Контакт с Ковид индивид

  • 1 335
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте,
Близък на моя позната е с положителен Ковид тест и тя е била контактна с него 2 дни преди да си направи тест той,което значи че вече е бил заразен ! Проблема е че без свян излизаше и с мен без да ми каже това ! Според вас тр ли да се изследвам и аз за вируса ?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 171
Ковид индивид звучи повече от ужасно, как ви хрумна…

Излизал е след положителен тест с вас ли?

# 2
  • Мнения: 2 883
Ако имаш симптоми се изследвай.
Ноември месец бяхме на 1 маса с моя позната, която на следващия ден каза че била с ковид 🙈 подмина ме. Аз съм ваксинирана, но тогава вече изтичаха 6 месеца от ваксината а нали казват, че и действието изтичало.
Така че спокойно. Със сигурност сте срещала вируса хиляди пъти преди това, просто не сте знаела.

# 3
  • Мнения: 27
Имах главоболие и ме втрисаше ден след срещата но имам ваксина и други симптоми нямам на този етап

# 4
  • София
  • Мнения: 7 997
Главоболието едва ли е било от виждането с жената, трябват поне няколко дни за симптоми.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 712
Най-лесно е да си купиш тест от аптеката и да си го направиш сама, ако държиш. Макар че без симптоми ми се вижда много излишно.

П.П. "Ковид индивид". Сериозно ли?!?

# 6
  • София
  • Мнения: 13 372
А въпросната дама разболя ли се?

# 7
  • Мнения: 27
Не знам дали се е разболяла и не ме интересува ,защото след като е била контактна няма право да се среща с др хора или поне да предупреди за това а не ори свършен факт!
Да ,ИНДИВИД ,защо влагате отрицателен замисъл ? И защо разнищвате думата ? Коментирайте проблема а не се хващайте за запетайката

# 8
  • Мнения: X
Повярвайте, ако се качитев градския транспорт, общувате с повече ковид “индивиди”. Същото важи за всяко обществено място.

“Индивид”… не мога просто Close

# 9
  • София
  • Мнения: 16 095
Няма проблем - направи си тест за да си спокойна и да си знаеш.
А иначе с колко подобни индивиди се разминаваме навсякъде. Ходят си болни, не се тестват, кашлят си кротко. Други пък си знаят, но пак се размотават насам-натам.
Живот - все ще пипнем нещо, няма да живеем в скафандър.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 712
Ти наистина ли не можеш да вземеш сама решение дали да си купиш тест или не?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 997
Думата не е употребена правилно и не е необходимо да спорите. Използва се в друг контекст. В случая по-подходящо е лице, заразено с ковид или просто човек.
А по същество: ако познатата не се е заразила, няма смисъл да си правите тест. Ако се притеснявате, направете PCR, защото антигенният така или иначе ще е отрицателен.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 372
Не знам дали се е разболяла и не ме интересува ,защото след като е била контактна няма право да се среща с др хора или поне да предупреди за това а не ори свършен факт!

Няма такова нещо.
Ако тя е здрава, няма проблем да води нормален начин на живот.
Карантинират се само ако болният е от нейното домакинство и съответно продължава да е контактна.
Много е възможно при контактите с болния той още да не е бил вирусопреносител.
Разбира се, логично е да каже, че има контакти с болен, стига да знае. Всеки един от нас, вкл. авторката ежедневно контактуваме с хора, разнасящи всякакви болести.
П.П. Особено по пазарите, моловете и магазините.
Авторке, при подобен страх най-добре е да стоиш само у дома и да не се виждаш с никого.
Друг е въпросът ако с въпросната дама имате навик да си разменяте интимности. Тогава имаш основание да се притесняваш. Ако не сте се целували и не сте си дишали в лицата, вероятността да си заразена точно от нея е минимална.

Колко време всъщност е минало от срещата ти с тази жена?

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 414
Здравейте,
Близък на моя позната е с положителен Ковид тест и тя е била контактна с него 2 дни преди да си направи тест той,което значи че вече е бил заразен ! Проблема е че без свян излизаше и с мен без да ми каже това ! Според вас тр ли да се изследвам и аз за вируса ?

Първо, защо си сигурна, че тя е знаела, когато е излизала с теб?
Второ, имаш ли идея с колко контактни и болни си се сблъсквала вече, без да знаеш?
А, и трето.. имаш много груб и надменен начин на изразяване... сетих се от коя тема те помня...

# 14
  • Мнения: 36 014
Достатъчно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт