МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 17

  • 48 128
  • 839
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 69
Не се вижда спермограмата...

Скрит текст:
Здравейте, нашият случай е следният, вадим яйцеклетки, оплождат се, но след 3-ти ден оставаме с по едно или две ембриончета и то със средно качество. Чела съм по форумите, че след 3-ти ден сперматозоида отговаря за развитието на ембриона, но нашия лекар изключва варианта за лоша спермограма. При последната пункция бяхме с икси и отново накрая 2 ембриона не с добро качество. Прилагам спермограмата на партньора, моля изкажете мнение, някой в подобна ситуация, за да се насоча в някаква посока, защото просто тъпчем на едно място.
Благодаря




Ето я.  Peace


Благодаря, нещо не съм я качила както трябва.

# 766
  • Мнения: 793
То и сега не се чете, супер миниатюрни са снимките поне на телефона не се четат...

# 767
  • София
  • Мнения: 36 186
Сега? ........ отваряй ги в нов раздел

Последна редакция: чт, 04 авг 2022, 20:39 от denis.

# 768
  • Мнения: 793
Според мен единствено морфологията не е много ок,другите неща са добре. Може да се приложи ИМСИ към Иксито,стига в клиниката,в която сте да го правят. Тогава микроскопски през по-голямо увеличение се гледат сперматозоидети и може да се отделят тези с дефекти, от тези които са без. Вероятно до момента тези,които са оплождали Я са имали някакъв дефект и оттам може да е проблема... да са спирали развитие.

# 769
  • Мнения: 69
Много, много благодаря за мненията.

# 770
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Здравейте, ММ е с лоша морфология 2% и 60% ДНК фрагментация (в предишната клиника 86%). Имаме 4 неуспешни трансфера. Преди 2 години ходи на уролог в Плевен и казаха, че няма варикоцеле,преди опит пие Профертил, но няма имплантация на ембрионите и за това записахме час и при Кацаров.
Като записвах часа попитах какво да носим и ми казаха-всички стари изследвания, но те са от 2 години. Чудя се дали да пусне поне хормони, но в града ни има само Рамус и се приснявам Кацаров дали ще ги приеме. Мисля да пусне-LH, FSH, тестостерон и пролактин. Други хормони трябват ли и Кацаров дали има своя лаборатория или такава, на която приема резултатите?
Моля за коментар.

# 771
  • Мнения: 793
Преди 2 години като ходи мъжа ми и му беше пуснах изследвания точно в Рамус ги прави, не е имал възражения и претенции за точна лаборатория, даже май точно за нея му беше дал брошура някаква...

# 772
  • София
  • Мнения: 36 186
Пуснете нова тема, ......... Ema_E Peace

# 773
  • Мнения: 94
Здравейте. Повторихме изследванията на ММ приемаше вит. Д по 800мл.на ден (беше с 54 резултат преди 3 месеца) притеснява ме и глюкозата беше 4.99 а сега е над 5.Дали е притеснитело това покачване?
 Има подобрение в СП 74%подвижност и 9%морф. Може ли някой да коментира резултата? Благодаря предварително! Hug

# 774
  • Мнения: 916
Ако морфологията е 9 по Крюгер е направо уааау, плюс 74 процента подвижност, резултатът е супер и трябва да търсите причина за неуспех другаде.

# 775
  • Мнения: 94
Ако морфологията е 9 по Крюгер е направо уааау, плюс 74 процента подвижност, резултатът е супер и трябва да търсите причина за неуспех другаде.

Това е след лечението, но уви въпреки летрозола, който пих не се получи предния месец, сега започвам пак с него и да видим какво ще стане с ову-то този месец. Уролога спря добавките му, а ми е притеснено, да не паднат пак показателите. Ще говоря с лекаря, има нещо явно..

# 776
  • Мнения: 793
А защо е пил витамин Д,че ми стана интересно и каква у връзката със спермограмата..Аз моя съм го изследвала,но на мъжа ми никога...Също така 800Miu пак ми се вижда ниска доза и сегашното изследване на мъжа ви показва че е в дефицитната зона, аз приемах по 3000 на Бетър Ю за наваксване и доста добре се усвоява.

# 777
  • Мнения: 94
А защо е пил витамин Д,че ми стана интересно и каква у връзката със спермограмата..Аз моя съм го изследвала,но на мъжа ми никога...Също така 800Miu пак ми се вижда ниска доза и сегашното изследване на мъжа ви показва че е в дефицитната зона, аз приемах по 3000 на Бетър Ю за наваксване и доста добре се усвоява.

По препоръка на лекар, лечение с добавки, доста кръвни изследвания, и излезна дефицит на вит Д. Беше с много лоша СГ и андролога търсеше причина за резултатите. Беше след прекаран ковид и му го предписаха. Сега си направи профилактична сг след лечението и просто решихме да проверим и вит Д. и глюкозата.

# 778
  • Мнения: 527
А защо е пил витамин Д,че ми стана интересно и каква у връзката със спермограмата..Аз моя съм го изследвала,но на мъжа ми никога...Също така 800Miu пак ми се вижда ниска доза и сегашното изследване на мъжа ви показва че е в дефицитната зона, аз приемах по 3000 на Бетър Ю за наваксване и доста добре се усвоява.

По препоръка на лекар, лечение с добавки, доста кръвни изследвания, и излезна дефицит на вит Д. Беше с много лоша СГ и андролога търсеше причина за резултатите. Беше след прекаран ковид и му го предписаха. Сега си направи профилактична сг след лечението и просто решихме да проверим и вит Д. и глюкозата.
Здравейте,
След ковид при нас спермограмата буквално се занули.
След 6 месеца нещата леко започнаха да се подобряват.
Така че имайте търпение и си пийте добавките които са ви изписали.
Успех пожелавам 💐

# 779
  • Мнения: 114
Ние сме с 11% по Крюгер и 58 % подвижност.Според вас добра ли е?
Ако морфологията е 9 по Крюгер е направо уааау, плюс 74 процента подвижност, резултатът е супер и трябва да търсите причина за неуспех другаде.

Общи условия

Активация на акаунт