Срединна киста на шията на дете

  • 522
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Синът ми се роди с киста на шията. Когато стана на 6 месеца ни насочиха за консултация с лицево-челюстен хирург. Докторът каза, че има вероятност кистата да се затвори сама до около 2-годишна възраст. Ходихме на консултации два пъти годишно, но до момента (детето е на 3 г.) кистата не се затвори. Докторът каза, че следва да бъде оперирана, но тъй като операцията е с пълна упойка, а кистата е спокойна - да изчакаме детето да стане поне на 5 г., но междувременно ако се възпали (зачервяване или гноене), следва да се оперира по спешност. Наскоро прочетох, че такива кисти е по-добре да се оперират докато са спокойни и че ако се възпали би станало по-опасно и сложно. Същевременно много се страхувам да го оперират сега, заради упойката . Не знам кое е по-малкото зло! Много съм притеснена. Моля споделете ако сте минали подобна операция, и на каква възраст на детето?

# 1
  • Мнения: 162
При всеки пациент, всичко е индивидуално, най-добре се доверете на лекаря или идете на още едно мнение.Тук съвет хората не могат да ви дадат адекватен, дори и да става въпрос за същото.Вие знаете, че колкото лекари, толкова и мнения и тук ще ви кажат това, което им е обяснил техния лекар.Колкото до пълната упойка, едва ли е най-приятното нещо, но вече се използва масово при деца, дори и за лечение на зъби.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 189
Киста или фистула? По средната линия или встрани? Пратете ми снимка на вратлето.

Общи условия

Активация на акаунт