Изхвърляте ли храна ?

  • 6 644
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Ами случва се, да Embarassed Като има сготвено, а се поглезим някъде навън се случва най-вече това...грях ме е да я изхвърлям при боклука, затова поне гледам да храня кучета и котки около блока с нея Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 172
Да, изхвърляме. Не се чувствам виновна за това. Приемам го като неизбежен резултат от натовареното ни и неподлежащо на планиране ежедневие. 

# 17
  • Мнения: 5 682
FlutterСъмняваме да има човек, който да не е изхвърлял никога храна. Та и аз така. Рядко но ми се случва Party

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda - права си , че лошо сме се научили  Confused
Ще трябва да реорганизирам нещата ...
Не мога да пазарувам по - малко  Sick мразя празен хладилник ...но нещо ще трябва да променя ... най ме е яд , че трудът ми е отишъл на вятъра  Rolling Eyes

Ще се включа със съвет, макар че не ми го искаш. Не е номера в по-малкото пазаруване - аз съм същата - като вляза в Била, няма излизане hahaha И нашият хладилник обикновено пращи по шевовете. Но...
Не отваряйте ново пакетче топено сирене, докато старото още е наполовина, само защото неотвореното е с подправки, а отвореното - натурално Wink
Не изяждайте първо луканката и сушениците, докато меките салами, които са по-нетрайни си седят.
Щом се отвори нещо вакумирано/шунки, разни нарязани колбаси/ - не отваряйте друго, докато това не се изяде, защото след развакумирането, бързо се развалят.
И като цяло - не яжте сухоежбини, когато има готвено. Трудът ти е с предимство Peace
Лютеници, кетчуп, сосове и майонези купувай в бутилки, а не в бурканчета и тарелки - така в тях не попадат трохи и могат да изкарат със седмици.
Завивай всичко с прозрачно фолио - запазва и вкуса и свежестта.
Никога не оставяй непакетирано синьо сирене - гъбичките му ще нападнат целия ти хладилник. Аз го увивам в 2 торбички за по-сигурно.
Разни остатъци, които преди би хвърлила, сега вкарай в употреба - на гювечета/дребни парченца кашкавал и колбас, лютеница на дъното на бурканчето, останали 3-4 мариновани гъби/, салати/ останки от колбаси, майонеза, сирене, извара, кисели краставички/, задушени картофки под фолио с масло и месото от манджата от оня ден, краставички и маслинки/ - ей такива дребни трикове, сама ще си измислиш Grinning

# 19
  • Мнения: 491
И ние хвърляме. Много ме е яд.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
избягвам да хвърлям храна. пък съм от онези, които пазаруват около 2 пъти месечно.
всичко е въпрос на добро планиране и на умението да подобриш вида и вкуса на вчерашната храна.

# 21
  • Мнения: 5 026
От както живея при свекърва ми, изхвърлям!  Embarassed У нас,т.е при майка ми почти никога не сме хвърляли храна.

# 22
  • Мнения: 4 668
belinda  newsm10 - благодаря , готини съветчета , ще те послушам  Peace
Аз ходя и на работа , нямам много време да готвя , но не ми тежи готвенето ... просто ще променя системата .

FlutterСъмняваме да има човек, който да не е изхвърлял никога храна. Та и аз така. Рядко но ми се случва Party
Проблемът е не в това , че изхвърляме понякога , а че изхвърляме постоянно ... за хляб да не говорим колко отива на боклука .

# 23
  • Мнения: 985
belinda, права си. Практичната домакиня не се ражда, тя се учи. Много рядко хвърляме храна. Дори не мога да си спомня кога за последно ми се е случвало да го правя. Пазаруваме 2 пъти на месец и се готви всеки ден. Е, случва се да остане по чинийка от някое ястие. Но се задържа  най-много от вчера до днес. Нали затова има микровълнова. В кухнята трябва да се планира, защото иначе много труд и парички отиват в кофата за смет.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Много, много рядко се случва Laughing...по-често хляб хвърлям Embarassed.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ами случва се, да Embarassed Като има сготвено, а се поглезим някъде навън се случва най-вече това...грях ме е да я изхвърлям при боклука, затова поне гледам да храня кучета и котки около блока с нея Embarassed
Naughty

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Обърках се, моля за извинение-този исках да сложа Peace и при мен е така.

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И на мен ми се случва често. Добре поне, че е в малки количества. Но в последно време кучето намазва.  Laughing

# 28
  • Мнения: 463
на мен не ми се случва никога. ама съм от тези, които пазаруват всеки ден в количество само за един ден. и честно казано, излиза по-евтино, отколкото да отидеш веднъж месечно да изпразниш щандовете в Метро. проблемът е, че е голяма досада.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние храна не хвърляме , но определено хляб ни изостава и мухлясва - налага се да го хвърлям, а ме е много яд, жал ми е Tired

Общи условия

Активация на акаунт