За захарта в пюретата на Ганчев

  • 3 524
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Извода от прочетеното до тук е: майките с пари са идеалните майки, а тези, които са с ограничени възможности са лоши майки - те тровят децата си с евтини буклуци, как не ги е срам  #2gunfire

# 76
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Извода от прочетеното до тук е: майките с пари са идеалните майки, а тези, които са с ограничени възможности са лоши майки - те тровят децата си с евтини буклуци, как не ги е срам  #2gunfire

Че и по три отглеждат, остави другото, все с тези боклуци....  hahaha Joy hahaha Joy

А извън офф-а, имайки предвид, че макар и БГ- което за мен е предимство, а не недостатък- пюретатана Ганчев и на Мандев са направени по стриктно спазвана технология от БГ продукти по БГ стандарти и вкусове. Подкрепям Вещицата, че често цената е от значение, но при мен имаше друго- просто Тея категорично отказа всякакви Hipp, Sunval и прочие "вносни" пюрета.
Освен това преди време майките от чужбинско алармираха, че някои от т.нар. вносни пюрета при тях изглеждат по съвършено различен начин, което със сигурност значи, че нашите са като за третия свят, например... и в този ред на мисли, като децата ми са изпили доста захар във водата си- а вашите не са ли?  newsm78 - и нищо им няма... нито едно то по- големите не е с развалени зъби.
Та като му спестя захарта в пюретата и на три започне да набива шоколад в промишлени количества, по- добре ли е?  Mr. Green

И я стига се правихте на милионерки  #Cussing out, с Ганчев или с Хип, децата все растат, защо трябва да се вманиачавате на тема грам захар плюс или минус- кое е по- добро?
Децата имат нужда от внимание и любов, а не от вносни псевдосуперкачествени храни.

С шишета на Д-р Браун по- голямо и умно ли ще порастнедетето ви, отколкото с шишета на Камера?!?!
Сега си позволявам да купувам всичко скъпо и мога да ви кажа, че Тея не расте по- различно от Елена, която гледах с пелени и шишета Нук от Германия, защото 89-та година в БГ имаше само стъклени шишета с гумен биберон отгоре- като в някои родилни домове...

Хайде, просете ми дългият пост  Hug, ама подобни спорове и вманиачавания на младите майчета ме ядосват- от такива като тях богатеят уж марковите компании...че като е БГ , да не е чума....!   #Cussing out

И в този смисъл, Мериа, със сигурност захарта е по- безвредна от нитратите, скъпа!!! Joy

# 77
  • Мнения: 3 932
И аз съм от "Борджиите", храних си детето предимно с Ганчев и домашни, на ХИп не съм купувала-имах впечетление, че застоява  newsm78...

# 78
  • Мнения: 318
Захраних със "Сънвал", но не, че се опасявах от захарта на "Ганчев", просто не бях чувала за тях. После минах през "Ганчев" 5-6 месец, макар че малкия е алергичен от тях не получи никаква алергия да си чукна на дебелата кратуна. За мен на вкус "Ганчев са ми нормални, кусвала съм къде, къде по сладко - горчиви направо. Пример-"ам-ам". "Нестре" са страхотни, но са скъпички и са много фино смлени.

# 79
  • Мнения: 3 500
А на тези, на които спора е неприятен да не влизат в него.
Ще си взема бележка Sick
Подкрепям написаното от Селия. Ако нямах възможност да купувам пюретата, които смятам, че са добри, щях да правя домашни. Плодовете и зеленчуците на Ганчев да не би някой да ги проверява за нитрати? Така с домашни, може и да има риск от нитрати, но поне ще избягам от захарта и другите боклуци...
Ха,така значи - ние които даваме от тези пюрета храним децата си с боклуци Thinking Производството на детски храни винаги е подлежало на строг контрол,та било то и в България.Не мисля, че някоя майка пести от здравето на детето си Stop
А кои бяха "другите боклуци" че не стана ясно?
Дес Като гледам НЕ си си взела бележка.За другите боклуци се дискутира в цялата тема, аз също съм ги посочила, но ти отново НЕ си чела внимателно.
pipi67 Нито се правя на милионерка, нито каквото и да било - аз споделям очевадните недостатъци на Ганчев, пък който иска да ги приема, който не да си храни детето.Така е и в живота - за някои има неща, които са приемливи, за други - не.Не виждам какъв е смисъла на спора, може би пак се обаждат някакви комплекси.
Аз вода на детето си със захар не съм давала, нито на 3 год. ще я тъпча с шоколад, така че айде да не стигаме до някакви крайни изводи.
Аз не съм ЗА вносните и ПРОТИВ българските.Ако  тези на Ганчев отговаряха на моите предпочитания щях да вземам от тях, от вносните - ако съдържат това, което и Ганчев - няма да купя.Чета етикетите и си преценявам кое ме удовлетворява, не ме интересува марката, нито купувам спрямо цената - щото не винаги най-скъпото значи най-доброто.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 08:58 от Selia

# 80
  • Мнения: 1 976
НИКОГА не съм давала пюретата на Ганчев и Ам Ам! И на никого не препоръчвам да захранва с тях!

# 81
  • Мнения: 683
И аз съм ЗА домашно приготвените,ако имаш време,разбира се.А иначе не вярвам да има проблем със эахарта в пюретата.Все пак са за малки деца и стойностите на захарта трябва да са съобразени с възрастта.
Peace

