Играете ли цялото семейство на..............

  • 2 360
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Аз много ги обичам тези игри, но пък таткото ни не е никак фен. Майка ми и тя е любител, но пък детето е още малко. Не влиза съвсем в играта. Ще почакам още година. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,играем.Дори започнахме да играем и на шах.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Играем на домино-един вариант на "Дисни" с принцесите и на "Не се сърди човече". За "Скрабъл" още сме малки. Повече обича компютърните игри, но някой да седи до нея и да й помага-за тези на които ние играем, с детските и сама се справя.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още е малък, но аз вече съм се запасила с подобни игри.  Laughing

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Играем 'не се сърди човече', карти, разни игри със зарчета от принцесешките списания. Тези, които ги купуват, ги знаят. Понякога аз й рисувам подобни.
Аз често правя отстъпки, оставям я да хвърли повторно, уж че зарчето било накриво, или умишлено местя грешен брой полета. Случвало се е да я виждам, че хвърля нечестно и да се правя, че не забелязвам  Embarassed, което не е хубаво, ама хич.
Баща й никога не й отстъпва - да се научела да губи. По принцип е прав, но нали в крайна сметка играем за удоволствие, каква игра е, ако завършва със сълзи и истерии.
Забелязвам, че колкото повече се вживяваме всички в играта (с викове, емоции, драматизъм и т.н.) толкова по-леко приема, ако загуби.

Търся мемори кардс, или нещо като кораби, ама хем пипнато, хем на някаква поносима цена. Всичките, които съм виждала са ми или ужасно скъпи, или китайски боклуци. Някой виждал ли е подобно?


# 20
  • Мнения: 3 835
За това дето казваш, че вашия татко не отстъпва... аз също смятам, че не трябва да се отстъпва. Е, трябва човек да слезе на нивото на детето, но хич не съм обичала да се "даде играта" на детето, за да се радва. Като се мъчи само да победи ще се научи най-добре.. и ще усвои тънкостите  Grinning

Да, да права си разбира се, и ти и Yanita. И аз смятам, че не трябва да й "се дават" така игрите, и че трябва да се научи да губи с достойнство, без да плаче и да се сърди. Слава богу, тя не го прави.  Мисля си, че не само когато загубиш трябва да се държиш достойно, но и когато спечелиш. Даже тогава е по-трудно. В смисъл да не се присмиваш на загубилия в играта.  hahaha Оказва се, че играейки на тези простички игри, можем да възпитаме в детето, качества като толерантност, съчувствие, великодушие и дори смирение. Например, много ми стана приятно, когато веднъж, след като ме победи 2-пъти, малко и стана мъчно за мен, и когато аз я победих, много се зарадва и ми каза, браво мамо.  Grinning

# 21
  • Мнения: 8 505
Малка е още.След година поне Simple Smile

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Семейно много рядко, но аз и тя или баща й и тя, а на последък 2-те деца сами се играе на:
- Черен Петър;
- домино;
- Не се сърди човече;
- дама;
- шашки;
- шах.
Съвсем скоро купих една игра, подобна на "Не се сърди, човече", но с математически операции по квадратчетата. Страхотна е.

Ей Богу, преди 3-4 години ми призляваше да играя по цял ден на тези игри  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 364
Да, играем на Черен Петър, редим пъзели и строим с конструктура.

# 24
  • Мнения: 1 632
а ние редовно сме кончета с тати.децата откачат от кеф!

# 25
  • Мнения: 3 835
Играем на домино-един вариант на "Дисни" с принцесите и .............

Моля те кажи нещо повече, че много ме заинтересува? Откъде си го купила и как изглежда и т.н.?   bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря на всички мами, който се включиха досега. Скрабъл и Дартс, понеже не съм ги играла, нямам представа дали са подходящи за възраста ни.  newsm78
Днес й купих "Детски занимателни игри"(така пише на кутията), вътре има 5 игри: дама, x-мен, домино, лабиринт, пепеляшка. Ще видим довечера какво представлява.

Шани, това "Не се сърди човече", с матаматически операций, става ли за нас. В смисъл, за каква възраст е?

# 26
  • Мнения: 3 740
Сетих се, че докато Камен беше малък, много играехме на онези мемори-игри, дето се обръщат две по две картончетата и трябва да откриеш еднаквите. С часове сме играли, стават за 2-3-4-5-има играчи. Хем е забавно, хем развива паметта и наблюдателността.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
teo7777 , понеже питаше за доминото - като деца с брат ми имахме домино с плодове и зеленчуци. Вместо определен брой точки имаш малина, къпина, ягода (или там квото). Играеше се по правилата на доминото.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
За това дето казваш, че вашия татко не отстъпва... аз също смятам, че не трябва да се отстъпва. Е, трябва човек да слезе на нивото на детето, но хич не съм обичала да се "даде играта" на детето, за да се радва. Като се мъчи само да победи ще се научи най-добре.. и ще усвои тънкостите  Grinning

Да, да права си разбира се, и ти и Yanita. И аз смятам, че не трябва да й "се дават" така игрите, и че трябва да се научи да губи с достойнство, без да плаче и да се сърди. Слава богу, тя не го прави.  Мисля си, че не само когато загубиш трябва да се държиш достойно, но и когато спечелиш. Даже тогава е по-трудно. В смисъл да не се присмиваш на загубилия в играта.  hahaha Оказва се, че играейки на тези простички игри, можем да възпитаме в детето, качества като толерантност, съчувствие, великодушие и дори смирение. Например, много ми стана приятно, когато веднъж, след като ме победи 2-пъти, малко и стана мъчно за мен, и когато аз я победих, много се зарадва и ми каза, браво мамо.  Grinning

Сладуранка! Станало й мъчно за мама... Heart Eyes

# 29
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И ние играем редовно..сега е хит у дома-НЕ СЕ СЪРДИ ЧОВЕЧЕ-няма отърване от Павел bowuu

Общи условия

Активация на акаунт