Бъдещи и настоящи мами в Чехия 2

  • 21 050
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Честит Рожден Ден Руми
Много здраве и успехи ти пожелавам. Дано всичко с програмата мине по вода и догодина да честитиме тървалия побит.

Днеска имах на гости една скорошна мама и ми подари чисто нови пеленки,
термометър за ваничка, вложки за сутиен и два дудлика   Mr. Green  baby_neutral
Малко съм суеверна, ама какво да се прави. А, и едни бременелски панталони и един гащеризон. Вече си имам някакви бебешки нещица.  Embarassed

# 76
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Честит рожден ден Руми!

С пожелания за много здраве, усмивки и успехи във всяко начинание, те поздравявам в този важен за теб и семейството ти ден! Весело изкарване!



Мацки, днес съм се заела с печене на perníčky(меденки) и не мога да изчакам да изтинат и да започна украсяването им. Купих си едно словенско списание и се наслаждавам на вкус и красота. Е, моите няма да са толкова професионални, но идеи има там страхотни!

Иначе съм пуснала вече рецептата за ванилковите рохлички на бабичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141622.msg2791534#msg2791534

Ели, аз сега се сетих, ако не ти се меси тесто, може да си купиш готово тесто и само с Бадемката да изрежете с формички линецки бисквитки. Етърва ми прави така, че не и се занимава.

# 77
  • Мнения: 6 390
Привет банда Grinning

Наталина
станаха ли перничките  Party
рецептата за рохличките си я копнах  Wink

преди малко четох на Жилкова един розховор, и да ви пусна нещо Wink
http://ona.idnes.cz/veronika-zilkova-tehotenstvi-je-strasne-fpz- … 22346_ona_ony_jup

Tak zpátky k dětem - vychovávají se snáz holky, anebo kluci?

Holky, i když od doby, co mám syny, jsem mužům odpustila spoustu věcí. Pochopila jsem, že mi nedělají naschvály, ale že jsou jiní. My vám něco povíme a vy slyšíte něco jiného. Řeknu knoflík a vás napadne, aha, ten se dá rozepnout, ale já myslím na to, že ho musím přišít. Anebo: když mi něco upadne v kuchyni, tak roční Kordulka jde a podá mi to. Ale jindy jde kolem sedmnáctiletý kluk, já řeknu, upadla mi peněženka, a on se ptá, „co, která, kde?“ Po deseti minutách zařvu, „kurva, Cyrile, tady na zemi leží černá peněženka, mohl bys mi ji podat?“ A on řekne: „A proč?“ Jenže holky jsou zas málo vzletné - my jsme takový slepičky... A já jsem ráda, že mám oboje, zatím tři a tři. Je to moje bohatství a byla bych blbá, kdybych si nechtěla porodit ještě jeden kousek zlata.

 Party Party Party

# 78
  • Мнения: 240
Eхе привет...бебетата в нашта група се увеличиха:)) Hug newsm44. Днес в 10,04 се е родил Доминик на мама Валя (ninha). бебто е 4040кг и 51см. Да ти е живо и здраво и много много щастие за теб и семейството.
Tada

# 79
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет чехкинчета..
Страхотна новина, да са живи и здрави  мамчето Вале и сладичкия Доминик, много много прегръдки от мен  Hug Hug

# 80
  • Мнения: 6 390
Честито Вале!
Нека е жив и здрав и много да ви радва малкия юнак!
Само радост да ви носи-здраве и късмет на цялото семейство!


Днес по новините казаха че и Фидел Кастро празнувал  Whistling Whistling Whistling Mr. Green

# 81
  • Мнения: 6 390
Наталина
видях една тем,а за забелване точно Confused пускам за всеки случай
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144860.msg2770099#msg2770099

# 82
  • Мнения: 419
честито и от мен на мама Валя и цялото семейство,нека малкия юнак расте здрав , щастлив   bouquet Hug

# 83
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Добре дошло на малкото ново човече - Доминик!

Да расте здрав и послушен и да радва мама и татко! На добър път в живота!

