за/против обединяване на тераса към кухня

  • 5 909
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 455
Против! Peace Може би защото моята няма 2 квадрата и много ми липсва.А друга тераса имаш ли?

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Става си стая, и то хубава. Не мога да си предтавя кухнята без терасната й част - сега си има голяма маса и място покрай нея, както и място за всички кухненски и трапезни чудесии Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 818
Ние също смятаме да ги съединим, правим го защото кухнята ни е малка, в момента се събираме, но при по-големи деца- трудна работа. А и съм замислила като го направим, там в едната ниша да шитна компютъра. Става си стая, просторна, а пък имаме и общо три тераси, така че една по-малко няма да  е голяма загуба Laughing Виждала съм такива кухни направени, много се впечатлих, до преди това бях твърдо против обединяването им.

# 18
  • Мнения: 6 461
Ако кухнята ти е малка добре ще е  да я   обедините с терасата.

# 19
  • Мнения: 11 006
Ние ги обединихме миналото лято. Стана широко и светло, а през зимата - и доста по-топло Simple Smile

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Гигилче, как така по-топло, от печката ли? Simple Smile
Аз си мисля така: присъединена или не,терасата приемаме, че е изолирана перфектно. И тогава една неприсъединена тераса ще пази кухнята от студа много повече, отколкото ако кухнята в един момент се окаже с външна северна стена (изолирана).

Може би, ако по принцип кухнята беше + терасата, нямаше да искам да я заменя, но на този етап си мисля, че наистина не гоня пространство.

Против. Терасите затова са тераси. Не ми харесват остъклени, приобщени и т.н.
Друго си е да излезеш, да запалиш един цигар.
Все си знам аз, че някой ден ще ми дойдеш на гости  Simple Smile

gery gerry, имам друга тераса, ама нея категорично не я давам. Южна, просторна, с чудесна гледка (към детската градина на малкия hahaha), лоза, цветя и шезлонг  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 11 006
Гигилче, как така по-топло, от печката ли? Simple Smile

От двойната изолация hahaha
Печката е на другия край на кухнята  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм против по принцип! Мога да ти кажа един проблем... ако над вас човека не си остъкли терасата ще имате проблеми най-малко като вали... Каквото и да изолираш и да правиш все едно да ти тече покрива. Ако човека е склонен за твоя сметка да му правиш пода на терасата - става.. и пак нямаш гаранция. От много неща зависи... каква е терасата.. кой е над теб, под теб, дали се отоплява блока и т.н. И пак съм против.... Confused

# 23
  • Мнения: 8 917
Ние пренесохме кухнята в хола на терасата  с бар-плот, който ми върши страхотна работа. Прикрива печката и мивката , готвя на него, имам шкафове отдолу и хубав свод със скрито осветление (при следващия ремонт ще направя). Абсорбатора е изведен на вън и ми е много удобно. Пак бих направила така, но задължително изолация. Все пак , ако кухнята ти е голяма може би няма особен смисъл newsm78

И ние си направихме така плот и съм страшно доволна, но просто нямахме друг избор. Сега пък нямам тераса, но просто друго решение нямаше. Ако имаш място и голяма кухня, няма смисъл от приобщаване - поне според мен Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 246
Ние обединихме терасата с кухнята миналата година. Стана по-широко, а с хубава дограма и изолация е много топло. Сама ще забележиш че като се пипне итонга е топла стената, докато панелката е студена. На мен много ми харесва как стана. Успех!

# 25
  • Мнения: 2 125
Момичета (тези, които са направили такъв ремонт), дайте някоя снимка да видим за какво иде реч, ако е възможно разбира се Wink Hug

# 26
  • Мнения: 634
Да,определено става по-широко и по-топло, има място за всичко, но неприятното е,че задължително трябва да се изолират и пода и стените. И се губи така самата тераса, която за мен е важно помещение, но ако имате 2-няма проблем.
А как готвиш зимата на терсасата?Аз опитах така една зима и повече не бих повторила.

# 27
  • Мнения: 453
При нас е така...
Не съм доволна, защото кухнята я отопляваме с канвекторна печка и докато се стопли (и терасата  #Cussing out) доста време и пари отиват!
Да не говорим, че не ми харесва да простирам в кухнята!

Все пак зависи!

# 28
  • Мнения: 1 328
Ние пренесохме кухнята в хола на терасата  с бар-плот, който ми върши страхотна работа. Прикрива печката и мивката , готвя на него, имам шкафове отдолу и хубав свод със скрито осветление (при следващия ремонт ще направя). Абсорбатора е изведен на вън и ми е много удобно. Пак бих направила така, но задължително изолация. Все пак , ако кухнята ти е голяма може би няма особен смисъл newsm78

И ние си направихме така плот и съм страшно доволна, но просто нямахме друг избор. Сега пък нямам тераса, но просто друго решение нямаше. Ако имаш място и голяма кухня, няма смисъл от приобщаване - поне според мен Peace

И ние сме много доволни от това Simple Smile  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 704
А как готвиш зимата на терсасата?Аз опитах така една зима и повече не бих повторила.

Да ти кажа,чудя се и аз newsm78. Три години на старото място си готвех на терасата зиме и лете и не съм се и замисляла. Сега тук е абсолютно същата тераса,пак панел,пак няма никой отдолу, пък ето ноември е и мен ми е "леко" некомфортно. Старите кости взеха да се обаждат Wink
Надявам се с изолацията положението да се подобри значително.

Благодаря ви, момичета.  Hug Ще помислим с мъжо и ще решим.

Общи условия

Активация на акаунт