Нова Година 21/22 и пиратките

  • 3 449
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте мами,

Знам, че теми за това е имало и минали години но аз желая нова тема.
Идва НГ21/22 и не знаем какво да правим! В нашия блок почти всеку живущ хвърля пиратки и фойерверки от 15 декември най-малко до 20 януари! Вдигаме ръце! RageRageRageТолкова много ненавиждам тези гърмежи и пукоти... Няма ли да се забранят най-после?? Децата и животните са в такъв нечовешки стрес поради кънтенето на целия ни апартамент.. Полиция бива викана почти всяка година но без резултат. Цитирам полицая по телефона: "Ами какво да направим, веднъж в годината е така." Нямам думи просто. Какви са вашите мнения? Четох статии на скоро, че ще забранят пиратките като цяло но много не вярвам.

Особено в тоя ковид.. Как им хрумва да гърмят като за последно???? RageRageRage

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 22:28 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Синът ми не се стресираше от пиратките като по-малък, сега пък съвсем. Не са ми любими, но наистина веднъж в годината не ми пречат.

Не разбрах каква е връзката между ковид и пиратките?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ехееее, къде живеете вие, че цял месец гърмят нон стоп? Моите комшии само на 31.12 се отчитат, как не ги е срам...

# 3
  • София
  • Мнения: 35
Не разбрах каква е връзката между ковид и пиратките?

Ненужно се пълнят вече пълните болници с деца, хора с откъснати крайници, изгорели кожи, оглушали.. Всяка година в новините се "хвалят" колко са постъпили заради пиратки..


Ехееее, къде живеете вие, че цял месец гърмят нон стоп? Моите комшии само на 31.12 се отчитат, как не ги е срам...
В столицата живеем, разбира се.. Къде другаде има такива прояви

# 4
  • Мнения: 380
Аз съм ПРОТИВ пиротехниката, мразя ги и винаги е било така не виждам логика в куп похарчени пари и този стрес на животните и децата. Вместо да купувам пиратки , дарявам сумата която бих отделила и мисля че са по-добре похарчени пари . А лично мен също ме стресират и даже не излизам да гледам ,но може би имам травма защото съм присъствала на инцидент точно с пиратка от младите ми години.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 565
Не разбрах каква е връзката между ковид и пиратките?

Ненужно се пълнят вече пълните болници с деца, хора с откъснати крайници, изгорели кожи, оглушали.. Всяка година в новините се "хвалят" колко са постъпили заради пиратки..


В столицата живеем, разбира се.. Къде другаде има такива прояви
А, тук проблемът не знам дали е заради пиратките или поради неправилно боравене с тях. Все едно да забраним колите, защото хора катастрофират.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 098
То не е един ден, то са два месеца.
Моите сносни комшии карат на заря целогодишно, кварталните келемета миналата седмица гръмнаха в краката на жена, която падна брутално зверски на земята.

# 7
  • София
  • Мнения: 35
Ами като се смеси и с нечовешки количества алкохол..
Да имаш право в този случай

# 8
  • Мнения: 31 677
И аз не ги понасям.
Нямам против точно на НГ да ги ползват, но редовно почват доста преди това.
Често аз си вървя по улицата и на 5 метра някой от горе мята пиратка. Акъла ми изкарват всеки път, това не е нормално.
Даже преди 2 години една възрастна жена, която си беше много добре здравословно получи инфаркт и почина, защото точно до нея хвърлиха пиратка.
И съм за забраната на пиратки + въобще да не се продават, нито произвеждат.

# 9
  • София
  • Мнения: 35
Докога ще чакаме да наложат тая забрана.. Вече 10+ години го дъвчат

# 10
  • Мнения: 1 033
Мразя ги от дъното на душата си. Моето семейство са от "хвърлящите", едва ги търпя на този ден, всяка година говорим, че няма и след, както се спомена нечовешкото количество алкохол се започва. Един път в годината е ще се изтърпи, но и аз мисля, че парите може да се дарят. Стрес на деца и животинки, ще кажеш, че е края на света тая нова година. Чудо голямо, остаряваш с 1 година, какво толкова.

