Бг музика и отзивите за нея

  • 1 791
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
В нас българска народна музика не се слуша изобщо. Брет нещо не може да я разбере. С малки изключения - пуснах му Валя Балканска "Излел е Делю хайдутин" - много се впечатли от гласа и. Каза, че удряло в сърцето. Същото за Стефка Съботинова и "Притури се планината". Харесва някои от бавните неща на Слави с Десислава и Нина Никулина - "Лудо младо", "Назад назад моме Калино"... Но само бавните неща. Чалга му пуснах след като намерих линка за Бг телевизия (само му бях говорила за чалга, че не я понасям  Naughty ). Коментара беше " Wow, now those are some knockers. But they can't sing! "  Joy
Харесва Каризма, БТР, Румънеца и Енчев, Сигнал, Щурците... и май това е. Българските бързи народни ритми хич не ги схваща (не, че аз умирам за тях  Embarassed )

# 16
  • Мнения: 2 825
Аз се сещам за един испанец, който обича всичко българско  Laughing  Наш приятел е и явно, за да не ни обиди каквото и да му дадем, пуснем, кажем, щом е българско той винаги казва, че е хубаво.
Пускали сме БГ музика и на англичани, ами не я харесат, слушат я, ама май колкото да не ни обидят  Confused

Ето с това съм много съгласна :
....Според мен трябва да си "закърмен" с определена музика, за да ти е присърце.  Да ти навява спомени и заради това да ти е мила.
...


# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моят мъж пък си умира за 4алга,вика и 4ака рака  Mr. Green
Аз а и никой у нас не я понася ама той   ooooh!
Ина4е понякога се е заслуШвал и по Ирина Флорин. Аз като се замисля у дома бг музика не слуШам и съм останала доста назад с певци,групи,песни и тн. Ина4е от народната музика му харесват гайдите. 

# 18
  • Мнения: 6 390
Васко Кеца и Тоника са музиката която много харесват всякакви чужденци който са имали възможност да им ги пусна  Wink Party
За останалите - различно...
чалга нямаме вкъщи - не знам за нея  Rolling Eyes

# 19
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Аз пък мисля, че славата на българската музика в чужбина не е измислена, Crossing Arms Naughty Thinking още повече, че по телевизията съм виждала репортажи от концерти на български народни ансамбли в чижбина, които по 4-5 пъти ги викат на бис и не спират да им ръкопляскат.  Peace Rolling Eyes
а и в шоуто на слависа давали като гости разни групи от чужденци, които сами се организират и учат български народни песни и танци... Flutter Peace Thinking
иначе за поп групите и изпълнителите...поне според мене  си стават само за местна употреба Rolling Eyes..демек..само за бг..това ми ти руши-муши, каризма и подобни..могат да пробият само тука или най-много на балканите... Rolling Eyes smile3506
и последно..колкото до факта, че има и чужденци, които не харесват нашата музика мога да кажа, че има и българи, които не харесват да речем испанска, или италианска, или кънтри музика...според мен  Peace всичко е въпрос на нагласа.. Peace  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 093
Пускала сам на кандци само детски бг песни, заради Криси и те не са имали нищо против. Тук в Торонто, има един голям музикален магазин с музика от цял свят и сьм намирала само сд-та с бг народна музика, което ме кара да си мисля че може би има някакьв интерес кьм бг музиката или поне хората, които избират какво да продават, смятат че си заслужава да ги изложат на щандовете.

Обаче, не ми стана ясно, дали тази тема е за всякаква бг музика или за чалгата по специално, защото доколкото си спомням това е стила на Слави. Ако се отнася за чалга, аз сьщо не я харесвам( както и много други бьлгари) и дори не бих я пуснала на чужденец. За мен това не е бг музика, а лоша имитация на други култури, така че не бих искала хората да останат с  погрешно  впечетление за нашите музикални традиции. 

# 21
  • Мнения: 191
Харесва някои от бавните неща на Слави с Десислава и Нина Никулина - "Лудо младо", "Назад назад моме Калино"...

Аз да попитам все пак, а Нина Никулина каква певица се води?   Embarassed
Подариха ми нейн диск, то4но с тези песни, и на мен ми хареса. Даже направих копие на наши приятели италианци, които бяха заинтригувани да 4уят фолк музика.

Детските български песни4ки също са ми ги искали, но в този слу4ай събираха детски песни на разли4ни езици.   

# 22
  • Мнения: 2 379
Харесва някои от бавните неща на Слави с Десислава и Нина Никулина - "Лудо младо", "Назад назад моме Калино"...

