Книгата на нощното шкафче

  • 3 160
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 390
За момента са две - детска и "Ейглетиерови" на Анри Троая.

# 61
  • Мнения: 3 491
В буквалния смисъл - в момента виждам две детски, които са просто поредните от библиотеката.
Обикновено не препрочитам. Има обаче три книги, които периодично ми щракат като червени лампи в главата, така че може би са те:
1.Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет- винаги когато реша, че нещо си не ми е природата и започна тенденциозно да се отчуждавам от него.
2.Чумата на Камю - като започна да се питам "има ли смисъл ..."
3.Дневник на прелъстителя - като потърся за пореден път съпричастник на убеждението си, че любовта е истинска любов, само ако в нея има поне малко естетика.

# 62
  • Мнения: 4 362
Колкото и смешно да звъчи "Хари Потър"  Mr. Green

# 63
  • София
  • Мнения: 167
Романи за деца на Ерих Кестнер

# 64
  • Мнения: 1 212
В момента ползвам за такова четиво....ops, .....я да видим: даже и под бюрото с PC то я намирам:
Аз съм бременна ; Мари -  Клод Дьолае thumbsup
Уникална е за такива състояния, когато не мога да заспя - а те напоследък са чести !
Имам вече и д-р Спок, но тя е много дебела и ме стресира за "настолна книга", затова седи в другия край на стаята, самотна и горда с дебелините си  Wink
Иначе в обичайното си състояние нямам книга - помощник на шкафчето.....
С изключение на един странен период в живота ми, когато наистина за такъв наръчник ползвах "Войни на светлината" на Пауло Куельо.....
Има разбира се книги, към които съм се връщала многократно и пак ще се връщам вероятно.  Simple Smile Такива са :
Емил от Льонеберия/Австрид Линдгрен/, Птици, животни и роднини/Джералд Даръл/ - това ми е най-пресният пример.
Харесвам творчеството на Куельо като цяло. Sunglasses

# 65
  • Мнения: 150
В момента "Тайните на големите играчи" - Григор Лилов.
и "Позитивно възпитание през първите три години" - Джейн Нелсън, Черил Ъруин и Рослин Дафи.

# 66
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В БГ редовно си препрочитам ....., "Чичо Томовата колиба", разкази на Йовков, ....

... Иначе задължително най-отгоре е книгата, която в момента чета - в момента са "Вихрушка" .... на Клавел, хлътнала съм по цялата азиатска поредица. Преди това бяха трите тома на Лъдлъм за приключенията на Борн.  bowuu
Едни и същи неща четем Heart Eyes!

# 67
  • Мнения: 1 937
Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет- винаги когато реша, че нещо си не ми е природата и започна тенденциозно да се отчуждавам от него.

Блажка, а "Лайла" на Пърсиг чела ли си?

# 68
  • Мнения: 1 455
Малкия принц! Wink

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"Чичо Томовата колиба" и "Илзе Янда на 14 години" - две мои много любими книги, които препрочитах с голямо удоволствие в гимназията! Но ги затрих някъде... от време на време се сещам за тях и ми става едно такова  Sad

# 70
  • Мнения: 220
Напоследък съм се запалила по "фентъзи" и основните книги които могат да се видят на нощното ми шкафче са на Робърт Джордан от поредицата "Колелото на времето" , наистина леко и  приятно четиво. Често си препрочитам и "Пипи Дългото Чорапче"  Laughing

# 71
  • Мнения: 6 472
Нямам такава книга - сменят се непрекъснато Grinning Препрочитам си доста неща, но до сега една единствена книжка съм прочела три пъти - Малки богове на Тери Пратчет.

На последък на нощното ми шкафче основно се намира някаква справочна литература, която действа страхотно като приспивателно Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 2 591
аз пък обожавам Чудомир! има разкази, които съм чела милион пъти и още не са ми омръзнали!

# 73
  • Мнения: 2 361
  В момента чета "Съдбата като шанс" (благодарение на Алекс). Един от любимите ми пасажи е "Земното притегляне е съществувало и преди да бъде открито" Simple Smile Готина книга, приятна и с петна от кафе, което е доста важно.
  И "Мечо Пух" е на шкафчето. С петна от мляко с какао.

# 74
  • Мнения: 272
"Вино от глухарчета"  - Рей Бредбъри

Общи условия

Активация на акаунт