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Харесва ми, ако става дума за заря и някакви светлини в небето. Комшиите срещу нас всяка година правят малко шоу в първите минути на новата година и си го чакам всеки път.
А създаването на голям шум, който ти изкарва акъла, го намирам за дива селяндурщина.

# 12
  • Мнения: 11 566
Днес по новините казаха, че от догодина гърменето ще става след молба и разрешение от общината.
Смях. Активизираха се животнолюбците и се чудят вече какво да измислят.
Не ме бърка шума, мен лично.

# 13
  • Мнения: 14 635
Принципно харесвам фойерверки,но нанасят голям стрес на животните и съм категорично против използването им.Самоделните пиратки са още по-опасни.Точно,защото простаците подхвърлят и по хора.Не изпитвам съчувствие към някой от бомбаджиите,ако пострада.Нека продължава в същият дух и в бъдеще.През 90те трима напълнолетни бяха пострадали при майсторенето на пиратки+че в осеметажен вход бяха нанесли щети в късният следобед на 31.12.''Чудно''!

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Днес едни гамени залагаха някакви пукащи изделя с ефект на заря на всеки 2 метра по пътя си. Докато се усетя малкият се наведе и взе остатъка от едно такова.  С баща му голяма реч дръпнахме, че такива неща не се пипат никога, ама никога.
По принцип нямам против новогодишните гърмежи, само да се извършват когато и където трябва.
Единствено ми е жал за стресираните деца и жовотни. Но за съжаление не мисля, че някога това може да се забрани.

# 15
  • Мнения: 1 118
Принципно харесвам фойерверки,но нанасят голям стрес на животните и съм категорично против използването им.Самоделните пиратки са още по-опасни.Точно,защото простаците подхвърлят и по хора.Не изпитвам съчувствие към някой от бомбаджиите,ако пострада.Нека продължава в същият дух и в бъдеще.През 90те трима напълнолетни бяха пострадали при майсторенето на пиратки+че в осеметажен вход бяха нанесли щети в късният следобед на 31.12.''Чудно''!

Самоделните бомби тип миниум и бронз и други подобни наистина са изключително опасни………..

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Нарича се естествен подбор..

# 17
  • Мнения: 1 993
Ако е само на Нова година става, но почти всяка вечер от 23.12 до януари се гърми и пред мен е падала пиратка,много е плашещо...

# 18
  • Мнения: 758
Като човек НЕ празнуващ нова година и с домашен любимец, ми се струва крайна тази забрана. Нямам в предвид използването на пиротехника от вандали обаче. Предполагам по-голям % от хората ползват разумно и се забавляват, все пак е веднъж годишно. И на моето куче му е неприятно, взимам го да спи при мен и се успокоява. Чак такова изнежване, ми е непонятно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 197
В Люлин гърмят от началото на месеца. Неприятно е да. Жал ми е за животните и децата.

# 20
  • Мнения: 3 190
Бебето ми е на 7 месеца и със страх очаквам новогодишната пуцаница.

# 21
  • Мнения: 5 267
Много харесвам заря и светлини в небето.

Пиратките, бомбички и други такива са ми противни. И се чудя, ако всички започнем да си хвърляме чиниите и тенджерите по земята, да ги ритаме, дрънкаме с черпаци и крещим, дали също ще минава за забавление, само защото е Нова Година. Би трябвало всеки просташки шум да е позволен, нали така?

