Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 23 427
  • 803
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 597
Моето определено не е търпеливо и почти всеки път започва да се сърди и се дърпа настрани, аз пак връщам и така 3 4 пъти докато тръгне тва мляко. Гледам като има удобен момент да й предлагам докато е полузаспала, тогава може да помпа и 5мин преди да потече мляко без да се сърди.
От вчера започнах да й предлагам на час и половина, два, без да я чакам да даде знак, че е гладна. Искам да стимулирам да имам повече мляко и ще видим дали ще си го изяжда

# 781
  • Мнения: 1 266
lollo, и аз така правя. Като усетя, че намаля и започвам да я храня по-често 🙂 Определено има ефект.
Да отчета днешната консултация за 4 месеца. Сложиха ни две ваксини. Сега почивка до седмия месец. Бебка е добре, 5, 850 кг. и 63 см. Качила е 500 гр., което си е супер за бебе само на кърма. Док каза, че на навършени 5 месеца мога да я захранвам като започна със еднокомпоненти зеленчукови и постепенно включвам повече неща. И до края на пети месец да заместим обедното хранене с пюре. Аз така и ще направя, но ще чакам да стане на 5++ или дори още малко.
Ние сме всеки ден по четири часа навън, защото времето е супер и тя спи на слънце. Много се вълнува като я извадя от количката. Чак трепери и нищо не изпуска, наблюдава хора, дървета всичко. После е много уморена и 21,30 заспива и спи до към 4,30. Така сме в хубавото време, а като е лошо и е само вкъщи е много зле.

# 782
  • Мнения: 2 028
Каква е ваксината в 7 м.? Доколкото знам тогава се слага БЦЖ, ако тази от родилното не е била успешна, нали? След имунизацията ни онзи ден попитах ЛЛ и каза, че след 2 ваксини в 4 м. следващата е чак, когато стане на 13 м.
Времето тези дни е наистина страхотно, иска ми се да се задържи по-дълго така, защото и на каката и на бебчо дългите разходки им се отразяват добре, покрай тях и моята нервна система си отдъхва за някой друг час. Joy

# 783
  • Мнения: 1 266
Каква е ваксината в 7 м.? Доколкото знам тогава се слага БЦЖ, ако тази от родилното не е била успешна, нали? След имунизацията ни онзи ден попитах ЛЛ и каза, че след 2 ваксини в 4 м. следващата е чак, когато стане на 13 м.
Времето тези дни е наистина страхотно, иска ми се да се задържи по-дълго така, защото и на каката и на бебчо дългите разходки им се отразяват добре, покрай тях и моята нервна система си отдъхва за някой друг час. Joy
Да, и нашата педиатърка така каза за ваксината. На 7 месеца е БЦЖ ако няма белег.

# 784
  • Мнения: X
Ох, момичета малко се притесних...
Малкия по принцип повръща след ядене, но не винаги, а рядко и на фонтан. Тези дни обаче много стои по корем, самия той иска, аз го обръщам, той пак си се завърта и забелязах, че след това много го боли корема и се извива назад като дъга. Явно е бил до сега с тих рефлукс, защото не е имо признаци до скоро.

Да, ама сега тъкмо беше заспал и много се размрънка, вдигнах го и повърна само прозрачна течност като вода. Не съм му давала вода. Само на кърма е. Най-вероятно е стомашен сок. Трябва ли да го водя на лекар или по-скоро да следя дали е просто изключение сега или утре да отиваме някъде да го прегледат?

Сега е спокоен и пак си заспа. Малко се притесних...

# 785
  • Мнения: 758
Ако е спокоен, пишка, ака и качва тегло, аз не бих се бутала по болници, а на следващата консултация ще питам. Ако не е спокоен, не качва и стане много обилно повръщането, бих завела на гастро.

# 786
  • Мнения: X
Ако е спокоен, пишка, ака и качва тегло, аз не бих се бутала по болници, а на следващата консултация ще питам. Ако не е спокоен, не качва и стане много обилно повръщането, бих завела на гастро.

Спокоен е, цял ден се смее, играем си. Качва. Онзи ден бяхме на консултация и беше качил 700 грама, което за 3 месец май е супер. Първият и втория месец по 1 кг, 1 кг и нещо.

Иначе да, и аз хич не искам да обикалям по болници, особено сега... Дано е единичен случай.

# 787
  • Мнения: 758
Да, дано не се повтаря. Моето винаги си връща по малко мляко, аз не се впечатлявам. Ама ако е много и на фонтан и аз ще се зачудя... ама не си е работа сега по болници за чудене само Sad

# 788
  • Мнения: 1 266
foxy, спокойно. Най-вероятно е преял.коремчето е храносмелило каквото е могло и е повърнал излишното. Щом е спокоен не се тревожи. При нас се случва често, нашата бебка яде много на често като е нервна и после прави фонтани.
И при нас тази вечер е екшън. Бебата вдигна температура от ваксините. Кисела е и с нищо не се успокоява. Явно няма да се спи много тази нощ 🙂 Сипех си чаша вино по въпроса. Лека и спокойна да ви е, момичета.

# 789
  • Мнения: 1 111
И моят се случва да връща, ако се е наял и е по корем. Но ако е заспал не връща, случва се, ако се напъне нещо и повдигне крака и ръце, също и оригва така. Всъщност аз отдавна не го оригвам, откакто спряха коликите и заспива на гърда.

# 790
  • Мнения: 82
Момичета, да не би да е пусната нова тема и да не съм разбрала аз ? 🙂

# 791
  • Мнения: 1 266
И аз това се чудех. Дано не сме изпуснал новата тема 🙄

# 792
  • Мнения: 649
Хахах, тъкмо влизах да проверя защо няма известия толкова време 😁

Нашата педиатърка не видя белег, та на 7 месец ще проверим и ние как е положението и ще видим дали ще е отрицателна туберкулиновата проба. Все се надявам да не се налага и тогава да я боцкат пак, че ми е много жалничка, но поне вече стават все по-рядко ваксините с времето.

Моята сладурка ме изненада и заспа тъкмо като щях да я храня и сега не знам какво да правя. Вино ли да си налея, да си легна ли... Абе, ще си помисля малко по въпроса. Наздраве 🥂😄

# 793
  • Мнения: 1 266
Chrissie, сипи си 😂
Нашата госпожица беше два дни с температура след ваксините в петък за 4 месеца 🙄 Беше кисела много. Сега вече е ок.
Аз исках да ви питам някой започна ли да захранва. Нашата педиатърка каза зеленчукови пюрета, че мога да започна да давам налъжички и като навърши 5 месеца да за местя обедното хранене с пюре. На вас какво ви казват?

# 794
  • Мнения: 649
Аз не съм започнала, но по мнение на док скоро, ако реша, съм можела да започвам с много плавно въвеждане с по лъжичка само и чак на пълни 6 м. да започна да увеличавам количествата до едно заменено хранене на ден. Аз не съм се решила още, нещо рано ми се вижда. Иначе съм ентусиаст голям за това изживяване.
ПС-малката беше страшно нервна на втория ден след ваксините и тогава вдигна и температура

Общи условия

Активация на акаунт