Много суха кожа на ръцете

  • 1 743
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • France
  • Мнения: 726
Разбирам проблема. Работих на минусови температури с дърво. Спасяваше ме само Атрикс, в зелената кръгла кутия. Не в тубичката, а кръглата кутия. Дърводелците в София използват само този крем.
До сега, не намерих друг заместник,независимо от цената. А дърводелците продължават да го ползват...





# 16
  • Мнения: 5 417
Виктория, освен крем за ръце, е важно и да се смени сапуна. Особено, ако му се налага прекалено често да си мие ръцете.
 Откакто използвам измиващи лосиони без съдържание на сапун, ми изчезнаха проблемите със суха кожа на ръцете. Ползват се като течен сапун, но са по-щадящи към кожата. Има и твърди, във формата на сапунено блокче.

# 17
  • Мнения: 38
Разбирам проблема. Работих на минусови температури с дърво. Спасяваше ме само Атрикс, в зелената кръгла кутия. Не в тубичката, а кръглата кутия. Дърводелците в София използват само този крем.
До сега, не намерих друг заместник,независимо от цената. А дърводелците продължават да го ползват...

Този ли е?




# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 307
Тъй като той е електротехник и често му се налага да работи отвън, даже и зимата. И пръстите на ръцете му са много сухи, напукани, нацепени чак и го болят.
Кремовете дето се ползват е желателно да са "овлажняващи/хидратиращи". Вместо крем по-добре да се маже напуканото с вазелин, особено през деня и като е на студеното, вазелинът задържа влага в кожата, студът изсушава. И да не забравяме, че значение за сухостта на кожата има и пиенето на достатъчно вода, най-вероятно и това има ефект след като човекът е постоянно в движение и навън. Сега както идват празници, просто му подарете една торба козметика, тамън като е подарък ще се подсеща по-често и да ги ползва.

# 19
  • Мнения: 14 944
За вече напукана кожа първо трябва ударна терапия да затвори пукнатините. Най-обикновен вазелин от 2-3 лв ще свърши работа. Маже се вечер преди лягане, може да сложи ръкавици, за да не омаца. А се маже преди лягане не поради друго, а защото вазелинът е супер мазен и няма да може да върши нищо с тези ръце, даже телефона да държи. Може и невенова мас, може и меден вазелин, важното е да е нещо мазно и гъсто.
За няколко дни кожата става по-мека, тогава може да почне с кремове.

# 20
  • France
  • Мнения: 726
Разбирам проблема. Работих на минусови температури с дърво. Спасяваше ме само Атрикс, в зелената кръгла кутия. Не в тубичката, а кръглата кутия. Дърводелците в София използват само този крем.
До сега, не намерих друг заместник,независимо от цената. А дърводелците продължават да го ползват...

Този ли е?




Да. Няколко пъти плътен слой и разтриване, до попиване. Ефекта ще се види веднага.
Също така, крема помага за малки ранички и напуквания- намазва се мястото с дебел слой.

# 21
  • Мнения: 38
За вече напукана кожа първо трябва ударна терапия да затвори пукнатините. Най-обикновен вазелин от 2-3 лв ще свърши работа. Маже се вечер преди лягане, може да сложи ръкавици, за да не омаца. А се маже преди лягане не поради друго, а защото вазелинът е супер мазен и няма да може да върши нищо с тези ръце, даже телефона да държи. Може и невенова мас, може и меден вазелин, важното е да е нещо мазно и гъсто.
За няколко дни кожата става по-мека, тогава може да почне с кремове.

Добре. Значи първо да се маже с вазелин и след това да се започне с кремове, които и другите ми предложиха за суха, раздразнена кожа?

# 22
  • Мнения: 14 944
На мен само това ми помага. Имам една торба кремове, но не се мажа (мързел, работа...) и в един момент ръцете ми стават на червена шкурка - тогава първо мажа 3-4 вечери с вазелина (тази зима забелязвам, че ми трябват повече дни) , чак после почвам кремовете. В един момент спирам с кремовете , защото ме мързи или трябва да върша нещо, на което ръце с крем по тях ще пречат, а с ръкавици не мога да работя.. и кожата пак се напуква. И така цяла зима.
Някой спомена Еудермол за много суха кожа - и него съм ползвала и върши работа, но ми щипеше ужасно точно на раните , затова спрях.

Общи условия

Активация на акаунт