Кратко казано: ако някой ви тормози с пиратки, отвърнете му с дрънкане на тиган от терасата. Ако дойде полиция, кажете, че това все пак е само веднъж в годината Smiley

Весело посрещане и да е хубава година! Nature Sparkles

# 22
  • Мнения: X
Дори не е заря, а взривове в пълен мрак без искричка даже, през деня пък не очакваш изобщо. Преди два дена се взриви на улицата близо до мен, изкарах си акъла. Тук от седмица насам се гърми.
Аз съм във Варна. Днес беше съобщено, че заради ковид нямало да има концерт на открито, а на 5 различни места в града ще има взривове. Радост.
Истинските скотове - като в скотовъдство - не знам, как се чустват, ама бантускотовете се кефят здравата.

# 23
  • Мнения: 1 276
Бебето ми е на 7 месеца и със страх очаквам новогодишната пуцаница.
Моето дете вече порастна, но още си спомням първата ни нова година , тогава беше на 3,5 м., сложих го в количката и след като заспа я паркирах в банята. Може и на някой да му е смешно, но бебето се будеше от най-малък шум, а при такива трясъци, просто щеше да се захласне. Банята беше най-вътрешното помещение в апартамента, от всички посоки заобиколена от коридор и стаи, оказа се мъдро решение.

# 24
  • Мнения: 3 190
Благодаря ти за идеята, боботоо. Heart

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Моята миналата НГ беше на 4м, изобщо не отрази пуканиците, тогава си й беше време за мляко, та хептен нищо не разбра. Но предварително бях пуснала щорите в цялата къща до долу, което малко изолира.
Баткото също беше на тези месеци, с него също не сме имали проблем.

# 26
  • Мнения: 14 635
За щастие детето не се впечатляваше от гърмежите.Една от котките,които сме имали също съм я прибирала в банята.Много фино и деликатно животинче беше.Дълго време след като спираше грохота,не излизаше от банята.
За бездомните животинки и птици,изобщо не ми се мисли какво им е.Сетивата им се по-развити и как го понасят,само те си знаят.Мисля,че може да им го спестим.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 548
Тотална идиотия са пиратките. Като тръгна на гости за НГ, се чудя от къде да мина, за да не ми метнат някоя на главата. Чупили са ми и прозорец на колата.

# 28
  • Мнения: 558
Смятам, че забраната за заря е крайна и неоснователна. Ужасно популистка.
 
Ние живеем в среда на шум от раждането си, животните също. Шум има навсякъде, включително и в гората, така че 15-минутната заря се съмнявам да докарва масови депресии. Еко организациите са прекалено агресивни и неетични в пропагандирането на идеята, че зарята причинява вреда и ако си вършеха работата както трябва, то нямаше да има бездомни кучета, защото наличието на такива е истинският проблем.

Пиратките са тези, които трябва да бъдат забранени, но не защото издават шум и ще стреснат някого, а защото са опасни и могат да го осакатят.

Не знам къде го виждате и чувате това пукане от по месец. В последните години забелязвам подобрение в това отношение и почти не се гърми с пиратки. Обикновено е само на 31.12. и то се започва късно. Тази година само веднъж видях някой да хвърля - вчера, групичка тийнеджъри.

# 29
  • Мнения: 3 190
Еко организациите са прави. В Прага забраниха голямата градска заря в центъра и заради лебедите. Няма да пиша една година какво се е случило, защото е ужасно и ми докарва кошмари. В много градове има доста повече диви животни от бездомни кучета. Наскоро в квартала приеха райониране, в определен радиус около болници, домове за стари хора, ветеринарни клиники е забранено да се изстрелват фойерверки.

Как ви се хвърлят толкова пари за глупости в тази криза и инфлация, как не ви се свиди и да храните китайския бизнес...

# 30
  • Мнения: 1 551
Пиратките са нещо като метод на социализиране между индивидите. Дори да ги забранят, ще бъде измислено друго на тяхно място, като няма гаранция че ще е по-умно.

# 31
  • Мнения: 31 677
Държавата ни се управлява от идиоти.
Но кога ли е било различно.
Забраниха заря, но не  и пиратките.

