тема за снаксовете.

# 16
  • Мнения: 4 629
Много ми е интересно как да накарам сина ми да хрупа зелени салати и да яде зеленчуци, когато просто не ги иска!

...........

според мен и личният пример е много важен. Не може да нагъваш бекон и сланина, а да очкакваш детето ти да яде марули, примерно.

Личният пример е много важен. А също и предлагането - на децата трябва да се предлагат пресни плодове и зеленчуци. А не напринер детето като неиска ябълки да му се даде шоколад  и да се каже - "То просто не иска да яде плодове". Всекидневно трябва да има  личен пример и предлагане

# 17
  • Мнения: 2 070
Според мен въпросът не е в храната, а в скуката. Децата (точно като големите) са ужасно апатични, очакват някой друг да им създава забавления и когато това не става, прибягват до най-близкото - манджата. Нещо да се прави там, да дразни рецепторите...
Въпросът е в духовната бедност на нацията.
Айде и аз, като една редова пенсионерка да кажа,че по мое време  Mr. Green от игра не ни оставаше време да закусваме.

Напълно съм съгласна... Възрастните също правим така понякога, от изнервеност или самота или еуфория или каквото е да е там...може и от скука някой...

# 18
  • Мнения: 2 161
Ами всичко зависи от нас.Например голямата ми дъщеря откакто научи,че повод за пъпките по лицето й са мазните храни,тестените и сладките продукти,изобщо не ги помирисва.В училище яде само плодове,никакви хамбургери,никакъв хот-дог или пица.Ако мога на прима виста да кажа нещо хубаво за себе си,това е,че съм дисциплинирана и така съм научила и децата си.Е,при малката все още опитвам Grinning.Просто много говоря за правилното хранене.Сега да не си помислите пък,че децата ми не ядат шоколадови изделия или пък,че всеки ден ядат телешко  със задушени зеленчуци!Не!И пържени картофки и пица и други калорични нещица.Но всичко е много с мярка-например ако на обяд сме хапвали нещо калорично,после до края на деня само плодове.Може много от вас да намерят грешки в системата ми за хранене,но аз просто търся начини децата ми от сега да свикнат да изглеждат добре и най-вече здрави.Аз като дете и после в пубертета бях дебела,костваше ми много усилия да направя така,че да изглеждам добре и сега не  желая децата ми да минат по този път.На мен обикновено ми казваха:Ми,какво толкова?Да яде детето!Аз не мога да допусна това да се случи и на моите деца,затова стриктно им следя храненето.Но има и нещо друго-аз не работя,имам време да наблюдавам децата си отблизо,а за една работеща жена това е трудно.Незнам...Просто трябва да се учат децата на тези неща.Както ги учим да използват максимален брой прибори,както ги водим на ресторант,за да свикнат с различната от дома обстановка,така трябва да ги приучим и на това-да имат правилен подбор относно храната.За жалост в България отскоро се говори за всичко това.

# 19
  • Мнения: 2 732
Много ми е интересно как да накарам сина ми да хрупа зелени салати и да яде зеленчуци, когато просто не ги иска!

...........

според мен и личният пример е много важен. Не може да нагъваш бекон и сланина, а да очкакваш детето ти да яде марули, примерно.

Личният пример е много важен. А също и предлагането - на децата трябва да се предлагат пресни плодове и зеленчуци. А не напринер детето като неиска ябълки да му се даде шоколад  и да се каже - "То просто не иска да яде плодове". Всекидневно трябва да има  личен пример и предлагане
Оффф личен пример всеки ден и давам ,резултатът е нулев стои и ме гледа как ям плодове и салата .Не иска и да ги опита ooooh! Tired

# 20
  • Мнения: 4 629
Оффф личен пример всеки ден и давам ,резултатът е нулев стои и ме гледа как ям плодове и салата .Не иска и да ги опита ooooh! Tired

И като не иска да ги опита ти какво даваш за ядене?

# 21
  • Мнения: 416
Много ми е интересно как да накарам сина ми да хрупа зелени салати и да яде зеленчуци, когато просто не ги иска!

...........

според мен и личният пример е много важен. Не може да нагъваш бекон и сланина, а да очкакваш детето ти да яде марули, примерно.

secretgarden много хубаво го беше обяснила в една тема за снаксовете.

