Помощ! гастрит!

  • 28 595
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 840
Медът помага и е за предпочитане да се използва за подслаждане вместо захар, защото захарта дразни стомаха, а медът лекува. В диетата това за доматите е грешка - може да се ядат. Диетата трябва да се спазва няколко месеца Sad, но подобрението се чувства почти веднага Simple Smile. Добре, че нямам гастрит - всичките ми любими неща са забранени, а пък когато дойде време за готвене - направо се хващам за главата, защото искам все пак мъжът ми да яде малко по-разнообразна храна, но... няма как. Тук има и нещо друго - всеки гастритаджия си е сам за себе си - ако един го дразнят примерно доматите, друг пък се чувства добре от тях. Т.е. сами трябва да се наблюдавате и да определите от кои храни ви е добре и от кои - не и съответно да ги избягвате. Няма да ви заблуждавам - борбата с гастрита не е лека, трябва много упоритост. Имам един познат, на когото му откриха язва (преди това имаше гастрит). Той започна да спазва диетата много стриктно, като всяка вечер изпиваше и по 1 кофичка кисело мляко Данон - това в продължение на 2 години. Вече няма язва и си яде всичко.

# 16
  • Мнения: 2 591
може и да си въобразявам, но мисля, че вече има някаква полза! ако някой ми беше казал, че диетата трябва да бъде толкова строга, сигурно щях да си спестя някоя и друга седмица страдания.... моята лекарка ми каза само да не ям мазно и пържено Thinking и си хапвах неща, които определено са ми дразнили лигавицата, а в същото време се опитвах да я лекувам....

Благодаря Ви още веднъж, много ми помогнахте, наистина!

# 17
  • Мнения: 2 591
а гастрита отразявал ли се е на съня ви?  Thinking

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Внимавай какво ядеш, защото някои храни го раздразват.Ако болката е много силна-може да ти бият течен бусколизин, а след това да пиеш хапчета (каквито ти предпишат).Но инжекцията ще те върне на земята (поне на мен беше помогнала Peace).Избягвай пържено, лютиво...лекарят трябва да ти даде специална диета.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
а гастрита отразявал ли се е на съня ви?  Thinking

ами честно казано през нощта не ме е мъчил..само в много редки случаи, когато съм вечеряла нещо, което не бива и съм получила киселини.
ти какво чувстваш нощем?

Общи условия

Активация на акаунт