# 32
  • Мнения: X
Пиратките са нещо като метод на социализиране между индивидите. Дори да ги забранят, ще бъде измислено друго на тяхно място, като няма гаранция че ще е по-умно.
Ако не тормозят всичко живо наоколо, да правят каквото си искат.  Индивид, който гърми цяла седмица, очевидно е противоположното на "умно".

# 33
  • Мнения: 14 635
Снощи писах,че преди години барикадирах котка в банята,че се плашеше от гърмежите.Това е най-вътрешното помещение в къщата.Стените са ни дебели по половин метър тухла.През две помещения от прозорци е банята.Стоя си под душа тази вечер и такъв грохот чух,че изскочих в коридора да провиквам на мм да види какво става.Наистина се усъмних,че е нещо по силно от пиратка ли е,какво беше не знам.Да,банално,някой гърмял.

# 34
  • Мнения: 1 033
Това е много-добра идея. Като започнат с пиратките, излизаме и започваме с тенджери, черпаци, ламарини. Щом дойде полиция- еми нова година е.😅😅 Ако има и от наша страна терор, може и да им дойде ъкъла.

# 35
  • Мнения: 2 885
Ужасна глупост е да се забрани зарята, но да се оставят пиратките. Не мисля, че наплашените животинки ще усетят разликата в новогодишната нощ.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 565
Едва ли. Зарята е на едно място за няколко минути, докато пиратките са често и на много места, но...

# 37
  • Мнения: 634
Не мога да кажа, че не харесвам заря - или поне светлинния ефект в небето. Но не са ми приятни всичките бомбички, пиратки и производни. Не ми харесва да треперя няма ли някое хлапе или пияница да хвърли нещо по мен, да не знам откъде ще ми дойде. Стрелбата с всевъзможни хладни оръжия - също. Пълен абсурд е, че се случва в населени места. Шумът ме дразни, понякога е и болезнен, не мога да извлека никакво удоволствие от него. Наистина пираткаджиите поне в София ми изглежда да са намалели, но по малките населени места положението май си е същото. В провинцията гледах наскоро една жена, водеше две невръстни дечица, които през 2 метра палеха и мятаха пиратки. Кой може да разчита на преценката им? Не знам как не я беше страх за безопасността им. На едно частно събитие пък развеселени гости хвърлиха пиратка, която гръмна точно до ухото на фотографа и го изкара от строй за известно време... И сякаш никой не се впечатли особено.

Много неприятно е и това, че никой не чисти след себе си и по земята остава килим от останки.
За мен най-добре би било да се забрани продажбата и използването на пиротехнически изделия от частни лица или поне да има строг контрол - примерно при определени поводи да може да извикаш хора, които на момента да ти направят шоуто. Не всеки да се запасява като за война. Нека си остане официалната заря, да се потърсят нови, по-щадящи и безшумни технологии. Иначе това е твърде масово явление и не мисля, че държавата има ресурс да тръгне отдолу нагоре и да се занимава поотделно с всеки случай.

# 38
  • Мнения: 14 844
Днес по новините казаха, че от догодина гърменето ще става след молба и разрешение от общината.
Смях. Активизираха се животнолюбците и се чудят вече какво да измислят.
Не ме бърка шума, мен лично.
То добре, че животнолюбците са се активизирали... Не мога да си обясня какво толкова ги кефи в тези гърмежи - да ходят на стрелбище, дрисльовците му с дрисльовци, и да не изпускат пищова, а не да се правят на мъже с пиратки.
Заря харесвам, но тя е преценена къде и как. Другото е селяндурщина.