Аз да попитам все пак, а Нина Никулина каква певица се води?   Embarassed
Подариха ми нейн диск, то4но с тези песни, и на мен ми хареса. Даже направих копие на наши приятели италианци, които бяха заинтригувани да 4уят фолк музика.

Детските български песни4ки също са ми ги искали, но в този слу4ай събираха детски песни на разли4ни езици.   
Нина НикОлина, бе народе! Откъде го измислихте това У? Crazy
Ами тя започна като изпълнителка на народни песни, но напоследък май записва само песни с денс-поп звучене.

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Нина НикОлина, бе народе! Откъде го измислихте това У? Crazy
ами сигурно от никулден! Wink Mr. Green

Chrisimommy , темата е за бълг. музика като цяло. не съм съгласна, че слави пее само чалга. първо обаче да сме наясно какво означава точно тази дума, защото чалга в стил на геврека дупката-дупката-дупката ми е леко казано, хм....гнусна!

# 24
  • Мнения: 1 363
Наше приятелско семейство, мъжа е турчин. Опитвала съм се да пускам Слави -не го впечатлява. Но на мен ми харесва техния Яне -май така се казваше. Толкова е близък по звучене. Айк- приятеля ни, се смее на опитите ни за чалга, казва че копираме турските певци неуспешно, а една песен на Азис- даже беше едно към едно с тяхна турска песен. (даже той мислеше да повдига въпрос за плагиатство по инстанциите).Ако не се лъжа песента се казва Обичам те.
Мъжа ми не обича чалга ( и аз така), но му харесва Слави и няколко български рок и поп групи, както и българския фолклор. Мисля си това се дължи на факта, че е живял там и има спомени свързани с нея.
Мой местен приятел харесва чалгата на майтап - но пак по асоциация с една луда нощ  прекарана по клубовете в София. Също така харесва 100 каба гайди.


Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 14:32 от miravmbd

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мъжа ми не обича чалга ( и аз така), но му харесва Слави
и ние така Peace

# 26
Цитат
Нина НикОлина, бе народе! Откъде го измислихте това У? Crazy
Ми на кой му пука дали е О или У  Joy Важното е че се разбрахме за какво става дума  Laughing
Нина НикОлина  Wink започна с народни песни (но никой не знаеше, че е започнала  Wink ), след това Слави я "откри", направи я известна, след което тя продължи самостоятелно. Пак пее народни песни, но са аранжирани, силно осъвременени. Има и доста нови неща, които нямат нищо общо с фолклора.
Май това е всичко, което знам за нея  newsm78

# 27
Цитат
ЧАЛГА - първо обаче да сме наясно какво означава точно тази дума

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=chalga&skip=0

Помислих си, че може да ви хареса  newsm62


# 28
  • Мнения: 636
Цитат
ЧАЛГА - първо обаче да сме наясно какво означава точно тази дума

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=chalga&skip=0

Помислих си, че може да ви хареса  newsm62

Интересно  Laughing

Добре де, нашенската чалга не ви ли прилича на черната музика или латино-черната? Не по звучене. По текстове, по акцента върху пари, коли, жени, shake your b...y, насилие. В този смисъл във всяка държава има жанр от такава музика навярно.

Що се отнася до песните на Азис и останалите - ми те почти всички са с чуждестранен оригинал - сръбски, гръцки, турски и индийски. Тук вървят много индийски канали и неведнъж съм долавяла познати (от нашата чалга) мелодии  Joy

# 29
  • Мнения: 3 098
"Tractor-driver, hooligan
is my neighbour bai Ivan
he's old-known in the PD (police department)
with his thefts from the TKZS (the communist system of division of the agricultural land)

Bai Ivan is very wild
whenever he steals he's happy
he lacks conscience and morality
even the mayor was robbed by him!
7 times he has stolen
the pumps of the dam (!!!:D)  "


Е,това е направо... tooth
МариаDN,има неЩо такова.Все пак и в двата слу4ая музиката и текста е създаден,за да бъде най_близко до живота на тези,които Ще купуват албумите,нали? Wink
Ето затова не харесвам някои от нашите т.н.рапъри.К'ви гета,к'ви негри,к'ви кадилаци ги блъскат в главите тия?Това не е нашата действителност и стават смешни. :mrgreen:4ак жалки с някои взети назаем коли за клиповете им. Twisted Evil
Виж,Ъпсурд са друга работа,то4но за това,което един младеж се вълнува иде ре4 и за заобикаляЩата го действителност.

Общи условия

Активация на акаунт