На мама и татко - много хубави мигове и усмивки!
  bouquet


ПС. Ели, аз съм изчела много по въпроса, но както казах съм против каквито и да е било драстични интервенции(варварски на моменти - добре че не сме в БГ)! А и доктора каза да не се
притеснявам - че ще се оправи. Не го боли, не се зачервява, така че всичко е наред. Просто трябва търпение.

# 84
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда  Grinning

Наталина
ок  Wink

Валя
ми беше написала смс, че има снимки някъде на нета, ама така и не ги намерих до сега  Thinking

При нас една мъглаааа е паднала, не виждам отсреща тротоара  Grinning

# 85
  • Мнения: 6 390
Мацки
къде сте бре?

Цитат
Тук на 05.12 е Света Барбора , всяко дете си поставя чорапче външната страна на прозореца...и като мине светицата им го пълни, с бонбони и орешки..
Също се откъсва по тъмно черешово клонче и се донася у дома, и трябва до Коледа да разцъфти.
Традицията е е такава, че се прави само от момичета, и ако черешата разцъфти, през новата година ще се омъжат.  Blush
Ванче
копвам ти част от постинга от друга тема, защото аз си живея с мисълта, че Микулаш пълни чорапите на прозореца  newsm78
Та искам да попитам защо Барбора ги пълни?

# 86
  • Мнения: 6 390
Мацки
къде изчезнахте newsm78

# 87
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет момичета, аз вече ден не минава без сутрин да не ,,блия,, Sick Sick поне веднъж...Вече се отчайвам, ужас Cry
Иначе после поне през деня, постепенно се оправям и вечерите съм Ок, ама само до сутринта. Shocked
Ели, еми при нас е така на 05.12 тука дечурлигата си слагат най-голямото чорапче отвън и естествено майките им го пълнят, ама уж прелетяла Св.Барборка..  Wink Така е тука по селцата..ама точно защо да ти кажа и аз не съм наясно, просто знам че прелита през ноща и дава само на добрите деца Wink Blush
А Милулаш ходи на 06.12 вечерта с помощниците си ( той носи нещо като голям тефтер в който всеки родител предварително си е записал какво е било детето и какво се иска за следващата година) ,  дявола носи едни домашно шити чували(ама огромни) от който висят крачета с обувки и мънички чувалчета въглища, а Ангела -ако са били добри им дава подаръчета..повечето пъти лакомства, ама и тука няколко години съм свидетелка как им дава и книжки.
Абе луда традиция, има снимки от преди, леле как само се разширяват зениците на децата като ги видят...

Сега чакаме да напишат графика на Мишо и може да идем до Прага, на мечтаните кебечета.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 10:16 от ivalex

# 88
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Мацки, аз съм вече на вълна приготовления и затова нямам много време - украсявам меденки!

Ivalex, при нас също лакомства раздава само Mikulash. а на Sv. Barbora  се слага клонка - явно всеки край си има различна традиция! На мен хич не ми харесва страшенето на децата. Когато заведох Сами за пръв път беше около 2 годишен и под натиска на домашните, че всички били минали по тоя път и бля, бля го взехме на селската besidka. Той се изплаши и ми трябавше доста време за да го успокоя. Следващите години не го водих и едва преди две години той сам пожела (аз съм му казала, че това са превлечени хора). Сега не го е страх(слава Богу)! Абе - варварска традиция, особенно като ми разказваха, как преди дявола е слагал непослушните деца наистина в чувала!

# 89
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Наталанче, ама дявола тука си ги слага, аз съм го виждала даже преди го и  снимах та майка да го види ,че не ми вярваше, че може така да ги плашат..и така малки деца, то са писаци  Sad  то е рев.
Аз като си спомням брат ми колко беше бъзлив, лелеее до 10 години ходеше с мене до тоалетната...ако това го видял, не знам как би реагирал.

Общи условия

Активация на акаунт