# 39
  • Мнения: 14 635
И аз много харесвам светлинните ефекти.Вече има и заря,която не вдига шум,а само светлини.Сигурно вече сте разбрали за братята идиоти в Пловдив,които са докарали взрив в апартамента си,докато са правили самоделни бомбички.Единият е откаран с линейка.Така им се пада,но защо трябва и другите да страдат заради такива тъпанари?Най-добре е в ЕС да се забранят официално продажбите на такива шумни фойрверки,а направата на такива в домашни условия и употребата им да се смята за тероризъм.Според мен това си е терор за доста  хора и животни и нека си го третират като такъв!И без това евродепутати се занимават с хиляди глупости,които всички сме коментирали.Формата на банана,щастливите прасета,свободни кокошки,затворени хора.Щом ги е грижа за щастието на животни,които ще утрепат,нека им спестят и взривовете.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 410
Нощес ни побъркаха. Един час яко бумтене, все едно си на война… Зарята е хубаво нещо, има си места за това, а не всеки да гърми с каквото му попадне, където му попадне…

# 41
  • Мнения: 1 993
Бяхме на гости у наши приятели, тяхното куче е немска овчарка, дали му някакви хапчета, успокоителни, следобед, докато е светло вървим и някой почна да гърми, кучето не можа да си намери място,и така си гърмяха от време на време до 12ч. Съгласна съм да има заря в 12, приветстваш Новата година и е по-вълнуващо и красиво, но да се гърми с пиратките цял ден не виждам смисъл.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Във Варна беше прилично. Ние бяхме на едно гости в жилище баш на крачка от централния площад, където се правят тия празнични изпълнения. Започнаха около 10 мин преди полунощ и приключиха сравнително бързо. В 12,30 около нас беше абсолютно тихо.

# 43
  • Мнения: 14 844
На село още гърмят.

# 44
  • Мнения: X
И аз съм във Варна. Гърмяха на Бриколажа, до затвора, до колежа по туризъм, до хеито.....
Днес следобед.

# 45
  • Мнения: 3 277
Едно време като нямаше пиратки, бъркахме миниум и бял бронз по мазетата, и нова година си беше пак с подобаващо гърмене.
Тогава май нямаше толкова кучета, хората предпочитаха да се събират с хора, и нямаха нужда от кучета-заместители.
Наща котка снощи излиза на няколко пъти, като се разгърмяваха сериозно, се прибираше, после пак излизаше - оцеля някак си без да развие някакви фобии и ПТСД-та.

# 46
  • Мнения: X
Простака ако не си покаже простотията....

# 47
  • Мнения: 14 844
Боже, явно в моя вход са все самотни асоциални идиоти, 4членни семейства, бабите или приятели на гости и куче за капак.

# 48
  • Мнения: 9 013
При нас пък кучетата и котките усещат,че идва Нова година и ще падне голяма кльопачка и за тях,и се навъртат покрай магазините,направо ще влязат в тях. Yum И си просят храна с поглед.

# 49
  • Мнения: 2 204
Бездомните кучета и котки в София, благодарят на Йорданка Фандъкова, че се грижи за тях и отмени зарята в София.

# 50
  • Мнения: X
Темата е "Нова Година 21/22 и пиратките".
Ние не говорим за заря. Зарята би трябвало да е 5 минути в полунощ, да е красива и да се вижда отдалече, а не спорадични взривове по улиците посред бял ден седмица преди това и седмица след това.
Това че София и Пловдив не направиха заря, спря ли селяндуриата да гърми на поразия?

# 51
  • Мнения: 10 503
Харесвам зарята и не мисля, че е толкова опасна за животните, виж пиратките са друго нещо, не понасям пиратки, даже си мисля, че трябва да ги забранят, защото освен всичко са и опасни. В нашия квартал е културно и пиратки почти не се пускаха. Днес например нито една не е гръмнала досега.