# 82
  • Мнения: 315
Здравейте!
Точно навреме дискутирате това, което и мен ме вълнува.
Аз захранвам отскоро- в началото бях на домашни плодови пюрета, след това Хип, а след това и някои на Ганчев, харесва ги всичките, макар че Ганчев са доста редички.
Но от седмица имам проблем със зеленчуковите и съм много объркана с тези пюрета и каши- наслагали надписи за ОТ 4 МЕСЕЦ, а вътре- глутен,захар, нишесте, домати.... Прекарвам часове в магазините в четене на етикети, и то на най дребния шрифт!!! Иде ми да   тези производители.
Зел. пюрета на Ганчев са всичките с домати, които съдържат ХИСТАМИН и са алерген, захар и др. нежелани подобни добавки!!!!
И една продавачка ми се озъби, като я питах защо и ми каза, че стотици бебета ги ядяли, моето не било по- специално!!!!!!!   
Затова се наложи да взема Хип, които са по- подходящи за захранване според мен. А и домашни, въпреки че не съм най- блестящата домакинч  Embarassed
Но мисълта ми беше- ПИСНА МИ ОТ ДРЕБНИЯ ШРИФТ НА ЕТИКЕТИТЕ!!!!!!
Мисля, че всичко трябва да е съобразвено с възрастта и времето , в което растат и живеят децата ни!
Поздрав от една гневна захранваща мама

# 83
  • Мнения: 1 976
Здравейте!
Точно навреме дискутирате това, което и мен ме вълнува.
Аз захранвам отскоро- в началото бях на домашни плодови пюрета, след това Хип, а след това и някои на Ганчев, харесва ги всичките, макар че Ганчев са доста редички.
Но от седмица имам проблем със зеленчуковите и съм много объркана с тези пюрета и каши- наслагали надписи за ОТ 4 МЕСЕЦ, а вътре- глутен,захар, нишесте, домати.... Прекарвам часове в магазините в четене на етикети, и то на най дребния шрифт!!! Иде ми да   тези производители.
Зел. пюрета на Ганчев са всичките с домати, които съдържат ХИСТАМИН и са алерген, захар и др. нежелани подобни добавки!!!!
И една продавачка ми се озъби, като я питах защо и ми каза, че стотици бебета ги ядяли, моето не било по- специално!!!!!!!   
Затова се наложи да взема Хип, които са по- подходящи за захранване според мен. А и домашни, въпреки че не съм най- блестящата домакинч  Embarassed
Но мисълта ми беше- ПИСНА МИ ОТ ДРЕБНИЯ ШРИФТ НА ЕТИКЕТИТЕ!!!!!!
Мисля, че всичко трябва да е съобразвено с възрастта и времето , в което растат и живеят децата ни!
Поздрав от една гневна захранваща мама

Абсолютно те разбирам! Лошо ми ставаше от това четене на етикети. Аз също съм давала единствено пюрета на ХИП. В началото купих някои на ГАнчев и като прочетох какво съдържат/бях млада и зелена и не знаех, че трябва да стана спец в четенето на дребния шрифт/, така и си стоят още неизядени. А на тази продавачка можеш спокойно да й теглиш една с чисто сърце!

# 84
  • Мнения: 2 126
Дес Като гледам НЕ си си взела бележка.За другите боклуци се дискутира в цялата тема, аз също съм ги посочила, но ти отново НЕ си чела внимателно.
Напротив, изчетох внимателно всичките ти писания.А ти да не си някакъв правораздавател на това кой да пише или не тук Thinking

пипи67,страхотно казано  bouquet

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 14:21 от Дес

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Момичета, стига сте спорили. Попадала съм в такива спорове във форума, които са направо безмислени. Един предпочита едно, друг друго. Всички искаме най-доброто за децата си, нали така? И това, че едните предпочитат и хранят децата си с български, по-евтини пюрета, не означава, че са по-лоши майки от другите. Моето мнение е, че щом е на пазара една стока, то тя е изпитана и проверена за качество, още повече, че се предлага за деца. Поздрав на всички!  bouquet

# 86
  • Мнения: 995
Според мен искаш- неискаш ще даваш това, което предпочита детето ти. Моето не хареса вносните и домашните, от зеленчуковите ядеше само Ам-Ам.
Имах възможност да купувам най-скъпите, но Ава предпочете българските. Не съм правила трагедии от това, въпреки, че от зеленчуковите на Ам Ам ми се драйфаше.

# 87
  • Мнения: 678
   Във  всички пюрета има захар(дори малко), в сухото мляко също.В чайчетата ХИП например също....
   Не се притеснявам излишно, започнах да давам пюренца късно , детето се справя със захарта , не са 2  супени лъжици вътре Simple SmileНе се шашкайте.Иначе  аз давам пюрета на Гербер.
 Peace  след някоя седмица започвам и аз да захранвам беба ( даже съм купила някои пюрета на Хип и Цербер  ) но все още изчаквам , защото сме изцяло на кърма и си мисля че има време за пюретата. Мисля че е излишно да се притеснявате кое пюре имало захар и кое нямало....Което пюре харесва бебка от него ще вземам....ще пробвам да й правя и домашни и така което тя си избере на него ще се спра.  Naughty

# 88
  • Мнения: 40
След като ти предстои да захраниш сега ти препоръчвам да го направиш със салдка варена тиква. Аа така направих миналата година по това  време. Впоследствие започнах да добавям и други зеленчуци - броколи, морковче,картофче и постепенно да намалявам тиквата, за да свикне с по-малко сладкия вкус на зеленчуковите пюрета. Истината е че със сладко пюре юе захраниш по-лесно, защото бебето е свикнало с кърмата/сухото мляко. Иначе като начало и аз съм за домашните. Ганчев не са много добри. Попадала съм на ужасни по вкус - птосто да се чудиш това за деца ли е? Има и други марки български за по-нататък. Ам-ам, мандев и други (хело)... Те са добри и не скъпи, но винаги гледам да са без захар. Успех!

# 89
  • Мнения: 231
КаТка много добре казано  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт