Получихме резултатите от спермограмата...

  • 5 193
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Герикапс е вит.А+вит.Е, едно време беше Геритамин. Не знам колко време е минало от спермограмата, но ако е повече от месец, повторете в клиника по стерилитет във Варна или София и се консултирайте със специалист. Скромното ми мнение е, че в Бургас няма такива.
И е важно цялото количество да попадне в чашката; така, за съжаление, резултатът не е особено достоверен.

# 16
  • Мнения: 1 208
Да Голди в Бургас нямаме такава.Януари отиваме в София.Благодаря ти за отговорите

# 17
  • Мнения: 289
Да се обадя и аз - преди 5год. когато се установи, че явно имаме бебешки проблем, любимия прави спермограма в обикновена лаборатория /посочи ни я гинеколога ми/ и доколкото си спомням подвижността беше ок.40% и доктора каза, че е отличник. После ме започна мене - имах лек проблем, но резултата е вече 4 год. ми дъщеря. В този смисъл - според мен няма абсолютно никакво място за притеснение, а нека доктора ти да разчете листчето и той да каже - какво и как от тук нататък Laughing

# 18
  • Мнения: 4 306
Goldie, не изглежда лоша спермограмата, но за съжаление както са ти казали момичетата не е особено надеждна.
Сега погледнах - доста левкоцити има. Освен с гинеколога, говорихте ли с андролог. Не е лошо след десет дни, след последния прием на антибиотик да направите микробиология на еякулат.
didikar, това първа спермограма ли му е? Възможно е все пак ниският обем да се дължи на стреса при отделянето. Не им е лесно на мъжете. Консултация с андролог правихте ли?
Момичета, мисля че е редно приема на трибестан да се консултира с лекар. Макар и билково, това лекарство не е безобидно.
Иначе е добре да се вземат антиоксиданти като оксибор форте, витамин Е 200-400 мг, селен и цинк, както и фолиева киселина, витамин С. Като от витамините Е и А е добре да се почива десетина дни примерно, след едномесечен прием.
Има много момичета, които имат добри резултати след витаминозното "лечение".
Успех и на двете!

# 19
  • Мнения: 1 208
Да  Вера това му е първа спермограма.Той този месец е много притеснен и изнервен.Имаше проблеми и това може до някаква степен да е оказало влияние но не искам да се успокоявам с това.Оксибор форте какво представлява.Той сега пие витамин А и Е,трибестан /той го почна сам но лекар потвърди че е добре да си пие/, и витамин С.На андролог не сме хдили-за какво е точно този лекар.Не се е налагало и незнам какъв точно специалист е андролога.

# 20
  • Мнения: 4 306
Андролога е "мъжки лекар"  Wink. Това са специалисти, най-често уролози, които имат по-тясна специалност андрология. Вероятна причина за резултатите на твоето момче може да е разширена веничка на тестиса, в следствие на което сперматогенезата се затруднява. Но това, както и другите причини може да ги анализира само лекар. Понеже андролозите в България не са много, помоли гинеколога да го ориентира към колега уролог.
Може да му правиш чайчета от билките магарешки трън и бабини зъби. По една лъжица от двете в половин литър вода, врят 2-3 минути. Оставяш да се запари 30 мин и прецеждаш. Колкото пие, толкова. То и без това трудно се навиват на такива неща.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вера, в Бургас няма андролози; дори и да ги насочат към уролог резултатът ще е безсмислено ходене по мъките дълго време. Дидикар писа, че през януари отиват в София, според мен няма смисъл да тръгват преди това по доктори в Бургас. Да  изчакат посещението при специалист PeaceТрибестанът не беше ли от бабини зъби, необходимо ли е и чай да пие или хапчетата са достатъчни Thinking
Благодаря ти за пожеланията към мен  bouquet, ние вече ходихме в клиника по стерилитет, оказа се, че положението не е толкова лошо, пием лекарства /аз още не съм ги почнала, де/ и се надяваме до два месеца да стане - такъв срок ни дадоха във Варна - и ако не, тръгваме януари пак по изследвания.

# 22
  • Мнения: 1 208
Да на моя приятел един лекар му каза че има разширена веничка и че не било кой знае какво но той така го барна че все едно нищо не направи.Само да му вземе и 18 лева на него  Simple Smile
А за този чай от билките ще му правя-той поне за това слуша  Grinning.Каквото му кажа пие.
Както казах вече януари ще ходим в Софияи сигурно там ще отидем и на еролог
Благодаря ви момичета   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 208
горе искаха да кажа уролог ни еролог  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 306
didikar, браво за това, че сте отишли своевременно на лекар. Щом той е видял варикоцеле, няма как с един преглед да мине. Ако е необходимо се прави лека операция. Не случайно казвам лека, защото се прави с местна упойка и мъжа се възстановава много бързо. На моя му отне около ден.  Паралелно да си пие витамините. В София ще ви препоръчам д-р Кацаров.
Goldie, трибестана наистина е екстракт  от бабини зъби. Има го също в спимен хапченцата на Хималая, но в доста по-малка концентрация. За чая какво да ти кажа, то е според "пазърлъка"  Wink
Радвам се за добрите резултати при вас и дано януари други мисли да имаш в главата, несвързани с ходене по доктори!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Благодаря ти, резултатите са ни същите, но поне ни казаха, че са съвсем прилични и мога да си забременея нормално Praynig

# 26
  • Мнения: 1 208
момичета знам че тук не му е мястото на въпроса който искам да ви питам но все пак - търсу уролог в Бургас.Ако може и някакви координати

# 27
  • Мнения: 1 208
Уролога ми трябва само да потвърди дали мъжа ми има варикоцеле както ни каза един гинеколог

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
д-р Миразчийски, имам някакъв тел., но е вкъщи, ако искаш довечера ще ти го пусна на лични.
Другата е д-р Герганова, но и за двамата не мога да дам мнение.

# 29
  • Мнения: 1 208
добре голди пусни ми го.благодаря

Общи условия

Активация на акаунт