Книгата на нощното шкафче

  • 3 140
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
Ъруин Шоу, "Хляб по водите"

# 16
  • София
  • Мнения: 630
Не прибирам "Майстора и Маргарита". (любопитна съм да разбера защо е майстора, а не майсторът) .Понякога си чета само части от нея.
Друга книга, която съм чела много пъти е " На изток от Рая".
Задължително имам и книга на професионална тема.



# 17
  • Мнения: 5 539
Не прибирам "Майстора и Маргарита". (любопитна съм да разбера защо е майстора, а не майсторът) .Понякога си чета само части от нея.
Друга книга, която съм чела много пъти е " На изток от Рая".
Задължително имам и книга на професионална тема.





"Майстора" е, защото е прякор, а прякорите не се членуват с пълен член Simple Smile
"На изток от Рая" в момента е и на моето нощно шкафче, защото я прочетох преди няколко дни.
В момента чета "Образцов дом" на Ваня Щерева, затова и тя е там, до главата ми.
Запазено място имат и 4-те тома на "Диагностика на кармата" на Лазарев.
Стига толкова, не ми е толкова голямо нощното шкафче. Имам си библиотека Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 651
Марк Твен - Писма до Земята, Автобиография

# 19
  • София
  • Мнения: 630

"Майстора" е, защото е прякор, а прякорите не се членуват с пълен член Simple Smile


Благодаря Peace.

# 20
  • Мнения: 68
От 2 години на нощното ми шкафче има основно детски приказки. И учебници, които се четат мнооого бавно. Преди години (през ученическия ми период)  настолната ми книга беше "Отнесени от вихъра"- когато ми беше нещо криво или не виждах изход от няква кофти ситуация, четях гениалните думи на Скарлет О-Хара: " Сега няма да мисля за това, ще мисля утре, когато мога да го понеса" и ми ставаше по-леко, честно! От известно време обаче изобщо не знам къде е тая книга..... Confused

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Имате ли такава? Която сте прочели 100 пъти и сте готови да прочетете още толкова.
Когато ви е криво?
Когато сте щастливи?
Когато не можете да заспите или когато много ви се спи.

Да, имам такава книга. "ЕДНО" - на Ричард Бах. Просто съм без думи за нея!!!   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 937
"Книгата на нощното шкафче" - настоящата.

Но в спалнята не чета.

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 12:15 от Verdad

# 23
  • Мнения: 3 447
Имате ли такава? Която сте прочели 100 пъти и сте готови да прочетете още толкова.
"Алексис Зорбас" на Казандзакис. Това е книгата, която винаги ме измъква от дупки. Но не си я държа на нощното шкафче. Там обикновено има 2-3, които чета в момента и си ги менкам. Сега са: "Сняг" на О. Памук (недочетена), "Малинче" на Л. Ескивел (недочетена), "Шехеразада" на А. О'Нийл (чете се), "Като гореща вода за шоколад" на Л. Ескивел (прочетена веднъж, чете се втори път). А, и един "Мечо Пух" за дребния  Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
"Любов по време на холера" най обичам да си препрочитам.

# 25
  • Мнения: 2 897
В момента чета Фантастичните победи на модерната психоанализа на Пиер Дако,търся и Тълкуване на сънищата,пак на същия автор...
До скоро на нощното ми шкафче се мъдреше Нощем с белите коне-много ми е любима,няколко пъти съм я препрочитала...както и една стихосбирка на Петя Дубарова-на една такава вълна съм...

# 26
  • Sf
  • Мнения: 808
Вечер преди заспиване обичам да чета нещо криминално, политикоинтригуващо - страшно приспиват  Mr. Green Затова държа под ръка мъжествения Джак Ричър на Lee Child и после заспивам в неговите големи и космати ръце Simple Smile Арктически синият му поглед строго ме подканя да заспивам вече и след това усещам усмивката му на гърба си Simple Smile Каква беше позата - 77  Mr. Green

Иначе, когато имам време и съм в отпуск, на другата сутрин ще спя до късно, се глезя с препрочитане на Стайнбек /всичко от него/, "Алексис Зорбас" на Казандзакис, Ъруин Шоу, "Хляб по водите" /спомням си Доналд Съдърленд от екранизацията на книгата/ - "Не е щастлив човек, но затова пък е нещо изключително рядко — той е добър човек. Добър, но без късмет. Удивително, колко често тези неща вървят заедно.“ („Хляб по водите“)"

Трупам си също така и Габриел Гарсия Маркес - "Сто години самота", "Любов по време на холера".

Обичам да препрочитам и "Богат Беден" на Ъ. Шоу Simple Smile И досега си спомням първите усещания на Гретхен след преживяванията с Теди Бойлан...

Аз съм като прасе с книгите, чета различни неща понякога наведнъж Simple Smile

# 27
  • Мнения: 747
Забравих да добавя "Наталия" на А. Г. Руфо и "Обещанието на зората" на Р. Гари. Впрочем те щяха да са нощното ми шкафче, ако не ми ги бяха завлекли Cry
Ако някой ми каже къде мога да ги намеря, ще му бъда много благодарна.

# 28
В момента няма такава...последната беше 'Полет над кукувиче гнездо'

# 29
  • Мнения: 5 539
За почитателите на Маркес, една по-неизвестна негова книга, "За любовта и други демони", най-горещо ви я препоръчвам. Направо ме подлуди тази книга

Общи условия

Активация на акаунт