# 52
  • Мнения: 14 635
За мое поредно разочарование уж толерантните и загрижените за всякакви права на всички  нидерландци,са гърмяли цял ден като балканци.Вечерта,отделно.Уж и масово имат домашни любимци,предимно котки,които свободно се разхождат по улиците и после се прибират вкъщи.Да не говорим за нефелните им закони,ако котката изяде мишка или гларус на улицата,собственика отнася глоба.Open Mouth Същевременно,когато се тряска и гърми като за последно и птиците кръжат и издават зловещи панически звуци,тогава няма проблем.
Гледах посрещането на НГ по испанската телевизия и те си имаха официална,шумна заря след като си хапнаха 12 зрънца грозде.Около нас не знам дали от култура и съпричастност,или случайно,не се гърмеше,но от Раковски си беше яко.Светлини и тътен дълго време.На моменти  като военни действия.Напомни ми, когато започна операция ''Пустинна буря'' беше точно толкова красиво.Тогава го показваха в новините.Да всички,които писаха за пиратките са прави.Там е най-големият проблем и си мисля,че властта отбива номера със зарята.За пиратките няма изобщо да си мръдне пръста.

# 53
  • Мнения: 10 503
Аз лично смятам, че не са загрижени нито за бебета, нито за котки и кучета, нито за изгорелите газове и затова отменят зарята, твърде удобно им е да замажат положението като се правят на загрижени, та те за хората не могат да се погрижат, вие вярвате ли че го правят за животните?! На 25 вечерта се прибрахме и имаше мъгла от Ботевградско, а София беше празна, нямаше хора, нямаше коли, кой е замърсявал въздуха, че не мога да се сетя. По същия начин отменят зарята, но глупавите пиратки остават. Вчера в нашия квартал имаше заря и въобще не беше толкова шумна, беше красива, и се радвам, че хората я направиха, пиратки както казвам почти нямаше.

# 54
  • Мнения: 6 882
Пиратките вършат превъзходна работа за прогонване на побеснели каракачанки по планините. Трябва да взема да се запася, че току виж са ги забранили за продажба.

# 55
  • Мнения: 10 503
Пиратките вършат превъзходна работа за прогонване на побеснели каракачанки по планините. Трябва да взема да се запася, че току виж са ги забранили за продажба.

Бях чела текст за един овчар дето насъскал 2 каракачанки към семейство с малко дете на около 6 години. Не мога да повярвам, че има такива идиоти. Между другото затова не смея да ходя из планините, даже и на Витоша ме е страх от по-едрите кучета, на които стопаните са на около 20-30 метра зад тях...

# 56
  • Мнения: 6 882
Те са изключително агресивни и без да ги насъсква някой. Оставят ги без надзор и те пазят някакъв периметър около стадото. Като приближиш те се спускат към теб с оголени зъби, пяна на устата лай и ръмжене. Ако им обърнеш гръб има голяма вероятност да те ръфнат за прасците. Щеките ги държат на разстояние, но не отстъпват. Обаче една пиратка хвърлена между тях и теб и се изнасят с невероятна скорост. Мисля, би свършила работа и срещу вълци, но те знаят, че хората са опасни и изобщо не се доближават.

# 57
  • Мнения: 14 635
В този случай естествено,че гърмеж от пиракти или оръжие във въздуха е абсолютно оправдан.За каракачанките съм чувала,че ръфат многократно,където им падне и нанасят огромни поражения на жертвата.Иначе са много красиви кучета.

# 58
  • Мнения: 10 503
Да, така е както пишете, те не знаят че това са туристи, пазят си територията и стадото. Жената беше описала среща с кучетата в планината, били са само тяхното семейство с детенцето им. Кучетата ги забелязали и тръгнали настървено към тях, вероятно са се доближили повече без да обърнат внимание, овчаря вместо да ги спре ги насъсквал. Останах изумена от безрасъдството, предвид че е имало и дете, да не говорим че двама човека на разходка също не са заплаха, било е достатъчно да си прибере кучетата.

Чела съм много за тези кучета и ако не попаднат в правилни ръце наистина могат големи поразии да направят иначе са много интелигентни и са работни кучета, но как да знае човек какви са им стопаните и възпитателите.

Добре че стана дума за тия пиратки и прочее, т.к. макар и рядко, ние като ходим в гората нищо не носим, освен щеки за подпиране, вода, някой сандвич, нищо защитно и предпазно, та сега наистина може да взема за всеки случай...