Съгласна съм. Но аз не познавам друг човек като мен, който всекидневно да изяжда такова голямо количество плодове като мен. Мога само на това да живея. Детето не проявява интерес. Яде единствено банани, и беше сдъвкал половин парче пъпеш, което после изплю.

# 22
  • Мнения: 2 732
Оффф личен пример всеки ден и давам ,резултатът е нулев стои и ме гледа как ям плодове и салата .Не иска и да ги опита ooooh! Tired

И като не иска да ги опита ти какво даваш за ядене?
Ами какво -каквото иска да опита това яде .Единствено банан яде от плодовете и то не винаги като и предложа .

# 23
  • Мнения: 125
Според мен не е толкова до личен пример.Големият ми син не обича готвено,може да кара цял ден  само на салати.И то zелена салата,това което наистина малко деца обичат да ядат.Обича и месо.А аz и мъжът ми обичаме да ядем предимно готвено.Така че смятам че е въпрос на вкус.
 А zа zдравословното хранене мисля че при децата важи мотото "Забранените неЩа са най- сладки".В къЩи контролирам купуването на всякакви боклуци.Но това не пречи когато отидем в магаzина,сина ми да се лепне на чипсовете,раzни съмнителни сокчета пълни с аспартам и др.Всеки път му обяснявам че са вредни,че ако например яде много Шоколад (който много обича) Ще му се раzвалят zъбките като на леличката и т.н и т.н.,но той си zнае неговото "ама аz искам".Та представям си какво Ще се получи един ден като тръгне на училиЩе. newsm78

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
В моето училище децата повечето си хвърлят закуските, които им дават и си купуват боклуци да ядат. Колкото и да им се караме и да ги следим в края на смяната кошчетата са пълни със започнати, преполовени и дори цели закуски. За сметка на това се допълват с опаковки от чипсове, снаксове, шоколади, вафли и много подобни "здравословни" храни.

# 25
  • Мнения: 7 640
В моето училище децата повечето си хвърлят закуските, които им дават и си купуват боклуци да ядат. Колкото и да им се караме и да ги следим в края на смяната кошчетата са пълни със започнати, преполовени и дори цели закуски. За сметка на това се допълват с опаковки от чипсове, снаксове, шоколади, вафли и много подобни "здравословни" храни.
Tired

# 26
  • Мнения: 15 215
Много ми е интересно как да накарам сина ми да хрупа зелени салати и да яде зеленчуци, когато просто не ги иска!

...........

според мен и личният пример е много важен. ......

Не съм много съгласна. Аз не обичам плодове и не ги ям. Децата ми обратно, ядат всякакви плодове и сурови зеленчуци. Старая се винаги да има такива в къщи. Не съм ги учила по специален начин, просто съм предлагала като десерт или закуска. Купувам и ..... снаксове, чипс и др. глупости. Много са избирателни на сготвена храна.   

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Ииии, с този личен пример ми прозвучахте като едни отявлени пионерчета  Stop

Дъщеря ми също не си пада особено по плодовете и зеленчуците. Виж, на банани само може да живее, но ябълки и подобни трудно вкарвам в устата й. Салата?! Много рядко е склонна да яде сурови настъргани моркови, домат или краставица... А аз ям. И тя ме вижда да го правя. Всекидневно. И какво- при нас личният пример нещо не сработва...

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, така е. Всяко междучасие са наредени за закуски, а 10 мин. преди края на часа започват да ме уговарят да ги пусна малко по-рано за да са първи на лавката ooooh!
Синът ми когато беше втора смяна - вкъщи обядва, на училище им давали закуските(безплатните) още първия час и ми е искал пари за хамбургер, че за голямото междучасие огладнявал #Crazy
Слагам му в чантата ябълка или банан и толкова, стига му една закуска и обяд, не мисля че гладува.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Според мен въпросът не е в храната, а в скуката. Децата (точно като големите) са ужасно апатични, очакват някой друг да им създава забавления и когато това не става, прибягват до най-близкото - манджата. Нещо да се прави там, да дразни рецепторите...
Въпросът е в духовната бедност на нацията.
Айде и аз, като една редова пенсионерка да кажа,че по мое време  Mr. Green от игра не ни оставаше време да закусваме.


Съгласна съм.

Общи условия

Активация на акаунт