Проблем с храненето на 1 г.и 10 мес.

  • 634
  • 2
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 287
Здравейте , синът ми е почти на 1 г. и 10 м. ,но имам проблеми с храненето -поначало още от малък му се повдигаше от частици храна ,дори и най-малките.Зрънце ориз дори и веднага се дави .Съответно още пасирам всичко ,знам че трябва да оставям по малко по-едри частици ,но като му се повдигне се плаша и пак пасирам всичко.
Друг проблем е ,че не яде никакви пресни плодове и зеленчуци,само от пюрета.В по-ранните месеци ядеше намачкан банан ,но вече и него не иска.Лятото не можах да му дам никакъв пресен плод- диня,пъпеш ,грозде -нищо.А баткото на тази възраст вече ги ядеше.
Напоследък се мръщи и на яденето от кухнята ,общо взето яде само десерта.Към нашата храна интерес нулев ,дори и да я пасирам.
Единствено гризе корички хляб и кекс -на тях не се дави.
Съответно нямам напредък и със спирането на АМ вечер и нощем,но си обяснявам ,че не хапва достатъчно през деня.Все още се буди 1 или 2 пъти нощем за АМ.
Иначе е едър ,има бузки  ,палав и жизнен ,умствено и психически отговаря за възрастта си.Вече  говори думички.С жестове и показване е наясно с абсолютно всичко.
Не знам какво да правя - от една страна е дъвченето ,от друга как да го накарам да прояде повече неща?И съответно как ще откажа млякото ?
Моля за съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 997
Обърнете се към логопед-хранителен терапевт.

# 2
  • Мнения: 7 082
И аз щях да напиша същото хранителен терапевт

Общи условия

Активация на акаунт