# 59
  • Мнения: 3 277
Пиратките не трябва ли да се раскат в кибрит? Ще е малко сложно да се браниш от кучетата и да ровиш из джобовете за пиратки и кибрит, докато те ръфат.
Иначе ако имаш време, със сигурност ще им направиш впечатление.
То е ясно, че истинско оръжие в България е сложна работа, как стои въпроса с газовите пищови? Колкото за шум май ще са ефикасни?

# 60
  • Мнения: 6 882
Те не те ръфат. Като ми влезеш в периметъра, който е сигурно с едни 150-200 метра радиус около стадото, което си пасе на някой склон, те се втурват към теб и спират на едни 4-5 метра от теб озъбват се и са като побеснели. Пиратките са с фитил или с такова за драскане, аз нося такива за драскане. Раницата ми има по един джоб от двете страни на колана и там ги държа, аз ги виждам кучетата още като се затичат към мен и докато дойдат съм извадил пиратка, става за секунди. Пистолет едно, че тежи и второ къде да го нося, би ми пречил отвън, а вътре в раницата е безсмислено.

# 61
  • Мнения: 3 277
Е, щом си отработил ефективна система, наистина няма нужда.
Пробвал ли си с ултразвукова свирка как им действа?

# 62
  • София
  • Мнения: 299
Харесвам много фойерверки, ненавиждам пиратките. Много отдавна трябваше да са забранени със закон.

Съпругът ми за първи път от 14 години насам ме изненада неприятно с гърмене на пиратка в полунощ. Посрещна новата година със скандал. Каква беше тази пиратка, не зная, прозорците дрънчаха половин минута.

От няколко години празнуваме в едно подбалканско селце. Заря има за около 5 до 10 минути в полунощ. Нашата беше много красива и абсолютно безшумна. Хората излизат навън, гледат фойерверките и се поздравяват помежду си..

# 63
  • Мнения: 43
Не харесвам ни пиратки, ни бомбички, ни подобни, защото звука от тях ме побърква... пук пук пук ...всеки път нещо в тялото ми подскача. Но не виждам съседите да се отказват от тях. На нова година са като обезумели кой ще гръмне повече и повече... наистина за мен това тяхно удоволствие е напълно неразбираемо
Докато аз мога да се скрия вкъщи, то дворното ни куче не може - то се страхува от всякакви гърмежи и пушеци

# 64
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Харесвам фойерверките.Но пиратките е крайно време да бъдат забранени със закон.
Шумът е много неприятен.Опасно е-малко ли хора се осакатиха точно с пиратки...Виждала съм групи хлапета на 8-10години да хвърлят пиратки.
Често не гледат и къде ги хвърлят-бях свидетел как пиратка хвърлена през балкона гръмна на метър от бременна жена вървяща на тротоара.Голяма простотия и безотговорност.

За кучетата в планината-всяка година сме 1 месец на планина и всеки път ,когато сме на разходка в гората се случва да срещнем стадо животни и да ни залаят каракачанки или немски овчарки..
 Като ни залаят кучетата и тръгнат към нас заставаме на едно място и не мърдаме,докато не дойде овчаря.Даже и детето вече се научи,че не трябва да бяга.
Овчарите реагират адекватно,спират кучетата,извиняват се..Кучетата просто пазят стадото.Казвали са ми,че е важно да не пипаш животни от стадото-кози,овце...тогава кучето директно напада..

# 65
  • Мнения: 6 882
Какъв овчар/пастир да дойде като него изобщо го няма? Оставил е кучетата да пазят и е отпрашил нанякъде. А стадото е далече за да го пипаш. Знам, че пазят стадото, но да се научат от кого да го пазят. Пиратката много бързо разрешава породилата се неприятна ситуация и има обучаващ ефект.

Общи условия

Активация на акаунт